وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

گلچيني از بهترين جاذبه هاي گردشگري پكن

اماكن گردشگري پكن
حقيقتي كه وجود دارد اين است كه اگر به چين سفر كنيد و از شهر زيباي پكن بازديد نكنيد، باخت بزرگي را متحمل شده ايد! پكن سومين شهر مشهور جهان است و حدود 21 ميليون جمعيت دارد.
مقدمه اي از تاريخ جذاب پكن
تاريخ پكن به سه هزار سال قبل باز مي گردد و در طول هزاران سال به عنوان مركز فرهنگي و اقتصادي چينمحسوب مي شده است. اگر شما هم دوست داريد كه سر از تاريخ بي نظير پكن در بياوريد و جهان باستاني را در كنار جهان جديد به صورت همزمان ببينيد، حتما سفر به پكن با تور ارزان چين را در برنامه زندگيتان قرار دهيد.جاذبه هاي گردشگري پكن بسيار متنوع هستند و از آسمان خراش هاي مدرنش تا معابد مذهبي باستانيش براي همه توريستان جذابيت هاي منحصر به فردي دارد. از همه مهمتر اين كه ديوار بزرگ چين در پكن واقع شده است. اگر مي خواهيد كه بيشتر با جاذبه هاي گردشگري پكن آشنا شويد، با ما همراه باشيد.
شهر ممنوعه پكن
پكن در اطراف شهر ممنوعه يا قصر سلطنتي ساخته شده است و در واقع شهر ممنوعه در قلب پكن واقع شده است. اين قصر كه قدمت آن به قرن 13 باز مي گردد، به طرز غير قابل باوري جذاب و حيرت انگيز است. شهر ممنوعه توسط يك خندق بزرگ از شهر پكن جدا شده است و ديواري به ارتفاع 10 متر دور تا دور آن كشيده شده است. در لحظه ورود به شهر ممنوعه احساس خواهيد كرد كه به كل وارد يك جهان ديگر شده ايد و بازديد از آن يكي از تجربه هاييست كه تا عمر داريد، فراموشش نخواهيد كرد!

شهر ممنوعه پكن

ميدان تيانانمن پكن
اين فضاي عمومي به شكلي ساخته شده است كه يك ميليون نفر را در خود جاي مي دهد و بزرگي آن ميخكوبتان خواهد كرد. ميدان تيانانمن درست كنار شهر ممنوعه واقع شده است و يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري چين به شمار مي آيد. جالب است كه بدانيد خيلي از رويدادهاي مهم پكن در اين ميدان زيبا برگزار مي شوند. بعضي از اماكن ديدني پكن نظير دروازه تيانانمن و موزه انقلاب چين در ميدان تيانانمن واقع شده است و حتما بايد از آن ها بازديد كنيد.

ميدان تيانانمن پكن

پارك بي هاي پكن
پارك بي هاي يكي از قديمي ترين باغ هاي عمومي پكن است و قدم زدن در آن برايتان فرصتي فراهم مي كند تا از شلوغي ها و همهمه هاي شهر پكن فاصله بگيريد و از آرامش فضاي آن لذت ببريد. حتما به بالاي ساختمان مركزي آن برويد تا بتوانيد چشم انداز شهر ممنوعه را از بالا تماشا كنيد. به شما توصيه مي كنيم كه حتما از قلعه پارك بي هاي كه قدمت آن به قرن 13 باز مي گردد و پاگوداي سفيد قرن 17 آن نيز بازديد كنيد.

پارك بي هاي پكن

معبد بهشت پكن
قدمت مجموعه جذاب معبد بهشت پكن به قرن 15 باز مي گردد و در آن معابد بسيار زيبايي واقع شده است. جاذبه گردشگري اصلي معبد بهشت پكن، معبد مركزي آن است كه رنگ ها، تزئنات و آثار هنري آسيايي آن توجه همگان را به خود جلب مي كند.
يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري پكن در معبد بهشت پكن، ديوار اكو است كه بازديد از آن متحيرتان خواهد كرد! اما چگونه؟ جالب است كه بدانيد با زمزمه كردن آرام در كنار ديوار اكو، مي توانيد صداي خود را به گوش فردي در آن طرف ديوار برسانيد! جالب است! نه؟ شما هم مي توانيد با سفر به پكن اين ديوار شگفت انگيز را از نزديك ببينيد. از طرفي باغ هاي اطراف معابد بسيار سرسبز و زيبا هستند و مي توانيد ساعت ها در آن ها قدم بزنيد و از طبيعت بي نظير آن ها استفاده كنيد.

معبد بهشت پكن

معبد لاما پكن
معبد لاما كه قدمت آن به سال 1694 باز مي گردد، به خوبي حفظ شده است و ديدن معماري جذابش شگفت زده تان مي كند. هر قسمت از ساختمان معبد لاما به زيبايي با رنگ هاي متنوع و ديزاين هاي چيني تزئين شده است.علاوه بر اين، در داخل معبد لاما مجسمه هاي طلايي و زيارتگاه هايي مربوط به آيين بودا وجود دارد كه حتما برايتان جذاب خواهند بود. جالب است كه بدانيد معابد بسيار زيادي در پكن وجود دارد كه جزء بهترين جاذبه هاي گردشگري پكن محسوب مي شوند. اما اگر زمان اقامتتان در پكن محدود است و فقط مي خواهيد كه از يكي از آن ها بازديد داشته باشيد، آن معبد بدون شك بايد معبد لاما باشد.

معبد لاما پكن

موزه پايتخت پكن
اگر مي خواهيد كه بيشتر با تاريخ پايتخت چين آشنا شويد، بهتر است كه بازديد از موزه پايتخت پكن را در برنامه سفري خود قرار دهيد و كلكسيون ارزشمند آن را از نزديك ببينيد. شما به راحتي مي توايند ساعت ها در نمايشگاه هاي متنوع و اتاق هاي زيباي موزه پايتخت پكن گشت و گذار كنيد و از آثار هنري چيني آن بازديد كنيد.

موزه پايتخت پكن

باغ وحش پكن
يكي ديگر از اماكن توريستي پكن كه احتمالا از بازديد آن خشنود و راضي خواهيد بود، باغ وحش پكن است. پيشنهاد ما به شما اين است كه زماني از اقامتتان در پكن را به بازديد از باغ وحش پكن اختصاص دهيد، علي الخصوص اگر تا به حال پانداها را از نزديك نديده ايد! 
باغ وحش پكن در 220 هكتار ساخته شده است و يكي از قديمي ترين باغ وحش هاي چين به شمار مي آيد و بيش از 15،000 حيوان از 1،000 گونه مختلف در آن زندگي مي كنند. اين باغ وحش در پكن به قدري جذاب است كه به راحتي مي توانيد يك روز كامل را در آن سپري كنيد و از ديدن حيوانات بامزه آن شگفت زده شويد. گذشته از حيوانات جذابش هم يك آكواريوم و يك پارك زيبا نيز در مجموعه باغ وحش پكن وجود دارد كه جذابيت آن را دوچندان كرده اند.

باغ وحش پكن

ديوار بزرگ موتيانيو (بخشي از ديوار بزرگ چين) پكن
سفر به پكن بدون بازديد از قسمتي از ديوار بزرگ چين كامل نمي شود. بخش موتيانيو يكي از بهترين بخش هاي ديوار بزرگ چين است كه هم خلوت تر است و هم بهتر از آن محافظت شده است. اگر شما هم دوست داريد كه عكس هاي يادگاري در كنار ديوار بزرگ چين بگيريد، بدون اينكه صدها توريست ديگر نيز در عكستان بيفتند، بهتر است كه از ديوار بزرگ موتيانيو ديدن كنيد. اين قسمت از ديوار بزرگ چين در مجموع 23 برج ديدباني دارد و بازديد از آن ها حتما برايتان جالب خواهد بود.

 ديوار بزرگ چين

كاخ تابستاني پكن
كاخ تابستاني پكن در قرن 18 ساخته شده است و در شمال غربي شهر ممنوعه واقع شده است. در گذشته كاخ تابستاني پكن محل اقامت امپراتوري بوده است، اما امروزه به يك پارك عمومي و يكي از مهمترين اماكن توريستي پكن تبديل شده است. در مجموعه كاخ تابستاني پكن اماكن ديدني متعددي وجود دارد كه مي توانيد از آن ها بازديد كنيد و به دنياي گذشتگان قدم بگذاريد.  
اگر شما هم قصد سفر به پكن را داريد، براي رزرو يك تور چين نوروز 98 با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد تا بتوانيد با كم ترين قيمت و بهترين كيفيت به چين سفر كنيد. 

كاخ تابستاني پكن


برچسب: پكن, تور پكن, جاذبه هاي گردشگري پكن, بهترين جاذبه هاي گردشگري پكن, جاذبه هاي توريستي پكن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۲۴:۳۰ توسط:admin موضوع:

براي اينكه سفري راحت و ارزان به شانگهاي داشته باشيد از اين كارها خوداري كنيد

نبايدهاي سفر به شانگهاي
اگر شما هم قصد سفر به يكي از مدرن ترين و زيباترين شهرهاي دنيا يعني شانگهاي را داريد، ممكن است كه برايتان سوال پيش آمده باشد كه به عنوان يك توريست چه كارهايي را بايد و يا نبايد در شانگهاي انجام دهيد. براي يافتن جواب اين سوال با ما همراه باشيد و اين مطلب را با دقت بخوانيد. 

سفر به شانگهاي

همه زمانتان را در مشهورترين مناطق توريستي شانگهاي سپري نكنيد
جاذبه هاي گردشگري شانگهاي بسيار متنوع هستند و مناطق گردشگري بسياري در آن واقع شده است كه از جمله آن ها مي توان به خيابان نانچينگ يا خيابان هواي هاي، ميدان مردم، باغ هاي يويوان، تيانزيفانگ و معبد جينگ آن اشاره كرد. در محدوده اين اماكن توريستي شانگهاي هميشه توريستان زيادي گشت و گذار مي كنند و هميشه مخصوصا آخر هفته ها بسيار شلوغ هستند. البته در زيبايي اماكن ديدني شانگهاي شكي نيست، اما به شما توصيه مي كنيم كه كل زمان اقامتتان در تور ارزان شانگهاي را صرف بازديد از آن ها نكنيد.نكته اول كه به مديريت زمانتان در شانگهاي كمك مي كند اين است كه بايد بدانيد غروب آخر هفته ها زمان مناسبي براي بازديد از جاذبه هاي گردشگري شانگهاي نيست. اگر برايتان ممكن است بازديد از موزه هاي شانگهاي و ديگر اماكن ديدني چين آن را به يك روزي در وسط هفته، آن هم قبل از زمان ناهار موكول كنيد. اين نكته را هم به خاطر داشته باشيد كه به غير از مشهورترين جاذبه هاي گردشگري شانگهاي، اماكن ديدني ديگري نيز درشانگهاي وجود دارند كه از جمله آن ها مي توان به شهر قديمي، خيابان دولون، خيابان آنفو لو، خيابان واكانگ لو، خيابان وولوموگي، بازارهاي محلي مثل زنينگ لو، بازار منطقه جينگ آن و بازار گل اشاره كرد. شايد توريستان كمتري به آن ها توجه كنند، اما واقعا ارزش بازديد دارند و معمولا به نسبت ديگر اماكن توريستي شانگهايخلوت تر هستند.

سفر به شانگهاي

يادتان نرود كه از موزه هاي شانگهاي و گالري هاي هنري آن ديدن كنيد
شانگهاي شهريست كه گالري هاي هنري و موزه هاي شگفت انگيز جهان را در خود جاي داده است. اگر شما هم اهل هنر هستيد، حتما  از منطقه هنري ام 50 (موگانشان لو) و خيابان پينتر ( نزديك ناندان لو) ديدن كنيد. در اين دو منطقه مي توايند آثار هنري را خريداري كنيد. اگر هم دوست داريد كه از يك موزه هنري خاص ديدن كنيد، حتما به موزه هنر راكبباند سر بزنيد.اگر هم به بازديد از موزه ها علاقه منديد، حتما در زمان اقامتتان در شانگهاي از موزه تاريخ طبيعي، موزه علم و تكنولوژي و موزه هنري پروپاگاندا پوستر بازديد داشته باشيد.

سفر به شانگهاي

بازديد از معابد زيباي شانگهاي را از دست ندهيد
شانگهاي معابد زيادي دارد كه بعضي از آن ها مثل معبد جاده بودا يا معبد جينگ آن مشهور نشده اند، اما بسيار زيبا و ديدني هستند. به شما توصيه مي كنيم كه حتما از معبد لونگ هوا ديدن كنيد. يكي ديگر از معابد پيشنهادي ما در شانگهاي معبد ون ميائو در ونميائو لو است كه هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به روي عموم باز است. 
همه پولتان را در مراكز خريد گران شانگهاي خرج نكنيد
به جاي بازديد از مراكز خريدي مشهور شانگهاي از بوتيك هاي كوچك يا فروشگاه هاي كوچك در منطقه فرانسوي هاي شانگهاي ديدن كنيد. در اين فروشگاه ها مي توانيد يك خريد ارزان را تجربه كنيد و اقلامي كه در هيچ جاي ديگر جهان يافت نمي شوند را پيدا كنيد.
فقط در رستوران هاي مشهور شانگهاي غذا نخوريد
شانگهاي خيابان هاي مختلفي دارد كه در آن ها انواع غذاهاي محلي سرو مي شود. در اغذيه فروشي هاي اين خيابان ها در شانگهاي مي توانيد با يك قيمت ارزان غذاهاي متفاوتي را امتحان كنيد و تجربه اقامتتان درشانگهاي را كامل تر كنيد.

سفر به شانگهاي

 در مورد فرودگاه يا ايستگاه قطارتان در شانگهاي سردرگم نشويد
جالب است كه بدانيد در شانگهاي دو فرودگاه به نام هاي پودونگ و هونگ كيائو وجود دارد و 3 ايستگاه قطار نيز دارد. در شانگهاي بايد خيلي حواستان باشد كه هواپيما يا قطارتان از كدام يك از اين ها حركت مي كند. چراكه در شانگهاي به تعدد اتفاق افتاده است كه توريستان از هواپيما يا قطارشان به خاطر تعدد ايستگاه ها و فرودگاه ها سردرگم شده اند و اشتباهي به يكي ديگر از ايستگاه هاي قطار يا فرودگاه ها مراجعه كرده اند و از هواپيما يا قطارشان جا مانده اند.
در شانگهاي حقه نخوريد!
اصلا به هيچ عنوان قيمتي كه فروشندگان در بازارهاي توريستي شانگهاي به شما مي گويند را نپردازيد. متاسفانه در شانگهاي به تعدد ديده شده است كه قيمت هاي گزافي را از توريستان براي خريد يك كالاي ارزان اخذ مي كنند. به هر صورت به شما توصيه مي كنيم كه اگر مي خواستيد از مراكز خريد شانگهاي خريد كنيد، تمام تلاش خود را براي گرفتن تخفيف به كار ببريد.

سفر به شانگهاي

از وسايل حمل و نقل عمومي در شانگهاي استفاده نكنيد
استفاده از اتوبوس هاي شهري شانگهاي بسيار سخت است. چراكه همه علائم و نشانه ها به زبان چيني هستند و احتمالا از آن ها سر در نخواهيد آورد. به جاي آن ها بهتر است كه از تاكسي استفاده كنيد. تاكسي هاي شانگهاي ارزان هستند و استفاده از آن ها براي توريستان ساده تر است. همچنين بهتر است كه در ساعات شلوغي مترو يعني در ساعات 8:30 تا 9 صبح و 6 تا 6:30 بعد از ظهر نيز از متروهاي شانگهاي علي الخصوص در خط 2 مترو استفاده نكنيد.يك توصيه ديگر هم اينكه از هتلتان بدون همراه داشتن كارت اطلاعات هتل خارج نشويد. چراكه راننده هاي تاكسي شانگهاي فقط به زبان چيني صحبت مي كنند و نمي توانند زبان انگليسي را متوجه شوند و ممكن است كه نتوانيد آدرس مورد نظرتان را به آن ها بگوييد. اگر آدرس هتلتان را به زبان چيني داشته باشيد، مي توانيد به راحتي با تاكسي به هتلتان دسترسي داشته باشيد.
فرهنگ مردم شانگهاي را ناديده نگيريد
مردم شانگهاي به عقايد و فرهنگ هايشان باور زيادي دارند. اگر شما هم دوست داريد كه تعطيلات خوبي را در شانگهاي سپري كنيد، بهتر است كه از مهمترين آداب و رسوم چيني ها مطلع باشيد و آن ها را رعايت كنيد. براي مثال اگر به خانه شخصي در شانگهاي دعوت شديد، بهتر است كه به جاي يك هديه براي آن ها دو هديه تهيه كنيد! چراكه عدد 2 در فرهنگ شانگهاي مبارك تر است. اگر هم از يك فرد چيني هديه دريافت كرديد، بهتر است كه باز كردن آن را به زماني ديگر موكول كنيد و جلوي هديه دهنده به محتويات هديه تان نگاه نينداريد.

سفر به شانگهاي

تور شانگهاي آژانس مسافرتي مهر پرواز را از دست ندهيد
آژانس مسافرتي مهر پرواز تور شانگهاي و تور تركيبي چين را با بهترين كيفيت، بيشترين خدمات و كمترين قيمت براي شما عزيزان برگزار مي كند.در صورت تمايل مي توانيد تورهاي لحظه آخري شانگهاي و تور ارزان چينرا از آژانس مسافرتي مهر پرواز رزرو كنيد و سفر ارزاني را به مقصد شانگهاي تجربه كنيد.


برچسب: شانگهاي, تور شانگهاي, سفر به شانگهاي, راهنماي سفر به شانگهاي, بايدها و نبايدهاي سفر به شانگهاي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۷:۱۷ توسط:admin موضوع:

فستيوال هاي عجيب و جذاب مالزي در طول سال

اگر اهل طبيعت و طبيعت گردي هستيد، اگر عاشق تفريحات ساحلي هستيد، اگر دوستدار فرهنگ و تفريحات فرهنگي هستيد يا حتي اگر عاشق امتحان كردن غذاهاي متفاوت و رستوران گردي هستيد؛ در هر صورت سفر به مالزي يكي از بهترين انتخاب هاييست كه مي توانيد داشته باشيد. تعدد فستيوال هاي مالزي نشان از فرهنگ متنوع و تفاوت هاي مذهبي مردمان مالزي دارد و شركت در فستيوال هاي مالزي اين فرصت را برايتان فراهم مي كند تا با فرهنگ جذاب مردم مالزي از نزديك آشنا شويد و گذشته از همه اين ها يك تفريح جانانه در مالزي داشته باشيد. در ادامه بهترين فستيوال هاي مالزي را به شما معرفي مي كنيم.

مالزي

فستيوال تايپوسام
يكي از عجيب ترين فستيوال هاي مالزي تايپوسام است كه در واقع يك جشن مذهبي است كه هر ساله در طول سه روز در معبد غار باتو برگزار مي شود. فستيوال تايپوسام كه مربوط به آيين هندو مي شود،هر ساله درتور ارزان مالزي برگزار مي شود و در طي آن رژه اي از افراد مذهبي با لباس هاي خاص و رنگارنگ با تزئينات مختلف انجام مي شود و در پوست بدنشان سيخ هايي فرو مي كنند تا بتوانند از آن ها تزئيناتي بياويزند و بعد هم مراسم را با انجام قرباني به پايان مي رسانند. همه رفتارها و مناسك مردم مالزي در اين فستيوال از نظر توريستان عجيب است و به شما قول مي دهيم كه از ديدن هر وجه اين مراسم شگفت زده شويد و فرهنگ متفاوت مالزي شما را در بهت و ناباوري فرو ببرد. به هر حال ارزشش را دارد كه به مالزي سفر كنيد و اين فستيوال عجيب و البته جذاب را از نزديك ببينيد.
زمان برگزاري فستيوال تايپوسام: اواخر ژانويه/اوايل فوريه
محل برگزاري: معبد باتو در سلانگور و معبد آبشار در پنانگ

مالزي

فستيوال تادائو كائاماتان هاروست
اين فستيوال ملي براي قدرداني از ارواح مقدس برگزار مي شود و در ليست مشهورترين فستيوال هاي مالزي جاي دارد.در اين فسيتوال جذاب مردم مالزي مراسم خاصي را اجرا مي كنند و در طول آن به روش هاي سنتي به جشن و پايكوبي مي پردازند و ورزش هاي سنتي نيز در آن اجرا مي شود. فستيوال تادائو يكي از هيجان انگيزترين فستيوال هاي فرهنگي مالزي است كه به شما توصيه مي كنيم كه حداقل يك بار در زندگيتان در آن شركت كنيد.
زمان برگزاري: 30 و 31 ماه مي
محل برگزاري: جزيره صباح در مالزي

مالزي

فستيوال روز وساك
فستيوال وساك يك فستيوال بودايي است كه در مالزي برگزار مي شود و در طول آن سه مرحله مهم زندگي بودا يعني تولدش، روشنگري و سعادش را در طول آن به معرض نمايش مي گذارند. فستيوال روز وساك اين فرصت را براي شركت كنندگان فراهم مي كند تا يك روز كامل را در معابد بگذارانند و به مديتيشن بپردازند. اين فستيوال پرهيزكارانه در مالزي هر ساله برگزار مي شود تا انرژي مثبت را در شركت كنندگان افزايش دهد و انرژي هاي بد را از آن ها دور كند.
زمان برگزاري: شبي كه در ماه مي، ماه كامل مي شود
محل برگزاري: سر تا سر مالزي 

Siamak Abbasi

سال نو چيني
مهمترين فستيوال چيني كه در مالزي برگزار مي شود، فستيوال سال نو چيني است كه 15 روز به طول مي انجامد و از روز اول سال در تقويم چيني شروع مي شود و با فسيتوال فانوس اتمام پيدا مي كند. براي جشن گرفتن سال نو چيني مردم مالزي خانه هاي خود را با رنگ قرمز تزئين مي كنند و شهرهاي مالزي پر از طرح و نقش هاي قرمز رنگ مي شود.در طول اين فستيوال جذاب در مالزي، در شب اول مهماني هاي عظيمي در سراسر مالزي و همچنين در رستوران هاي مالزي برگزار مي شود كه در آن شامي به نام شام همبستگي ميل مي كنند و بعد از آن از معابد مالزي بازديد مي كنند و بعد سنت هاي خاصي را در طي آن اجرا مي كنند كه حتما ديدنشان برايتان جالب توجه خواهد بود. يادتان باشد كه براي شركت در اين فستيوال بايد سر تا پا لباس قرمز به تن كنيد تا نشان از كاميابي و موفقيت داشته باشيد. اگر شما هم در زمان برگزاري اين فستيوال در مالزي حضور داشتيد، حتما مراسم آن ها را اجرا كنيد و اين تجربه متفاوت را از دست ندهيد تا بعد از آن بتوانيد با كوله باري از خاطرات به خانه خود بازگرديد.
زمان برگزاري: ماه فوريه
محل برگزاري: سراسر مالزي علي الخصوص در كوالالامپور

مالزي

عيد فطر
يكي از فستيوال هايي كه در مالزي توسط مسلمانان برگزار مي شود، عيد فطر است كه همان طور كه مي دانيد در پايان ماه رمضان جشن گرفته مي شود و يك جشن مذهبي است كه در مالزي نيز به طبع ديگر كشورهاي مسلمان برگزار مي شود.در زمان عيد فطر مردم مالزي از دوستان و آشنايان طلب بخشش مي كنند و درب هاي خانه شان را به روي مهمانان باز مي كنند و غذاها و دسرهاي محلي را براي مهمانانشان سرو مي كنند و همراه يكديگر جشن مي گيرند.
زمان برگزاري: پايان ماه رمضان ( ماه ژوئن در سال 2019)
محل برگزاري: سراسر مالزي
فستيوال ساراواك گاواي
اين فستيوال به مناسبت اتمام فصل برداشت برنج در بزرگترين ايالت مالزي در ساراواك برگزار مي شود. اين فستيوال در اولين روز ماه ژوئن شروع مي شود و يك ماه به طول مي انجامد. در طول اين فستيوال مردم لباس هاي مخصوص به تن مي كنند و به جشن و پايكوبي مي پردازند و در طول آن نوشيدني برنج (تواك) ميل مي كنند و با دندان هاون برنج را بلند مي كنند كه نشان از قدرت مردم مالزي دارد. با وجود برنامه هاي جذابي كه در زمان برگزاري اين فستيوال اجرا مي شود، جاي تعجبي ندارد كه بگوييم اين فسيتوال در ليست جذاب ترين فستيوال هاي مالزي جاي گرفته است.
زمان برگزاري: روز اول ماه ژوئن
محل برگزاري: استان ساراواك در مالزي 
روز ملي
در فستيوال روز ملي مالزي، استقلال مالزي از حكومت انگليس جشن گرفته مي شود كه در واقع در سال 1957 اتفاق افتاد. جالب است كه بدانيد مراسم خاصي در روز ملي مالزي برگزار مي شود كه از جمله آن ها مي توان به آتش بازي هاي خاص، يك رژه بزرگ در ميدان مردكا و كنسرت هاي متعدد اشاره كرد.از طرفي نمايشگاه هاي بزرگي در سراسر كشور مالزي در زمان فستيوال روز ملي برگزار مي شود كه شركت در هر كدام از آن ها حتما برايتان جالب خواهد بود. 
زمان برگزاري: 31 آگست
محل برگزاري: كوالالامپور

مالزي

فستيوال مون كيك و روح گرسنه در مالزي
اين فستيوال كه با نام فسيتوال ميد آتمن (ميانه پاييز) نيز شناخته مي شود، يك فسيتوال سنتي است كه براي تشكر از الهه ماه برگزار مي شود. هدف اين فسيتوال رنگارنگ و جذاب، ايجاد اتحاد بين خانواده هاي مالزي نيز هست و مراسم آن در نوع خودش بي نظير است. جالب است كه بدانيد مردم مالزي اعتقاد دارند كه در اين روز ارواحشان از جهنم آزاد مي شوند و به زمين باز مي گردند و از آنجايي كه احتمالا اين ارواح گرسنه هستند، ميزهايي از غذا در خيابان چيده مي شود كه هيچ كس نبايد به آن ها دست بزند تا ارواح بتوانند از آن ها تغذيه كنند و سير شوند! 
زمان برگزاري: ماه آگست يا سپتامبر
محل برگزاري: سراسر كشور مالزي
فستيوال دراگون بوت
يكي از هيجان انگيزترين فستيوال هاي مالزي، جشنواره دراگون بوت است كه در پنانگ برگزار مي شود. اين فستيوال بين المللي هر ساله ميزبان 40 شركت كننده از مالزي و سراسر جهان در مسابقات قايقراني است. قايق هاي اين فستيوال به صورت سنتي با رنگ هاي مختلف تزئين مي شوند و بعد شركت كنندگان سوار آن ها مي شوند تا با هم به رقابت بپردازند. در طول اين فستيوال مي توانيد انواع غذاهاي محلي مالزي را امتحان كنيد و در برنامه هاي مختلف اين فستيوال شركت كنيد. اين فستيوال هيجان انگيز و پرهياهو يكي از مشهورترين فستيوال هاي مالزي است كه محبوب اهالي مالزي و توريستان مختلف از سراسر جهان است.
زمان برگزاري: ماه دسامبر
محل برگزاري: شهر پنانگ در مالزي 

مالزي

فستيوال موسيقي رين فارست در مالزي
فستيوال موسيقي رين فارست بدون شك جذاب ترين فستيوال و از جاذبه هاي توريستي مالزي است كه در صورت تمايل با سفر به مالزي با تور مالزي مي توانيد در آن شركت كنيد. كافي است كه تصورش را كنيد كه انواع دي جي هاي مطرح از سراسر جهان در جزيره بورنئو درست در ميان جنگل گرد هم مي آيند تا جذاب ترين شب زندگيتان را بسازند. فستيوال موسيقي رين فارست يكي از خاص ترين فستيوال هاي موسيقي در مالزي و يكي از بزرگترين فستيوال هاي موسيقي جنوب شرقي آسيا به شمار مي آيد و در آن هنرمندان بنام بين المللي موسيقي زنده اجرا مي كنند و در طول آن كارگاه هاي آموزشي فرهنگي نيز برگزار مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه حتما به دهكده فرهنگي ساراواك برويد و 3 روز فراموش نشدني را در دنياي پر شور موسيقي تجره كنيد.
زمان برگزاري: ماه جولاي
محل برگزاري: جزيره بورنئو در مالزي
همان طور كه ديديد، مالزي هر ساله ميزبان فستيوال هاي متعددي است كه هر كدام در نوع خودشان بي نظير هستند و نشان از فرهنگ و سنت هاي جالب و گاها عجيب مالزي دارند. اگر شما هم دوست داريد كه در اين فستيوال هاي جذاب مالزي شركت كنيد، براي اطلاع از تورهاي لحظه آخري مالزي با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

مالزي


برچسب: مالزي, تور مالزي, فستيوال هاي مالزي, فستيوال هاي عجيب مالزي, فستيوال هاي جالب مالزي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۱:۱۴ توسط:admin موضوع:

10 نكته مهم و اساسي براي تجربه سفر ارزان به پوكت

قابل انكار نيست كه پوكت يكي از گران ترين شهرهاي تايلند است، اما به راحتي با دانستن چند نكته مي توانيد به همين مقصد به اصطلاح گران، سفري ارزان را تجربه كنيد. قرار نيست كه از امكانات تفريحي پوكت استفاده نكنيد و يا از همه جاذبه هاي گردشگري پوكت ديدن نكنيد، آن هم به اين خاطر كه پول كمتري در دست و بالتان است! بلكه قرار است كه با دانستن چند نكته و افزايش اطلاعاتتان در مورد پوكت، اين سفر را با كمترين هزينه ممكن براي خود و خانواده تان برنامه ريزي كنيد. نگران نباشيد! در ادامه اين نكات را يكي يكي برايتان بيان مي كنيم تا شما هم بتوانيد سفري ارزان به پوكت را تجربه كنيد. 

سفر ارزان به پوكت

رفتن به رستوران هاي ارزان پوكت
در پوكت به جاي رفتن به رستوران هاي گران در اغذيه فروشي هاي خيابان هاي پوكت و يا در رستوران هاي محلي پوكت غذايتان را ميل كنيد.
در پوكت چنين است كه رستوران هاي توريستي به نسبت رستوران هاي محلي، غذاهاي بسيار گران تري دارند. اين نكته را هم اضافه كنيد كه رستوران هايي كه غذاهاي بين المللي سرو مي كنند از همه رستوران هاي توريستي گران تر هم هستند. براي اينكه پول كمتري در سفر به پوكت خرج كنيد، كافي است كه از اغذيه فروشي ها يا رستوران هاي كوچك محلي غذاي خود را تهيه كنيد. گذشته از مسئله مالي با اين كار، اين فرصت را در اختيار خواهيد داشت كه انواع غذاهاي تايلندي را با طعم و مزه واقعيشان امتحان كنيد. البته مواظب باشيد كه در رستورن ها و اغذيه فروشي هاي با كيفيت و بهداشتي غذايتان را ميل كنيد.

سفر ارزان به پوكت

در پوكت از فروشگاه سوپرچيپ خريد كنيد
اگر مي خواهيد با قيمت هاي ارزان براي عزيزانتان از پوكت سوغاتي تهيه كنيد، بهتر است كه از فروشگاه سوپرچيپ بازديد كنيد.در قفسه هاي اين فروشگاه هر آنچه كه ممكن است نياز داشته باشيد گنجانده شده است و همه محصولاتش با قيمت بسيار ارزاني به فروش رسانده مي شوند. 

سفر ارزان به پوكت

در بازارهاي پوكت تا مي توانيد براي تخفيف گرفتن چانه بزنيد!
به شما توصيه مي كنيم كه چند كلمه اي را قبل از سفر به زبان تايلندي ياد بگيريد و از آن ها براي تخفيف گرفتن از فروشندگان استفاده كنيد.بهتر است كه رقم پيشنهادي خود را در ابتدا 30 تا 40% پايين تر از مبلغ فروشنده اعلام كنيد و خيلي خودتان را براي خريد اجناس آن ها مشتاق نشان ندهيد. اگر هم از يك فروشگاه خريد زيادي را انجام داديد، مي توانيد از تخفيف بيشتري استفاده كنيد. 

سفر ارزان به پوكت

يك موتور سيكلت اجاره كنيد
جاذبه هاي گردشگري پوكت با فاصله زيادي از هم واقع شده اند و براي گشت و گذار در پوكت بايد هزينه زيادي براي تردد در شهر و پرداخت كرايه تاكسي و ... بپردازيد. اگرچه اتوبوس ها ارزان هستند، اما وسيله نقليه سريع و راحتي نيستند. توصيه ما به شما اين است كه به جاي همه اين ها با پرداخت روزانه 200 بت يك موتور سيكلت اجاره كنيد. لازم به ذكر است كه بنزين در تايلند ارزان است و هر ليتر آن حدود 30 بت قيمت دارد. البته اين نكته را هم در نظر بگيريد كه اگر گواهينامه بين المللي نداريد، بهتر است كه از اجاره موتورسيكلت در پوكتصرف نظر كنيد، چراكه متحمل جريمه هاي سنگين خواهيد شد و در صورت تصادف هزينه گزافي را به عنوان خسارت بايد پرداخت كنيد.

سفر ارزان به پوكت

به كافه هاي پوكت تاون برويد
شب ها پاتونگ مركز پرجنب و جوش شهر پوكت است،اما هزينه كافه هاي آن به شدت بالا هستند.در صورتي كه در سواحل نزديكي مثل كارون و كامالا مي توانيد با قيمت هاي بسيار كمتري به كافه هاي شبانه برويد.پوكت تاون جايي است كه كافه هاي محبوب محلي ها و اهالي پوكت در آن قرار گرفته است و به نسبت بسيار ارزان تر هستند. 

سفر ارزان به پوكت

مواظب حقه هاي معمول در پوكت باشيد
به هر حال هر شهري در هر كجاي جهان كلاهبردار دارد و شما بايد خيلي مواظب حقه هاي آن ها باشيد. بهتر است كه در مدت اقامتتان در پوكت هم مواظب خود و پولتان در برابر اين افراد باشيد و بليط هاي تفريحي خود را از جاهاي مطمئن تهيه كنيد و قبل از خريد اجناس قيمتي از چند فروشگاه مختلف قيمت كالاي مورد نظرتان را بپرسيد و در هر لحظه حواستان را جمع كنيد.
در ماه هاي غير توريستي سال به پوكت سفر كنيد
ماه هاي غير توريستي پوكت ماه هاي بين مي تا نوامبر هستند. در اين ماه ها هواي پوكت باراني تر از ماه هاي ديگر سال است و به همين دليل در اين ماه ها افراد كمتري به پوكت سفر مي كنند.اما به خاطر همين مسئله در اين ماه ها هزينه هاي سفر به پوكت مانند هزينه رزرو هتل و پروازتان به شدت پايين مي آيد نو از طرفي صف هاي جاذبه هاي گردشگري پوكت  كوتاه تر مي شوند. اگر مي توانيد ريسك بارش باران را در ازاي صرف هزينه كمتر قبول كنيد، سفر به پوكت در اين ماه ها ايده بدي به نظر نمي رسد.

سفر ارزان به پوكت

در سواحل خلوت تر و آرام تر پوكت تفريح كنيد
ساحل پاتونگ شناخته شده ترين ساحل پوكت است و به همين دليل يكي از گران ترين مناطق گردشگري پوكتبه حساب مي آيد.جالب است كه بدانيد پوكت سواحل خوب ديگري نيز دارد كه به نسبت ساحل پاتونگ كمتر شناخته شده اند و در آن ها مي توانيد با قيمت هاي بسيار كمتري تفريح كنيد و به همان اندازه از زيبايي طبيعي سواحل پوكت استفاده كنيد.سواحلي مثل كارون و كامالا در شمال و جنوب ساحل پاتونگ واقع شده اند و هر دو به نسبت ساحل پاتونگ به شدت ارزان تر هستند. البته ساحل راواي در جنوب پوكت نيز از سواحل ارزان پوكت به شمار مي آيد. 

سفر ارزان به پوكت

در هتل هاي ارزان پوكت اقامت كنيد
پوكت صدها هتل را در خود جاي داده است و شما با هر بودجه اي كه داشته باشيد با مشاوره همكاران ما در آژانس مسافرتي  مهرپرواز مي توانيد بهترين آن ها را براي اقامت در تور پوكت رزرو كنيد.
البته گذشته از هتل هاي ارزان پوكت  كه با پرداخت كمتر از 100 دلار در هر شب مي توانيد در آن ها اقامت داشته باشيد، مي توانيد در صورت تمايل به جاي هتل در مهمانخانه ها و مسافرخانه هاي پوكت با پرداخت هزينه بسيار كمتري اقامت كنيد و به معني واقعي يك سفر ارزان به پوكت را تجربه كنيد. همچنين مي توانيد براي رزرو تور ارزان پوكت و تور لحظه آخري پوكت با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

سفر ارزان به پوكت


برچسب: پوكت, تور پوكت, سفر به پوكت, سفر ارزان به پوكت, راهنماي سفر به پوكت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۰۴:۵۹ توسط:admin موضوع:

بهترين سواحل پاتايا براي تفريح و خوشگذراني

پاتايا در فاصله 150 كيلومتري پايتخت تايلند يعني بانكوك واقع شده است و يك شهر توريستي جذاب براي علاقه مندان به سواحل و تفريحات ساحلي به شمار مي آيد. پاتايا سواحل متعددي دارد و در مقايسه با سواحل جنوبي كشور تايلند،امكانات تفريحي خاص تر و بهتري دارد.در ادامه بهترين سواحل پاتايا را به شما معرفي مي كنيم تا در زمان اقامتتان در پاتايا بتوانيد بيشترين استفاده را از سواحل زيبا و ديدني اين شهر زيبا ببريد.
ساحل پاتايا در پاتايا
مطمئنا جايگاه اول به ساحل پاتايا، مشهورترين و سرزنده ترين ساحل اين شهر اختصاص پيدا خواهد كرد. اين ساحل 4 كيلومتري فضاي زيادي براي استراحت و تفريح توريستان درنظر گرفته است.تفريحات ساحل پاتايا فقط محدود به آفتاب گرفتن نمي شود، بلكه شما با بازديد از ساحل پاتايا مي توانيد انواع ورزش هاي آبي نظير موج سواري، پاراسيلينگ، جت اسكي و قايق هاي بنانا را تجربه كنيد و هيجان را با تمام وجود در تور پاتايا احساس كنيد.در رستوران هاي اين ساحل نيز مي توانيد انواع غذاهاي لذيذ تايلندي را امتحان كنيد و شب تا صبح را همراه با ديگر توريستان به تفريح سپري كنيد.

سواحل پاتايا

ساحل جومتين در پاتايا
اين ساحل تنها 2 كيلومتر با ساحل پاتايا فاصله دارد و نسبت به ساحل پاتايا ساحل خلوت تري به شمار مي آيد. اين ساحل زيبا پر از درخت نخل است و محيط جذابي براي ريلكس كردن و كسب آرامش دارد.از طرفي ساحل جومتين براي موج سواري نيز ساحل ايده آلي است و اگر دوستدار تفريحات هيجاني و ماجراجويانه باشيد، حتما عاشق اين ساحل خواهيد شد.  اگر هم دليلتان براي بازديد از سواحل پاتايا تنها كسب آرامش است، باز هم ساحل جومتين گزينه مناسبي برايتان خواهد بود. چراكه ساحل جومتين با شن هاي طلايي رنگش محيط مناسبي براي ريلكس كردن و آفتاب گرفتن دارد.

ساحل جومتين در پاتايا

ساحل ناكلوا در پاتايا
ساحل ناكلوا يكي ديگر از سواحل جذاب پاتايا است كه هميشه ماهيگيران محلي در آن مشغول به كار هستند.از طرفي توريستان نيز معمولا روي شن هاي ساحلي آن سرگرم آفتاب گرفتن و تماشاي اين ماهيگيران و يا در حال تجربه ورزش هاي آبي هيجان انگيز هستند. به هر صورت به شما هم توصيه مي كنيم كه در زمان اقامتتان در پاتايا حداقل يك بار از ساحل ناكلوا ديدن كنيد و محيط صميمي و دوستانه آن را از نزديك ببينيد.

ساحل ناكلوا در پاتايا

ساحل وونگ آمات در پاتايا
ساحل وونگ آمات فاصله چندان دوري با ساحل ناكلوا ندارد و شباهت هاي زيادي با ساحل ناكلوا دارد.البته اين ساحل نزديك به ساحل پاتايا هم قرار گرفته است، اما با اين وجود خبري از همهمه و هياهوي ساحل پاتايا در اين ساحل به چشم نمي خورد. همين خلوتي باعث تميزي اين ساحل زيبا در پاتايا شده است و شما مي توانيد از اين محيط تميز و آرامش بخش آن براي كسب آرامش استفاده كنيد و كمي از صداي موزيك و هياهوي هميشگي پاتايا به دور باشيد.

ساحل وونگ آمات در پاتايا

ساحل كوه لارن در پاتايا
ساحل كوه لارن يا جزيره مرجاني بيشتر شبيه به سواحل مشهور جنوب تايلند است و شباهت كمتري با ديگر سواحل پاتايا دارد.اين ساحل درست مانند يك تكه بهشت است كه در فاصله دورتري از شهر پاتايا واقع شده است و ساحل رومانتيكي به نظر مي رسد. همان طور كه از نامش بر مي آيد، اين ساحل مرجاني است و به همين دليل اسنوركلينگ (غواصي كم عمق) يكي از جذاب ترين تفريحاتي است كه مي توانيد در آن تجربه كنيد و حيات شگفت انگيز زير آب را با وضوح زياد تماشا كنيد.همچنين مي توانيد سوار قايق هايي كه كف شيشه اي دارند بشويد و موجودات خارق العاده دريايي را در زير آب هاي شفاف اين ساحل تماشا كنيد.بازديد از ساحل كوه لارن يكي از عجيب ترين و شگفت انگيزترين تجاربي است كه فقط در پاتايا مي توانيد كسبش كنيد و به هيچ عنوان نبايد اين فرصت ارزشمند را در تور تايلند ارزان از دست بدهيد.

ساحل كوه لارن در پاتايا

ساحل دونگتان در پاتايا
ساحل دونگتان يك ساحل آرام است كه فضاي زيادي براي آفتاب گرفتن و كسب آرامش دارد. اين ساحل 1.5 كيلومتري صبح ها قبل از شروع شدن ورزش هاي آبي، آرامش وصف نشدني دارد. البته بعد از ظهرها نيز به نسبت سواحلي مثلي پاتايا يا جومتين بسيار آرام تلقي مي شود. يكي از جذابيت هاي ديگر ساحل دونگتان مراكز ماساژ در اطراف آن است كه در آن ها مي توانيد استرس هاي روزمره تان را تمام و كمال به دست فراموشي بسپاريد و با يك ماساژ حرفه اي تايلندي غرق در آرامش شويد.

ساحل دونگتان در پاتايا

ساحل بانگ ساراي در پاتايا
ساحل بانگ ساراي يك ساحل شني است كه ظاهر محلي تري دارد و به نسبت ديگر سواحل پاتايا امكانات تفريحي كمتري دارد و به اندازه آن ها سرزنده نيست. اما با اين حال مزيت اين ساحل نسبت به ديگر سواحل پاتايا اين است كه شما مي توانيد يك غواصي فراموش نشدني را در آن تجربه كنيد و كوسه ها را از نزديك تماشا كنيد.جالب است كه بدانيد بقاياي يك كشتي باري غرق شده نيز در زير آب هاي اين ساحل وجود دارد كه قدمتش به جنگ جهاني دوم باز مي گردد و شما هم مي توانيد با غواصي گوشه كنار آن را كشف كنيد و تجربه متفاوتي را در پاتايا كسب كنيد.
اگر شما هم قصد سفر به شهر زيباي پاتايا را داريد، براي رزرو تور لحظه آخري پاتايا با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

ساحل دونگتان در پاتايا


برچسب: پاتايا, تور پاتايا, جاذبه هاي گردشگري پاتايا, سواحل پاتايا, بهترين سواحل پاتايا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۵۸:۴۳ توسط:admin موضوع:

بهترين سواحل كرابي كه مانند جواهر زيبا هستند

بهترين سواحل كرابي براي خوشگذراني،تفريح و هيجان 
تايلند هميشه جزء توريستي ترين كشورهاي دنيا بوده و هست و دليل اصلي اين محبوبيت جهاني، تعدد سواحل زيبا و جذاب در اين كشور زيبا و سرزنده بوده است. يكي از جذاب ترين شهرهاي تايلند كه بهترين سواحل تايلند را در خود جاي داده است، كرابي است. با سفر به كرابي اين فرصت را خواهيد داشت تا از اين سواحل زيبا در كرابي ديدن كنيد. در ادامه اين سواحل ديدني و جذاب را به شما معرفي خواهيم كرد.
ساحل آئونانگ: بهترين بهترين ها!
يكي از مشهورترين سواحل كرابي، ساحل آئونانگ است كه صخره هاي بسيار زيبايي اطراف آن را احاطه كرده است و آبي درخشان آن در نگاه اول نظرتان را به خودش جلب خواهد كرد.از طرفي هتل ها و اقامتگاه هاي زيادي در اطراف ساحل آئونانگ ساخته شده است كه مي توانيد يكي از اين هتل هاي ساحلي كرابي را براي اقامت خود رزرو كنيد. ساحل آئونانگ بدون شك جذاب ترين ساحل كرابي است و شب هاي سرزنده آن در تور ارزان كرابي حرف اول را مي زنند و جمعيت زيادي به خاطر همين ساحل زيبا به كرابي سفر مي كنند. 

ساحل آئونانگ كرابي

ساحل ريلي: يك جاي دنج براي كسب آرامش!
ساحل ريلي در جنوب ساحل پرهياهوي آئونانگ واقع شده است و فضاي آرامش بخش آن دنيايي از انرژي هاي مثبت را به وجودتان تزريق مي كند. ساحل ريلي در واقع يك شبه جزيره است كه از چهار ساحل مختلف تشكيل شده است. اين ساحل زيبا با شن هاي سفيد رنگ و موج هاي خوش آهنگش به يكي از جذاب ترين سواحل كرابي تبديل شده است. چيزي كه اين ساحل را از ديگر سواحل كرابي متفاوت مي كند، اين است كه شما تنها با قايق مي توانيد به آن دسترسي داشته باشيد و همين مسئله آرامش و جذابيت اين ساحل را دوچندان كرده است.

ساحل ريلي كرابي

ساحل توب كائك: ساحلي با جنگل زيبا!
يكي از بهترين اماكن گردشگري كرابي بدون شك ساحل توب كائك است. يك بهشت طبيعي سرسبز در ساحل توب كائك وجود دارد كه همه توريستان عاشق آن مي شوند. پارك ملي مو كوه في في مسيرهاي رهنوردي بي نظيري دارد كه در صورت تمايل مي توانيد در آن ها گشت و گذار كنيد و گياهان و جانوران زيباي آن را از نزديك تماشا كنيد. اين ساحل نيز يكي از سواحل دنج كرابي به شمار مي آيد كه معمولا زوج هاي جوان و خانواده ها علاقه زيادي به تفريح در آن نشان مي دهند.

ساحل توب كائك كرابي

ساحل فرا نانگ كرابي
ساحل فرانانگ يكي از 4 ساحلي است كه در ريلي واقع شده است و ساحل محبوب ماجراجويان و دوستدران تفريحات هيجان انگيز به شمار مي آيد.صخره نوردي و پرش از صخره يكي از جذاب ترين تفريحاتي است كه مي توانيد در ساحل فرا نانگ تجربه اش كنيد! يكي ديگر از ويژگي هاي متفاوت اين ساحل غار پنهان شده زير صخره هايش است كه يكي از اماكن مذهبي براي محلي هاي كرابي به شمار مي آيد.

ساحل فرا نانگ كرابي

ساحل نوپارات تارا كرابي: يك ساحل آرام و منحصر به فرد!
اين ساحل شبيه هيچ ساحل ديگري در كرابي نيست.ساحل نوپارات تارا يكي از آرام ترين سواحل كرابي است و توريستان زيادي در آن ازدحام نمي كنند. به همين خاطر ساحل نوپارات تارا به يك ساحل دنج و رومانيتك تبديل شده است كه اغلب زوج هاي جوان براي ماه عسل به آن مراجعه مي كنند. به شما توصيه مي كنيم كه حتما يك پيك نيك به يادماندني را در زير سايه درختان ساحلي آن تجربه كنيد و چشم انداز بي نظير آن را از دست ندهيد.

ساحل نوپارات تارا كرابي

ساحل تون ساي كرابي: يك جو خودماني و راحت!
ساحل تون ساي يكي از بهترين سواحل كرابي است كه مي توانيد در آن ريلكس كنيد، غذاي خياباني بخوريد و در محيط دوستانه آن استراحت كنيد. كافه هاي اين ساحل نيز براي پيدا كردن دوست هاي جديد عالي هستند.از طرفي اقامتگاه هاي نزديك اين ساحل نيز جزء هتل هاي ارزان كرابي به حساب مي آيند و براي اقامت ارزان در كرابي مناسب به نظر مي رسند.

ساحل تون ساي كرابي

ساحل كلونگ موانگ كرابي: يك ساحل جذاب براي اقامت زوج هاي جوان!
اگر شما هم جزء آن دسته از زوج هاي جواني هستيد كه نمي دانيد اقامت در كدام قسمت كرابي برايتان بهتر است، اين ساحل براي شماست! اين ساحل با هتل هاي راحت، كافه هاي بامزه ساحلي و رستوران هاي جذاب و البته چشم انداز بي نظيري كه دارد و همچنين شب هاي سرزنده متفاوتش به يكي از بهترين سواحل كرابي تبديل شده است. از طرفي يكي ديگر از جذابيت هاي اين ساحل فاصله نه چندان دور آن با جاذبه هاي گردشگري تايلند در جزيره كرابي است.

ساحل كلونگ موانگ كرابي

ساحل خليج مايا كرابي/ساحل كوه في في له: جواهري در كرابي!
ليست بهترين سواحل كرابي بدون ذكر كردن نام اين ساحل در بهترين جزيره كرابي عملا تكميل نخواهد شد. اين ساحل شني يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري كرابي است كه به هيچ عنوان نبايد از دستش بدهيد. اين جزيره طبيعت بسيار زيبايي دارد ، البته كرابي سواحل بسيار زيادي دارد كه در اين متن فقط توانستيم بعضي از بهترين آن ها را به شما معرفي كنيم. از ديگر سواحل خوب كرابي، ساحل پاي پلونگ، ساحل بامبو و ساحل كوه پودا هستند كه در نوع خودشان بي نظير هستند.
اگر شما هم دوست داريد كه يك سفر آرامش بخش و جذاب را تجربه كنيد، مي توانيد براي رزرو تور تايلند لحظه آخري با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

ساحل خليج مايا كرابي


برچسب: كرابي, تور كرابي, جاذبه هاي گردشگري كرابي, سواحل كرابي, بهترين سواحل كرابي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۵۲:۴۵ توسط:admin موضوع:

بهترين و جذابترين فستيوال هاي بانكوك

بانكوك و فستيوال هاي جذاب و بامزه اش
در سرزمين لبخندها، مردم به دنبال هر دليل كوچك و بزرگي مي گردند تا خوش بگذرانند، تفريح كنند و چهره شهرشان را با فستيوال هاي جذاب، جشن هاي خياباني و گردهمايي هاي دسته جمعي و شاد زيباتر از هميشه كنند. گذشته از جشن هاي بين المللي كه به صورت غير رسمي در تايلند جشن گرفته مي شود ، ساكنان اين كشور بودايي جشن ها و فستيوال هاي متعددي دارند كه مختص به كشور تايلند است و ريشه در تاريخ و فرهنگ تايلندي دارد. البته بهتر است كه براي شركت در فستيوال هاي تايلند، قبل از قطعي كردن سفرتان، زمان برگزاري فستيوال هاي تايلندي را بررسي كنيد. چراكه روزهاي برگزاري بيشتر فستيوال هاي تايلند بر اساس تقويم قمري مشخص مي شود و زمان مشخصي بر اساس تقويم ميلادي و شمسي ندارد و هر سال با سال ديگر متفاوت است. گل سر سبد فستيوال هاي تايلند كه در بانكوك برگزار مي شود، فستيوال سونگكران يا فستيوال آب است. اين فستيوال كه به مدت يك هفته در ماه آپريل برگزار مي شود،مانند يك جنگ تمام عيار است كه تنها سلاح آن آب است و جنبه تفريحي دارد.در ادامه شما را بيشتر با فستيوال هاي بانكوك آشنا خواهيم كرد.
فسيتوال آب در بانكوك
اين فستيوال در گرم ترين ماه سال بانكوك يعني در ماه آپريل برگزار مي شود و آب بازي در آن عجيب مي چسبد! اين فستيوال براي جشن گرفتن سال نو تايلندي در تور ارزان بانكوك برگزار مي شود و شما هم در صورت تمايل مي توانيد در آن شركت كنيد و كمي لبخند را به كودك درونتان هديه كنيد. بدون شك شركت در فستيوال آب بانكوك يكي از بهترين راه ها براي شاد شدن و بهتر شدن حالتان است. اگر شما هم به اين حال خوب نياز داريد، سفر به تايلند و فستيوال آب تايلند را از خاطر نبريد.

فسيتوال آب در بانكوك

تولد پادشاه در بانكوك
در روز 5 سپتامبر جشني در بانكوك برپا مي شود كه در طي آن مردم تايلند به سلطاني كه از سال 1946 شاه تايلند بوده است، اداي احترام مي كنند.در اين روز آتش بازي هاي سنتي جالبي در سطح شهر بانكوك علي الخصوص نزديك گرند پالاس برگزار مي شود كه ديدن برنامه هايش حتما برايتان جالب خواهد بود. به همين منظور مركز شهر بانكوك تزئين مي شود و شهر غرق شادي مي شود.

تولد پادشاه در بانكوك

فستيوال لوي كراتونگ در بانكوك
در ماه نوامبر، درست در شبي كه ماه كامل مي شود، مردم تايلند در بانكوك سبدهاي تزئين شده اي كه با برگ موز درست شده است را درون آب روان رها مي كنند و معتقدند كه اين حركت بدي ها را از زندگي آن ها دور مي كند. اگر در زمان برگزاري فستيوال لوي كراتونگ به بانكوك سفر كرديد، حتما از خدمه هتل درباره بهترين نقاط بانكوك براي شركت در فستيوال لوي كراتونگ سوال بپرسيد و در اين مراسم سنتي و جذاب شركت كنيد و يك شب عالي و شاد را با هيجان هاي خاص خودش در بانكوك سپري كنيد.

فستيوال لوي كراتونگ

فستيوال بين المللي موزيك و رقص در بانكوك
اين فستيوال جذاب و هيجان انگيز در اواسط ماه سپتامبر شروع مي شود و تا اوايل ماه اكتبر ادامه پيدا مي كند. البته بهتر است كه بدانيد تاريخ دقيق برگزاري فستيوال بين المللي موزيك و رقص سال به سال متفاوت است. اين فستيوال هنري سالانه ميزبان اجراهاي مختلفي از اپرا، باله و جاز است و در طي آن هنرمندان متعددي از سراسر جهان هنرنمايي مي كنند. بليط شركت در هر كدام از نمايش هاي اين فستيوال در بانكوك از 15 دلار تا 90 دلار متغير است.

فستيوال بين المللي موزيك و رقص در بانكوك

سال نو چيني در بانكوك
سال نو چيني يكي از بهترين فستيوال هاي بانكوك است كه هيچ وقت از شركت در آن پشيمان نخواهيد شد. اين فستيوال به مدت 1 هفته در اواخر ماه ژانويه برگزار مي شود و به مناسبت سال نو چيني مردم تايلند دور هم جمع مي شوند و به جشن و پايكوبي مي پردازند. در اين فستيوال رژه هاي سنتي، اجراهاي آكروبات و نمايش هاي آتش بازي بسيار جالبي اجرا مي شود كه حتما نظرتان را به خودشان جلب مي كنند. مردم چيني تايلند اين هفته را به استراحت و جشن مي پردازند و خيلي از بيزينس ها در بانكوك به كل در اين هفته تعطيل مي شوند. به هر حال اين هفته در تايلند هفته تفريح و جشن است! اگر شما هم دوست داريد كه در فستيوال سال نو چيني شركت كنيد، مي توانيد با رزرو يك تور ارزان بانكوك آژانس مسافرتي مهر پرواز با كمترين قيمت و بيشترين كيفيت به تايلند سفر كنيد و با يك دنيا انرژي و حال خوب به خانه برگرديد.

سال نو چيني در بانكوك


برچسب: تايلند, بانكوك, تور بانكوك, فستيوال هاي بانكوك, بهترين فستيوال هاي بانكوك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۴۷:۲۷ توسط:admin موضوع:

بهترين بازارهاي گوا را بشناسيد

بازارهاي جذاب گوا 
اگر شما هم فكر مي كنيد كه سفر به گوا فقط مساوي با تفريح در سواحل گوا است و جاي آنچناني براي خريد در گوا وجود ندارد، بايد بگوييم كه كاملا اشتباه فكر مي كنيد! گوا مانند يك بهشت زميني براي دوستداران خريد به شمار مي آيد و بازارهاي خياباني و بازارهاي شبانه آن نظر توريستان زيادي را به خودشان جلب مي كنند. در ادامه شما را با بهترين بازارهاي گوا آشنا مي كنيم.

بهترين بازارهاي گوا

بازارهاي خياباني گوا
بازار آنجونا
يكي از مشهورترين بازارهاي شمال گوا بازار ساحل آنجونا است كه هر چهارشنبه برپا مي شود و صدها فروشنده در آن صنايع دستي، زيورآلات غربي، سوغاتي، ابزار و ادات موسيقي، كفش، صنايع چوبي، تي شرت و هر كالاي ديگري را با بهترين قيمت به فروش مي رسانند.پس خودتان را براي يك خريد جانانه با قيمت ارزان در بازار آنجونا گوا آماده كنيد.

بازارهاي خياباني گوا

بازار ماپوسا
اگر دوست داريد كه خريد خود را در گوا به سبك سنتي انجام دهيد، حتما از بازار ماپوسا در شمال گوا ديدن كنيد. اين بازار جمعه صبح ها برپا مي شود و هر چه كه نياز داشته باشيد را مي توانيد در ميان انبوه كالاها در آن پيدا كنيد و خريداري كنيد. در بازار ماپوسا همه چيز از كوزه ها و صنايع دستي گرفته تا ماهي تازه، ادويه، كيك هاي خانگي، ميوه، سبزي، پارچه، لباس و زيورآلات با قيمتي معقول به فروش رسانده مي شوند.پس حتما در زمان اقامتتان در تور گوا ارزان از بازار ماپوسا ديدن كنيد و مهارت هاي چانه زني و تخفيف گرفتن خودتان را امتحان كنيد.

بازارهاي خياباني گوا

بازار پانجيم
بازار پانجيم در شهر پانجيم در گوا واقع شده است و يكي از جذاب ترين بازارهاي گوا و از اماكن گردشگري گوا به شمار مي آيد و براي خريد سوغاتي بازار بي نظيري است. بازار پانجيم بزرگترين بازار گوا است و توريستان و اهالي گوا معمولا از آن استقبال زيادي مي كنند، چراكه در بازار پانجيم محصولات با كيفيت با قيمت بسيار معقول فروخته مي شود و از هر نظر بازار ايده آلي است. البته بازار پانجيم مجموعه اي از فروشگاه هاي خياباني و مراكز خريد اطراف آن است و به همين دليل مي توانيد همه چيز از ادويه و صنايع دستي گرفته و يا حتي لباس هاي برند را از بازار پانجيم خريداري كنيد.

بازارهاي خياباني گوا

بازار كالانگوت
بازار گالانگوت در يكي از مشهوترين سواحل شمال گوا برپا مي شود و در آن لباس، مايو، صنايع دستي، وسايل چرمي، سوغاتي، زيورآلات، قاليچه، صنايع فلزي و بدليجات به فروش رسانده مي شوند. همچنين مي توانيد انواع غذاهاي دريايي را در غرفه هاي غذايي بازار كالانگوت ميل كنيد و از تازگي غذاهايشان لذت ببريد. 
بازارهاي شبانه گوا
بازار شبانه ماكي
اين بازار هر شنبه در ساحل باگا در گوا برپا مي شود و غرفه هاي آن تا نيمه شب باز هستند. در اين بازار شبانه مي توانيد انواع و اقسام زيورآلات، لباس، مايو، سوغاتي و صنايع دستي را خريداري كنيد و يا انواع غذاهاي چيني، هندي و تبتي را در اغذيه فروشي هاي آن ميل كنيد و يا به موزيك زنده گوش دهيد و ساعاتي را همراه با ديگر توريستان در ساحل سپري كنيد.

بازارهاي خياباني گوا

بازار شبانه اينگو
بازار شبانه اينگو يكي از جذاب ترين بازارهاي شبانه گوا است كه شنبه شب ها در آرپورا در گوا برگزار مي شود و در آن غذاهاي خوشمزه، ادويه هاي عالي و صنايع دستي و كيف هاي جذاب به فروش رسانده مي شود. همچنين مي توانيد از اين بازار لباس، سنگ هاي قيمتي، كتاب و قاليچه نيز خريداري كنيد.

بازارهاي خياباني گوا

بازار باگا
يكي ديگر از شنبه بازارهاي مشهور گوا، بازار باگا است كه در ساحل باگا برپا مي شود و نه تنها انواع كالاها نظير بدليجات، زيورآلات، صنايع دستي و ... در آن فروخته مي شود، بلكه مي توانيد در سالن هاي ساحلي آن موهايتان را مطابق مد روز كوتاه كنيد و يا از افراد محلي بخواهيد تا برايتان طالع بيني كنند! همچنين مي توانيد در كافه هاي جذاب آن يك ميان وعده يا نوشيدني خوش طعم ميل كنيد.با همه اين ها بازار باگا يكي از جذاب ترين بازارهاي گوا محسوب مي شود و به هيچ عنوان نبايد از دستش بدهيد.پيشنهاد ما به شما تور لحظه آخري هند است. براي اطلاع از آفرهاي بي نظير تورهاي هند با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

بازارهاي خياباني گوا


برچسب: هند, گوا, جاذبه هاي گردشگري گوا, بازارهاي گوا, بهترين بازارهاي گوا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۴۱:۵۳ توسط:admin موضوع:

تفريج و خوش گذراني در خيابان استقلال استانبول

خيابان استقلال استانبول در تركيه،يكي از معروفت‌ترين مقصدهاي گردشگري اين شهر است كه تجربه‌اي تكرار نشدني را برايتان رقم خواهد زد.اگر با تور استانبول به اين شهر سفر كرديد حتما به اين قسمت شهر سر بزنيد.خيابان استقلال هم مركز محلي و هم مركز توريستي استانبول است.اين خيابان قلب شهر استانبول مي باشد.
خيابان استقلال( ايستيكلال كادسي) (Istiklal Caddesi)
خيلي از مردم رابطه دوستانه اي با شلوغي هميشگي خيابان استقلال دارند. اين خيابان از ميدان تكسيم تا برج گالاتا امتداد دارد.اگرچه خيابان استقلال قلب تپنده شهر استانبول است، 3 ميليون مردم كه هر روزه از آن عبور مي كنند مي توانند عبور از خيابان را به يك چالش تبديل كنند! با اين حال اين خيابان به تنهايي به عنوان يك مدل كوچك شده استانبول به شمار مي رود و اگرچه مراكز خريد و فست فودهاي مدرن در حال توسعه در اين خيابان هستند، اما هنوز استانبول قديم هم در اين خيابان ديده مي شود كه در تور سفرتان با تور استانبول پرواز معراج  حتما آنها را مشاهده خواهيد كرد.

چه چيزهايي در خيابان استقلال براي ديدن وجود دارد؟
در كنار مراكز خريد متعدد خيابان استقلال، تعداد زيادي جاذبه گردشگري ديگر نيز در اين خيابان وجود دارد. از سينماهاي تاريخي (مثل اطلس و بيوگلو)، پاساژهاي تاريخي (مثل هازوپولو، سوريه و چيچك) ، كليساها (مثل آنتونيه و سانتا ماريا)، ساختمان هاي كنسولگري و گالري هاي خلاقانه هنري (مثل سالت بيوگلو وآرتر) حتما ديدن كنيد.همچنين معماري هاي سبك آرت نوو و نئو كلاسيك قرن 19 كه در اين خيابان وجود دارند، قابل ستايشند.

 

 

چطور خيابان استقلال تركيه مشهور شد؟
اين خيابان به عنوان خيابان بزرگ (Cadde-i Kebir )در زمان عثماني مشهور بود. وقتي جمعيت روشن فكران را به خود جذب كرد، بعدتر ها به مكاني براي قدم زدن لوانتين هاي فرانسوي تبديل شد و به آن در زبان فرانسوي (Grand Rue de Pera) مي گفتند. نام اين خيابان پس از ايجاد جمهوري تركيه به خيابان استقلال تغيير يافت.
چه چيز راجع به تكسيم خيلي خاص است؟
ميدان مغناطيسي در نقطه انتهايي درشمال خيابان استقلال، ميدان تكسيم است، جايي كه هميشه خبرساز بوده است و به عنوان سايت بسياري از تظاهرات و اعتراضات مخصوصا اعتراضات در سال 2013 بوده است. درون اين ميدان مجسمه آتاتورك، موسس جمهوري تركيه را ساخته اند و يك نقطه سمبليك براي خيلي از مردم به شمار مي آيد.

مغازه هاي قديمي خيابان استقلال كدام ها هستند؟
متاسفانه به دليل اجاره هاي گران و توسعه شگرف، بعضي از قديمي ترين مغازه هايي كه در اين خيابان وجود دارند را مجبور به خارج شدن از اين خيابان مي كند و وقتي شما خيابان استقلال را با عكس هاي قديمي آن مقايسه مي كنيد متوجه مي شويد كه تغيير آن به چه اندازه بوده است. همچنين اين خيابان سينماي تاريخي خود، Emek و İnci Patisseriei ، داروخانه ربول (Rebul) و مغازه هاي Robinson Crusoe را از دست داده است كه همگي مجبور به بستن مغازه و يا نقل مكان در سال هاي اخير شده اند. يكي از جذاب ترين و قديمي ترين مغازه هاي كيك هاي فرانسوي به نام ماركيز هنوز هم دكوراسيون جذاب خود به سبك آرت نوو و همين طور 2 پنل ديواري كه در فرانسه ساخته شده است را حفظ كرده است، اما هم اكنون به عنوان رستوران فست فود فعاليت مي كند.

در خيابان استقلال كجا غذا بخوريم؟
تنوع غذايي در اين خيابان بسيار زياد است، از غذاهاي خياباني ارزان مثل گوشت خوك، سيميتز و پيلاف (برنج با گوشت يا مرغ) گرفته تا برخي از بهترين رستوران هاي استانبول مثل يني لوكانتا و ايس 9 در اين خيابان زيبا يافت مي شوند.


زندگي شبانه در خيابان استقلال چگونه است؟
بيوگلو (منطقه اي اطراف استقلال) هيچ وقت نمي خوابد و بهترين مكان براي گذراندن زماني عالي در شب هاي استانبول است. از كافه هاي پشت بام گرفته تا تكنوهاي زير زميني و موسيقي هاي محلي زنده همگي در اين محله وجود دارند. كافه هاي مورد علاقه ما Alex's place، Propaganda و Münferit مي باشد. اما مي توانيد بيرون بمانيد و از موزيك هايي كه به وسيله نوازندگان خياباني اجرا مي شوند لذت ببريد. براي اطلاع از قيمت تور استانبول پرواز تركيش با مهرپرواز همراه باشيد.

آيا هتلي در خيابان استقلال يافت مي شود؟
تعداد زيادي هتل خوب در اين خيابان وجود دارد اما از آن جايي كه اين خيابان به نظر خيلي از مردم براي اقامت خيلي شلوغ است، بهترين هتل هايي كه در محل هاي اطراف خيابان استقلال وجود دارند، Pera Palace Jumeirah، Tom Tom Suites و Adahan Istanbul براي اقامتتان بسيار مناسبند.

چگونه مي توان به خيابان استقلال رفت؟

مي توانيد از مترو يا اتوبوس استفاده كنيد و به ميدان تاكسيم برويد و از آن پايين بياييد و در خيابان قدم بزنيد يا مي توانيد از تراموا استفاده كنيد و به كاراكوي برويد و از آن جا مي توانيد سوار كابين هاي زير زميني شويد ويا از تپه بالا رويد و از برج گالاتا بگذريد تا به ميدان تونل برسيد و بعدش از آن جا بالا برويد تا به خيابان استقلال برسيد. يكي از هيجان انگيز ترين راه ها براي ديدن خيابان استقلال اين است كه سوار ترامواي قرمز رنگ جذاب نوستالژيك شويد و از بالا تا پايين خيابان را تماشا كنيد.


نكات ايمني براي خيابان استقلال
مثل هر مركز شهر ديگري، وقتي اين تعداد آدم در يك فضا جمع شده اند، ناگزير امكان رخ دادن برخي اتفاقات كوچك وجود دارد، اگرچه اكثرا مي گويند كه در مقايسه با شهرهاي ديگر اين مسئله در اين خيابان استقلال كمتر رخ مي دهد . اما به هرحال بهتر است كه وسايل همراهتان را جايي قرار دهيد كه بتوانيد آن ها را ببينيد و شب ها تنها به محل اقامتتان برنگرديد. براي رزرو تور استانبول پرواز قشم اير با كارشناسان آژانس مسافرتي مهرپرواز همراه باشيد.

 


برچسب: تور استانبول پرواز قشم اير ، تور استانبول پرواز تركيش ، تور استانبول پرواز معراج ، قيمت تور استانبول،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۵۷:۰۸ توسط:admin موضوع:

مشهورترين جزيره استانبول، بيوك آدا

جزيره بيوك آدا كه به معني جزيره بزرگ است، بزرگترين جزيره از نه جزيره، مجمع الجزايري است كه اصطلاحاً به آنها، جزاير پرنسس گفته مي شود و در شهر استانبول كشور تركيه واقع شده اند. يكي از مناسب ترين و بهترين گزينه براي گشت و گذار و تفريح در يك روز آفتابي در شهر استانبول، سفر با كشتي از بندرگاه و رفتن به جزيره تماشايي بيوك آدا مي باشد. هنگامي كه به اين جزيره آرام و ديدني مي رويد، خستگي و نيز كسالت را به راحتي فراموش مي كنيد. مي توانيد در اسكله تاريخي و فوق العاده زيباي بيوك آدا قدم بزنيد و از هواي پاك و تازه و بسيار عالي اين منطقه نهايت لذت را ببريد. در طول مسير رفتن به جزيره بيوك آدا مي توانيد از همراهي پرندگان دريايي هم لذت ببريد و هم عكس يا فيلم هاي عالي و به يادماندني بگيريد كه يادگاري فوق العاده اي از سفر فراموش نشدني تان به تور استانبول پرواز قشم اير برايتان بماند.

براي رفت و آمد به جزيره بيوك آدا گزينه هاي مختلفي وجود دارد، مي توانيد از اتوبوس هاي دريايي و يا قايق استفاده نماييد. مي توانيد از محله هايي همانند بستانچي، كاديكوي، كاباتاش و سيركجي در استانبول سفر خود را شروع كنيد. اگر كه با اتوبوس هاي دريايي به اين سفر برويد، هم از نظر زماني صرفه جويي مي كنيد و هم بسيار ارزان تر برايتان تمام مي شود، اما آژانس هواپيمايي مهرپرواز پيشنهاد مي كند كه با قايق هاي سواري، اين مسير بسيار زيبا و لذت بخش را به سوي بيوك آدا طي نماييد. با استفاده از قايق، تجربه شما از سفر لذت بسيار بيشتري خواهد داشت و در طول مسير مي توانيد شهر استانبول را پشت سر خود ببينيد، در همين مسير همچنين مي توانيد به پرندگان دريايي نان بدهيد و نيز چاي بنوشيد، با اين كارها طي مسير جزيره لذت دوچنداني براي شما خواهد داشت. در مسير رفت و برگشت به اين جزيره، از درياي سياه استانبول نيز عبور خواهيد كرد و از اين رو هم مسير براي مسافران بسيار جذاب تر خواهد بود. قبل از شروع سفر خود و رزرو تور استانبول پرواز تركيش با كارشناسان مهرپرواز در ارتباط باشيد.

 


 

هنگامي كه به بيوك آدا مي رسيد و آرام آرام از بندر جزيره فاصله مي گيريد، كم كم رستوران ها و كافه ها و بستني فروشي هايي خواهيد ديد كه از شما دعوت به ميل كردن غذا و بستني مي كنند. با قدم زدن در جزيره سگ ها و گربه هايي را خواهيد ديد كه از شما طلب خوراكي مي كنند و نيز مردماني كه در حال دوچرخه سواري هستند. آب و هواي جزيره بيوك آدا به قدري لذت بخش است كه به محض ورود، هوس مي كنيد به كافه اي رفته و استراحت كنيد. 
يكي از هدف هاي بازديد در اين جزيره، كليساي حاجيا يورگي است. در مسير رسيدن به كليسا، خانه هاي قديمي و با اصالت را مي بينيد كه خالي از لطف نيست، همچنين در كنار خانه ها باغچه هايي كوچك با گل هاي رنگارنگ و چشم نواز، منظره بسيار ديدني را ايجاد كرده اند. هنگامي كه تمايل به خريد و ميل كردن بستني هاي شكل رز در اين مكان داشتيد، اين را در نظر داشته باشيد كه از فروشندگان دورگرد در روبروي باشگاه ورزش هاي آبي مي ايستند، خريد كنيد. براي رفتن به كليسا دو راه بيشتر نداريد: يا با پاي پياده برويد و يا سوار چهارپايان شويد. بهتر است كه سوار قاطرهاي موجود در ابتداي مسير شويد زيرا كه مسير مورد نظر، مسيري طولاني و شيب دار است. گرچه كه ممكن است در اول راه حس كنيد كه از پشت قاطر مي افتيد و يا راه را اشتباه مي رويد، اما جاي هيچ گونه نگراني نيست. در حال سواري بر روي قاطرها، استانبول از دوردست ها پيداست و مي توانيد آن را مشاهده كنيد. 
هواي بسيار پاك و تميز بيوك آدا، به سرعت گرسنه تان مي كند. براي ميل كردن غذا، رستوران هاي بسياري وجود دارد كه مي توانيد به يكي از آنها رفته و غذاهاي محلي و لذيذي را نوش جان نماييد. همراه با آژانس گردشگري مهرپرواز از قيمت تور استانبول پرواز معراج مطلع شويد

 


برچسب: تور استانبول پرواز قشم اير ، تور استانبول پرواز تركيش ، تور استانبول پرواز معراج ، قيمت تور استانبول،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۲۴ توسط:admin موضوع: