وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

غذاهاي خياباني استانبول ، خوشمزه گردي در زيباترين شهر تركيه

غذاهاي خياباني استانبول ، خوشمزه گردي در زيباترين شهر تركيه

در سفرها،هميشه توجه ويژه اي به شكم گردي وجود دارد و مسافران مي خواهند اطلاعات قابل توجهي درباره غذاهاي بومي آن منطقه داشته باشند و طعم غذاهاي دلچسب را بچشند. اگرچه ماجرا به همين سادگي نيست و شايد شما با ديدن رنگ و لعاب يك غذا وسوسه شويد و آن را سفارش بدهيد؛ اما به هيچ وجه طعمش را دوست نداشته باشيد يا اين كه محتوياتش با رژيم غذايي تان مناسب نباشد؛ پس آگاهانه ترين كار آن است كه پيش از سفر با غذاهاي مقصد سفرتان آشنا شويد.

امروز به استانبول مي رويم؛ شهري محبوب كه هر سال از ايراني هاي بسياري ميزباني مي كند. خودتان را تجسم كنيد كه در خيابان هاي شلوغ استانبول قدم مي زنيد و از هر گوشه، بوي دلپذيري به مشام مي رسد. كداميك از اين خوراكي ها را انتخاب مي كنيد؟ كدام يك براي شما دلچسب تر است؟ نظرتان چيست كه كمي درباره خوراكي هاي خياباني اين شهر بدانيم و از مواد اوليه و طرز تهيه‌شان باخبر شويم تا انتخاب راحت تر شود .

 

استانبول زيباترين شهر تركيه

 

نگاهي به فرهنگ غذايي تركيه


كشور تركيه در همسايگي ايران واقع شده است و فرهنگ غذايي اش شباهت هايي با ما دارد. به ويژه آن كه هر دو سرزمين، تحت تاثير اسلام و خوراكي هاي حرام و حلال، رژيم غذايي مشابهي را دنبال مي كنند. از طرفي ويژگي هاي فرهنگي امپراتوري عثماني تاثير قابل توجهي در غذاهاي تركيه گذاشته است و اين مساله در كنار قدرت صنعت گردشگري اين كشور، باعث شده تا نام غذاهاي تركي در ميان برجسته ترين و اشتها آورترين غذاهاي جهان قرار داشته باشد. ميراث غذايي عثماني در نتيجه تركيب انواع شيوه هاي پخت و پز و مواد اوليه غذاها در آسياي ميانه، قفقاز، خاورميانه، مديترانه و بالكان پديد آمده است و ساختاري چند فرهنگي دارد.

وقتي نگاهي به خوشمزه هاي تركيه مي اندازيم، مي بينيم طيف وسيعي از انواع غذا و خوراكي ها پيش روي مان است كه انواع مختلف كباب، غذاهاي اصلي، سوپ ها و ... را شامل مي شود. در غذاهاي تركيه به سبزيجات، ماهي تازه و روغن زيتون توجه ويژه اي مي شود و همين سبب شده تا خوراكي هاي اين كشور سالم و داراي خاصيت كافي باشند. البته گوشت قرمز و مرغ نيز در اين سرزمين به طرز قابل توجهي استفاده مي شود و غذاهاي آبكي و خورش هم محبوبيت خاصي در اين جا دارند. 

صبحانه، بخش مهمي از وعده هاي غذايي مردم تركيه به حساب مي آيد و شامل موادي سالم، مغذي و خوشمزه اي ست كه در نقاط مختلف به شكل هاي متفاوتي سرو مي شوند. سبزيجات، گوجه فرنگي، خيار و فلفل از جمله موادي هستند كه در صبحانه به همراه پنير، تخم مرغ، زيتون، عسل، خامه و شير خورده مي شود. نان هاي محلي هر منطقه، نان ذرت و نان حلقه اي يكي از اجزاي اصلي اين وعده غذايي به شمار مي آيند. 

گفتيم تركيه توانسته غذاهاي سنتي اش را به عنوان يك جاذبه گردشگري به جهانيان بشناساند و افراد بسياري راهي اين سرزمين مي شوند تا خوراكي هاي جذابش را مزه كنند و خاطره اي دلچسب براي خود بسازند. شايد براي تان جالب باشد كه شكم گردي در خيابان هاي تركيه و به ويژه شهر استانبول، يكي از تفريحات جذابِ اين سرزمين است و طرفداران بسياري دارد. در ادامه همراه مان باشيد تا ده مورد از محبوب ترين غذاها و خوراكي هاي خياباني يكي از شهرهاي تماشايي تركيه، يعني استانبول را به شما معرفي كنيم. 

شهر زيباي استانبول

 

سيميت  Simit

سيميت يكي از محبوب ترين خوراكي هاي كشور تركيه است؛ به طوري كه در هر شهري از اين كشور، مي توانيد اين خوراك خوشمزه را داغ و تازه پيدا كنيد. البته بايد در نظر داشته باشيد كه سيميت در هر جا، به نوع خاصي طبخ مي شود؛ مثلا در آنكارا سيميت ها تُردتر و كوچكتر هستند. در ازمير، اين نان هاي گرد را با نام (gevrek) مي شناسند، اگرچه از نظر ظاهري تفاوت چنداني با ورژن استانبولي سيميت ندارند.

 مواد اوليه تهيه سيميت را شير، شكر، مايه خمير، روغن مايع و كمي نمك تشكيل مي دهند. در استانبول معمولا بر روي اين سيميت هاي دلچسب، عصاره اي غليظ و تيره به نام «ملاس» ريخته مي شود، سپس نان را داخل ظرفي از كنجد فرو مي برند و در نهايت آن را مي پزند. اين خوراك را معمولا با كنجد زياد تزيين مي كنند؛ اما ممكن است بر روي اين نان ها سياه دانه يا تخم آفتاب گردان نيز ببينيد.

سيميت غذاي خياباني استانبول

ميديه دولماMidye dolma

ميدان تقسيم (Taksim Meydanı) در بخش اروپايي شهر استانبول قرار دارد و به خاطر رستوران ها، مغازه ها و هتل هاي متعددش شهره است. يكي ديگر از دلايل شهرت اين منطقه، خوراكي هاي خياباني جذابش است؛ خوراكي هايي از جمله ميديه دولما كه معمولا در رده ميان وعده ها قرار مي گيرد! 

ميديه دولما در واژه به معناي صدف سياه پر شده است و اين تمام چيزي ست كه براي شناخت آن بايد بدانيد. پوسته صدف را با تركيبي از برنج و صدف پر مي كنند و در سيني هاي بزرگ مي چينند و اطرافش را نيز با ليموهاي تازه تزيين مي كنند. زماني كه ميديه دولما مي خوريد حواس تان باشد كه زياده روي نكنيد وگرنه، ناگهان به خودتان مي آييد و مي بينيد بيش از 20 لير تركيه پول از جيب تان رفته و معده تان به مرز انفجار رسيده است.

خوشمزه هاي استانبول

بلوط بو داده و بلال هاي خوشمزه

يكي از منحصر به فردترين خوراكي هاي خياباني كه شايد در جاي ديگري به چشم تان نخورد بلوط بو داده است. كافي ست به خيابان هاي پر رفت و آمد شهر برويد و سري بگردانيد، حتما چند گاري چرخ‌دار مي بينيد كه كه در حال تفت دادن بلوط ها هستند. شما مي توانيد هر صد گرم از اين شاه بلوط هاي جذاب را حدودا با 4 لير تركيه يا 5 لير تركيه خريداري كنيد. 

يكي ديگر از خوراكي هاي خياباني تركيه و استانبول، بلال است؛ بلال كبابي در هر كوچه و پس كوچه شهر دلبري مي كند و هوش از سر گردشگران مي برد؛ خوبست توضيح دهيم كه بلال در تركيه به صورت پخته شده هم سرو مي شود، يعني همان بلال شيريني كه كباب مي شود را  مي پزند، ادويه هاي مختلف به آن مي زنند، در كاغذي مي پيچانند و در دست مشتري مي گذارند.

بلال و بلوط بوداده معمولا در كنار هم و در يك چرخ دستي سرو مي شوند؛ به همين دليل، ما نيز آن ها را در يك بخش به شما معرفي كرديم.

ذرت خيابوني استانبول
تاووك پيلاو  Tavuk Pilav

تاووك پيلاو، معادلي ست براي مرغ و برنج. حضور برنج در ميان غذاهاي خياباني شايد براي بيشتر ما مرسوم نباشد؛ معمولا انتظار داريم كه برنج در سفره اي رنگين و كنار مخلفات ديگر باشد يا حداقل نشسته خورده شود؛ اما در تركيه اينطور نيست. شما مي توانيد ظرف تاووك پيلاو را در دست بگيريد و قدم زنان، آن را نوش جان كنيد. كافي ست چرخي دستي را پيدا كنيد كه محفظه اي شيشه اي را با برنج، مرغ و نخود پخته شده پر كرده است، تاووك پيلاو داغ در انتظار شماست. بد نيست بدانيد اكثر مسافران استانبول، بر اين مساله اصرار دارند كه تاووك پيلاو را در منطقه آنكاپاني (Unkapanı) و رو به روي بازار مانيفاتورچيلار (Manifaturacılar Çarşısı) ميل كنند و مي گويند برنج و مرغ ها، اين جا بيشتر مزه مي دهند.

تاووك پيلاو استانبول

باليك اكمك  Balik-ekmek

زماني كه مشغول گشت و گذار در خيابان هاي استانبول هستيد، علاوه بر سيميت، خوراكي جذاب ديگري نيز مي تواند لذت شكم گردي را نصيب تان كند؛ باليك اِكمِك يا ساندويچ ماهي. براي تهيه اين غذا ماهي را گريل و يا سرخ مي كنند و درون نان مي گذارند. كمي ليمو ترش و نعنا طعم دلچسب اين غذا را دوچندان مي كند. بايد در نظر داشته باشيد كه در پخت باليك اكمك از ماهي هاي چرب همچون ماهي خال خالي و ماهي آزاد استفاده مي شود.

بهترين مكان ها براي خوردن باليك اكمك، محله هاي امينونو (Eminönü) و گالاتاي (Galata) در استانبول است. امكان ندارد شما به اين دو منطقه برويد و بتوانيد از خير ساندويچ ماهي بگذريد. پيشنهاد مي كنيم ساندويچ ماهي تركي را ايستاده و در بين مسير ميل كنيد، پشت ميز نشستن بخشي از مزه غذا را مي گيرد!

 باليك اكمك استانبول لحم‌‌عجين  Lahmajoun

لحم‌ عجين، غذايي ست كه علاوه بر كشور تركيه در ارمنستان و سوريه، اردن، لبنان و ... نيز صرف مي شود. نام اين غذا عربي ست و «گوشت و خمير» معنا مي دهد؛ اما بسياري از گردشگراني كه به تركيه مي روند به آن «پيتزاي تركي» مي گويند. براي تهيه لحم‌ عجين، از خميري گرد و نازكي استفاده مي كنند، روي آن را با گوشت چرخ كرده و سبزيجات خرد شده مانند پياز، گوجه فرنگي و جعفري مي پوشانند و در نهايت، آن را مي پزند. پس از آن، روي مواد ليموي تازه و نعنا مي ريزند، سپس آن را لوله مي كنند و با ترشي، گوجه فرنگي، فلفل، پياز، كاهو و حتا بادمجان كبابي نوش جان مي كنند. دوغ، متداول ترين نوشيدني همراه اين غذاست.

لحم‌‌عجين استانبول

دوروم  Dürüm

دوروم غذايي بسيار ساده و خوشمزه است. نوعي ساندويچ كه گويي مادرتان همين الان در كوله پشتي شما گذاشته تا در زنگ هاي تفريح نوش جان كنيد. اگر خيلي ساده بخواهيم دوروم را توصيف كنيم، كباب تركي ست كه در نان لواش يا نان ساجي (1) پيچيده شده است. همان طور كه كباب تركي را با مرغ و گوشت مي پزند، در هنگام نوش جان كردن دوروم نيز اين انتخاب جذاب ميان گوشت و مرغ وجود دارد. البته دوروم بيشتر به لقمه مي مانند تا يك ساندويچ؛ مزه اين غذا به آن است كه با چند گاز تمام شود و برويد سراغ مغازه دار تا لقمه ديگري براي تان بپيچد. 

نكته جالب ديگري نيز درباره دوروم وجود دارد، به اين غذا لقب خوراكي دموكرات تركيه را داده اند؛ چرا؟! همان قدر كه دوروم در كوچه پس كوچه هاي شهر و ميان غذاهاي خياباني يافت مي شود، در رستوران هاي سطح بالا و لوكس نيز مي توان از اين غذا لذت برد.

دوروم استانبول

تانتوني Tantuni

تانتوني شباهت قابل ملاحظه اي به دوروم دارد، با اين تفاوت كه بسيار تندتر است؛ حتا برخي افراد از اين غذا به عنوان «دوروم تند» ياد مي كنند. در تانتوني گوشت گاو (بيف)، گوجه و انواع مختلف ادويه هاي تند و آتشين به كار مي رود و همه اين ها، در تورتيلاي (1) بسيار نازك پيچيده مي شود. در هنگام طبخ اين غذا، معمولا از شما مي پرسند كه تانتوني را با تندي زياد ميل مي كنيد يا كم؟! اگرچه مردم شهر مرسين (Mersin) بعضا از اين سوال خشمگين مي شوند و در جواب مي گويند كه تانتوني اگر تند نباشد و دهان را نسوزاند كه تانتوني نيست. حرف آن ها را بپذيريد چرا كه مهد اوليه اين غذا، شهر مرسين است.

 تانتوني استانبول

كوكورچ  Kokoreç 

 كوكورچ از غذاهاي بحث برانگيزي ست كه در اين فهرست به آن ها پرداخته ايم. اين خوراك كاملا به سليقه شخصي و ذائقه شما بستگي دارد. پس ما توضيحات مربوط به اين غذا را در اختيارتان مي گذاريم و در نهايت، انتخاب با شماست. براي تهيه كوكورچ گوشت گوسفند يا ديگر فرآورده هاي گوشتي را با ليمو و ادويه جات طعم‌دار مي كنند و به سيخ مي كشند، و در نهايت، روده گوسفند يا بز را به دور آن مي پيچند. 

اين نكته را در نظر داشته باشيد كه كوكورچ را در مكاني مطمئن و بهداشتي ميل كنيد، چرا كه تميز كردن روده بز و گوسفند، كاري ظريف و حساس است و هركسي از عهده اش بر نمي آيد. رستوران هاي زنجيره شامپيون كوكورچ (Şampiyon Kokoreç) انتخاب بدي به نظر نمي آيند.

كوكورچ

كومپير  Kumpir

اگر در خيابان هاي استانبول قدم مي زديد و ناگهان عده زيادي دست فروش را ديديد كه قصد دارند به شما كومپير بفروشند، مطمئن باشيد كه به منطقه اورتاكوي (Ortaköy) رسيده ايد. جايي كه به كومپيرهايش معروف است و هيچ كس در اين منطقه از طعم خوش كومپير محروم نمي ماند. 

سيب زميني پخته شكم پر در كشور تركيه با نام «كومپير» شناخته مي شود. براي تهيه كومپير شكم سيب زميني تنوري را تقريبا با هر چيزي مي توان پر كرد؛ از جمله سوسيس، مايونز، ذرت، هويچ، نخود فرنگي و ...

كومپير

بورك  Börek

غذاي بعدي كه در فهرست امروز مرور مي كنيم، بورك نام دارد. معمولا بورِك را براي صبحانه ميل مي كنند، اما هيچ قانون نوشته شده اي وجود ندارد؛ پس هر وقت هوس بورك كرديد، به خودتان سخت نگيريد و خود را از اين خوراكي لذيذ محروم نكنيد. براي تهيه بورك، نوعي خمير نان يا شيريني به نام خمير يوفكا يا فيلو (phyllo) را با مواد گوناگوني پر مي كنند و نتيجه اش اين غذاي دلچسب مي شود. اين خوراك انواع مختلفي دارد كه به محتويات آن وابسته است، يك بورك مقوي و سالم با پنير و سبزيجات و يا سيب زميني و اسفناج درست مي شود. براي تهيه بورك مي توان از تركيب كالباس، گوجه، زيتون يا فلفل، گوشت چرخ‌كرده يا گوشت مرغ نيز استفاده كرد. البته بايد بدانيد كه طعم اين خوراك به صورت خانگي و يا در مغازه ها متفاوت است، معمولا در مغازه ها شيرين تر درست مي شود.

بورك

ايچلي كوفته  İçli Köfte

كُبه يا كيبه يكي از غذاهايي ست كه در برخي نقاط خاورميانه به وفور يافت مي شود و بسيار محبوب است. در تركيه اين غذا را با نام ايچلي كوفته مي شناسند. براي تهيه ايچلي كوفته اول بايد پياز را با گوشت چرخ كرده، نمك، فلفل، جعفري و رب گوجه تفت مي دهند تا به عنوان مواد دروني مورد استفاده قرار گيرد. اما براي تهيه لايه بيروني چي؟! سيب زميني پخته شده رنده مي شود و با بلغور، آرد، تخم مرغ و ادويه جات مخلوط مي شود تا خميري از آن به دست آيد. در نهايت كمي از گوشت چرخ كرده و ديگر مواد تفت داده شده درون تكه اي از اين خمير قرار مي گيرد و سرخ مي شود. اين است ماجراي تهيه ايچلي كوفته، البته طبيعتا نحوه طبخ اين خوراك، در مكان هاي مختلف متفاوت است و بسته به سليقه، تنوع پيدا مي كند. 

حال اين غذاي خوشمزه را كجاي استانبول مي توانيد پيدا كنيد؟! ايچلي كوفته در رستوران ها سرو مي شود اما اگر مي خواهيد لذت خوردن اين غذا را دو چندان بچشيد، به خيابان استقلال برويد. در آن جا افرادي متعددي ايستاده اند و مشغول سرو اين غذاي لذيذ هستند.

 ايچلي كوفته

كباب تركي  Döner kebab

در ميان غذاهاي محبوب استانبول، كباب تركي يا دونر كباب هم براي خود نام و آوازه اي دارد. زماني كه در خيابان هاي استانبول قدم مي زنيد در هر گوشه اي ممكن است سيخ هاي چرخاني را ببينيد كه عمودي نصب شده اند و گوشت، بر روي شان كباب مي شود. در ايران نيز، اين خوراك محبوب به خوبي جا افتاده است و شايد در حين سفرتان به استانبول علاقه اي به امتحان اين غذا نداشته باشيد و ترجيح دهيد خوراكي هاي جديد را امتحان كنيد؛ اما به شما پيشنهاد مي كنيم كه حتما دونر كباب را در استانبول نيز تجربه كنيد.

كباب تركي

پيده   Pide

براي آخرين مورد اين فهرست، پيده را به شما معرفي مي كنيم. اين غذا را مي توان تغيير شكل يافته پيتزا دانست كه در آن پنير پيتزاي بيشتري استفاده مي شود و نانش، به شكل قايق هاي كانو است. محتويات دروني پيده مثل پيتزا متنوع است و مي توان آن را با طعم هاي مختلف پخت. يكي از محبوبترين انواع اين غذا، پيده گوشت است كه طرفداران متعددي دارد. اين غذاي لذيذ گزينه خوبي براي عصرانه است و قدم زدن در خياباني هاي استانبول را جذاب تر مي كند. اگر خواستيد پيده را در استانبول امتحان كنيد به شما پيشنهاد مي كنيم كه حتما آن را با تخم مرغ سفارش دهيد تا مزه اش را متفاوت تر بچشيد.

پيده استانبول

سخن آخر 

با هم گشتي در استانبول تركيه  زديم و ده مورد از محبوب ترين غذاهاي خياباني اين شهر را از نظر گذرانديم. با محتويات اين خوراك ها آشنا شديم و نيم نگاهي هم به بهترين مكان ها براي يافتن غذاهاي خياباني داشتيم. ديديم كه استانبول يكي از بهترين مكان ها براي يافتن غذاهاي خياباني ست و شكم گردي يكي از جاذبه هاي محبوب اين شهر شمرده مي شود.

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري در زمينه تور هاي خارجي از جمله تور هاي جذاب تركيه در خدمتت شما مسافران گرامي مي باشد .

 

 

 

برچسب: توراستانبول،قيمت تور استانبول،تور تركيه،تور كوش آداسي،سفر به ازمير،تور خارجي ،قيمت تور خارجي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۷:۵۳ توسط:admin موضوع:

جشنواره ارواح گرسنه يا فستيوال پور تور(Por Tor) در پوكت تايلند

 جشنواره ارواح گرسنه يا فستيوال پور تور(Por Tor) در پوكت تايلند

پور تور يا ارواح گرسنه رويدادي مهم براي اقوام چيني ساكن پوكت مي‌باشد. معابد با گل هاي زيبا، شمع و غذاهاي مخصوص پر مي‌شوند. بوميان براي رفتگان غير خويشاوند خود غذا تهيه مي‌كنند و معتقد هستند براي 1 ماه درهاي جهنم بر تمام رفتگان بسته خواهد بود.
اين مراسم زيبا و معنوي را مي‌توانيد در معابد چيني پوكت يا در معبد اصلي چينيان به نام تك بل (Tek Bel) تجربه كنيد.

سالانه گردشگران زيادي براي تماشاي اين فستيوال به تايلند سفر ميكنند و تورهاي جذاب تايلند براي اين فستيوال ها ارائه ميشود .

چه چيزي را نبايد در اين فستيوال از دست دهيد؟ چه چيزي را نبايد در اين فستيوال از دست دهيد؟

 مركز اصلي اين مراسم در معبد سنگ تك بل (Seng Tek Bel) و يا معروف به پور تور كنگ (Por Tor Kong) برگزار مي‌شود و به مدت 7 شبانه روز اين مراسم به طول مي‌انجامد. دقت داشته باشيد كه در معابد ديگر فقط به مدت 2 تا 3 روز اين مراسم را برگزار خواهد شد، پس به شما پيشنهاد مي‌دهيم اين مراسم پر از رنگ و نور را حتما در همين معبد خارق العاده تجربه كنيد.
در نزديكي معبد پور تور بازار روز جاده رنونگ (Ranong Road) قرار گرفته است كه در طول اين مراسم پرازدحام و پرشور مي‌گردد. تمام بازار با فانوس و كاغذهاي رنگي و گل تزيين مي‌شود و هرروز مراسم و نمايش‌هاي خاصي از جمله مراسم آييني، نمايش رقص شير، شعبده بازي، اجراي موسيقي زنده،  نمايش سايه ها و هزاران اجراي ديگر به روي صحنه مي رود.
در طول فستيوال، در هر كجا ميزي از غذاهاي محلي را مي‌بينيد و مي‌توانيد اين غذاها را با قيمت‌هاي بسيار پايين تهيه و آنها را امتحان كنيد.
در هنگام حضور در اين فستيوال دوربين هاي خود را فراموش نكنيد زيرا سوژه هاي زيادي براي عكاسي و فيلم برداري خواهيد يافت.ام قرمز مي‌پوشند (چئونگ سام: لباس سنتي چين مخصوص بانوان است) و گل، كيك قرمز و ميوه به معابد مي‌برند.
همچنين، در طول فستيوال رژه‌هاي ديدني بسياري برگزار مي‌شود، دانش آموزان و مردم محلي بهترين لباس‌هاي سنتي خود را بر تن مي‌كنند و دختران چئونگ س صحنه عبور دختران و مردماني كه در لباس‌هاي سنتي و رنگي در حال عبور و مرور هستند از زيباترين صحنه هايي است كه در زندگي خود تجربه خواهيد كرد.

شيريني لاكپشت قرمز براي ارواح گرسنه!!

 رسم و رسومات قديمي تايي-چيني نشان از اعتقاد قوي و تعهد خانوادگي و احترام به رفتگان در اين افراد است.  قسمت اصلي فستيوال كيك‌هايي است كه به شكل لاكپشت و با رنگ قرمز افراد تهيه مي‌كنند و به معابد مي‌آورند اين كيك ها انگ كو (Ang ku) خوانده مي‌شوند و با آرد و شكر تهيه مي‌گردند.
اما چرا لاكپشت قرمز؟ جواب بسيار ساده است، زيرا در فرهنگ چيني لاكپشت نماد قدرت و طول عمر است و رنگ قرمز به معني خوش شانسي براي چينيان است. پس پيشكش كردن اين لاك پشت هاي قرمز علاوه بر اداي احترام به گذشتگان نشان از خوش روزي و بركت در زندگي خود اين افراد هم مي‌باشد.

 

تاريخ برگزاري فستيوال

 اين فستيوال هر ساله در اولين روز از رويت كامل ماه در ماه هفتم تقويم چيني برگزار مي‌گردد كه مساوي است با اواخر آگوست تا اواسط سپتامبر ( اواخر مرداد تا اوايل شهريور)
مكان برگزاري فستيوال: در معبد Seng Tek Bel در كنار مدرسه Bann Bang Neow  در جاده پوكت تايلند و در بازار روز جاده Ranong

تور هاي جذاب تايلند براي جشنواره هاي ديدني ارائه ميشود با همراه باشيد .

گروه سني:
 افراد در هر سن و سالي مي‌توانند در اين فستيوال زيبا شركت كنند زيرا برنامه هاي متنوعي براي سرگرم كردن تمام افراد در سن و سالهاي مختلف و با سليقه هاي متنوع در نظر گرفته شده است.

نگران كودكان خود نياشيد يا نمايش هايي كه هر روز در بازار روز رنونگ اجرا مي‌شود آنها را خيره به تماشاي رقص عروسك‌هاي رنگي و موسيقي زيباي نمايش مي‌كند.

اگر حضور در تمامي روزهاي اين فستيوال در اولويت سفر شما نيست و برنامه داريد كه در طول اقامت خود سري هم به اين فستيوال بزنيد توصيه ما به شما اين است، هتلي را انتخاب كنيد كه در نزديك‌ترين فاصله به مكانهاي مورد علاقه شما با توجه به انتظارتان از سفر قرار دارد.


برچسب: توراستانبول،قيمت تور استانبول،تور تركيه،تور كوش آداسي،سفر به ازمير،تور خارجي ،قيمت تور خارجي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۵:۵۷ توسط:admin موضوع:

تفريحات جذاب و به ياد ماندني باكو

باكو پايتخت كشور آذربايجان با تاريخي غني و جاذبه هاي ديدني مختلف و نزديكي به ايران گردشگران زيادي را به سمت خود ميكشاند.از پاركها و تفريحات مفرح تا بناهاي تاريخي و غذاهاي خوشمزه بخشي از جذابيتهاي باكو مي باشند.همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز با چند تفريح آن آشنا شويد.

گشت و گذار در پارك ملي قبوستان باكو

در فاصله 64 كيلومتري پايتخت آذربايجان و در قسمت جنوب غرب باكو پارك ملي تاريخي به نام قبوستان وجود دارد كه در آن چيزهاي ديدني زيادي را مي توانيد كشف كنيد.از آثار تاريخي ديدن كنيد، گل فشانهاي جالب را نزديك مشاهده كنيد، سنگ نگاره هاي تاريخي را كشف كنيد و يا در محيط پارك قدم بزنيد و از فضاي اطراف لذت ببريد. در اين پارك آثار ارزشمندي وجود دارد مانند تعدادي سنگ نگاره كه در ليست يونسكو نيز به ثبت رسيده اند.

بيش از 6000 سنگ تراشي و نقاشي در اين محل به كشف رسيده كه برخي از آنها قدمتشان به 40 هزار سال قبل مي رسد. به عبارتي ديگر با رفتن به اين پارك ديدني با يك تير دو نشان ميزنيد هم از فضاي زيباي پارك قبوستان لذت مي بريد و هم آثار پرقدمت با ارزش و تاريخي را د تور باكو خرداد 98 مشاهده ميكنيد.

پارك ملي قبوستان آذربايجان،مهرپرواز

خريد و پياده روي در خيابان نظامي باكو

 خيابان نظامي كه به ياد شاعر پرآوازه نظامي گنجوي ناميده شده در منطقه تارگووي واقع شده است و جز خيابانهاي مهم و اصلي باكو به شمار مي رود.اين خيابان پر است از مراكز خريد،فروشگاه ها و مغازه هاي مختلف كه ميتوانيد در آنها حسابي بگرديد و خريد كنيد.رستورانهاي و كافه هاي اين خيابان پذيراي گردشگران تور باكو بهار 98 هستند.خيابان نظامي باكو براي تماشاي شهر و پياده روي نيز محل مناسبي است و حتي ميتوانيد از جاهايي كه به نظرتان جذاب است عكاسي كنيد.

خيابان نظامي باكو،مهرپرواز

روزي شاد و مهيج در پارك آبي باكو

باكو نيز مانند ساير كشورهاي جهان داراي پارك آبي با امكانات و وسايل تفريحي آبي است. علاقمندان به داشتن يك روز شاد و مفرح ميتوانند پارك آبي دالغا بيچ كه بزرگترين پارك آبي آذربايجان است را براي شنا و تفريحات آبي انتخاب كنند.اين پارك آبي در مركز باكو  و در كنار ساحل و در محلي به مساحت 12 هزار متر مربع قرار دارد. 

 در اين پارك آبي براي بزرگسالان و بچه ها استخرهاي جداگانه وجود دارد ،سرسره آبي، استخرهاي موج دار، جت اسكي بخشي ديگر از امكانات پارك آبي دالغا بيچ است. مي توانيد از امكانات رفاهي اين پارك در تور ارزان باكو استفاده كنيد، آفتاب بگيريد،شنا كنيد و لحظات به ياد ماندني براي خود به ثبت برسانيد.( با خواندن مجله گردشگري مهرپرواز ديگر پاركهاي آبي دنيا را بشناسيد)

پارك آبي دالغا بيچ باكو،مهرپرواز

ونيز كوچك باكو

 ونيز كوچك باكو در سال ۱۹۶۰ راه اندازي شده و به مرور تا 2012 گسترش پيدا كرد. اين محل ديدني در نزديكي موزه فرش قرار دارد و يكي از جاهاي جذاب و منحصر به فرد باكو به شمار مي رود.  در محوطه اين محل كانال هاي آبي مصنوعي وجود دارد كه تا حدي صحنه اي از ونيز ايتاليا را ايجاد ميكند. در اين منطقه مي توانيد قايق سواري كنيد و حس لذت بخش و متفاوتي را تجربه كنيد. 

علاوه بر زيباييها و قايق سوار در ونيز كوچك باكو، دو رستوران نيز در اين محل وجود دارد كه غذاهاي غربي و شرقي را سرو ميكنند كه مي توانيد علاوه بر تفريح غذاي مورد علاقه خود را نيز در اين محل امتحان كنيد.

ونيز كوچك باكو،مهرپرواز

باشگاه ساحلي آمبوران Amburan باكو

اين محل همه چيز را براي داشتن يك روز عالي محيا مي كند. اين باشگاه ورزشي محل خوبي براي استراحت است و داراي محلي تميز و امكانات رفاهي زيادي مي باشد. انواع غذاهاي بين المللي و محلي را در رستوران اين باشگاه مي توانيد ميل كنيد همچنين كافه بيانكو و بار و گريل ليمو بهترين جا براي صرف نوشيدني و يك  خوردن اسنك خوشمزه است.

اين ساحل در 44 كيلومتري باكو قرار دارد و با تاكسي مي توانيد به راحتي به اين باشگاه دسترسي پيدا كنيد. براي استراحت و آفتاب گرفتن نيز مي توانيد از  صندلي‌ها و تخت‌هاي ساحلي در زير چتر استفاده كنيد كه بايد هزينه آن را جداگانه پرداخت كنيد.( براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما با مهرپرواز همراه باشيد.)

باشگاه ساحلي آمبوران باكو،مهرپرواز


برچسب: باكو, تور باكو, جاذبه هاي گردشگري باكو, مكان هاي تفريحي باكو, تفريحات جذاب باكو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۸:۴۴ توسط:admin موضوع:

راهنماي جامع و كامل بازديد از ديوار بزرگ چين

همان طور كه مي دانيد ديوار بزرگ چين يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري پكن است و بازديد از آن آرزوي بيشتر افراد جهان است! هر ساله بيش از 10 ميليون توريست از ديوار بزرگ چين ديدن مي كنند و همين مسئله نشان از محبوبيت بسيار زياد ديوار بزرگ چين دارد. جالب است كه بدانيد نام چيني ديوار بزرگ چين، "وان لي چانگ چنگ" است كه معناي تحت اللفظي آن "ديوار طولاني 10،000 مايلي" است. 

ديوار چين

درباره ديوار بزرگ چين
در ماه دسامبر سال 1987 ديوار بزرگ جهان در ليست آثار ميراث جهاني يونسكو قرار گرفت. اين ديوار با كمك بيش از 1 ميليون نفر ساخته شده است و يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري جهان به شمار مي آيد. اگر شما هم قصد سفر به پكن داريد، كفش هاي ورزشيتان را در چمدانتان قرار دهيد و عزمتان را جزم كنيد تا يكي از جذاب ترين شگفتي هاي دنيا را از نزديك ببينيد.
ايده ساخت ديوار بزرگ چين به 3 قرن قبل از ميلاد مسيح بر مي گردد. از آن زمان ساخت ديوار بزرگ چين شروع شده است و بعد در قرن هاي بعد قوي تر، طولاني تر و پيچيده تر شد. امروزه خيلي از بخش هاي ديوار بزرگ چين تخريب شده است و بازديد از خيلي از قسمت هاي آن اصلا امن نيست. اما همان بخش هايي كه بازديد از آن ها براي عموم آزاد هستند به قدري جذاب هستند كه توريستان زيادي را از سراسر جهان به خود جذب مي كنند. دسترسي به بعضي از آن ها از مركز شهر پكن راحت است، اما دسترسي به بعضي از آن ها اصلا كار ساده اي نيست و انگيزه كافي براي طي كردن مسير سختشان مورد نياز است! در ادامه بهترين قسمت هاي ديوار بزرگ چين و راه هاي دسترسي آن ها را به شما معرفي مي كنيم تا بتوانيد بهترين بازديد را از ديوار بزرگ چين داشته باشيد.

ديوار بزرگ چين

بادالينگ
بادالينگ نزديك ترين بخش ديوار بزرگ چين به پكن است و به همين دليل شمار بازديدكنندگان بيشتري به نسبت ديگر نقاط آن دارد. بادالينگ همان بخشي است كه بازديد از آن بعد از بازسازي ديوار در سال 1957 زودتر از باقي قسمت ها براي عموم آزاد شد. اگر شما هم قصد سفر به پكن را داريد و زمان اقامتتان در تور ارزان پكن محدود است، بهتر است كه بادالينگ را براي بازديد انتخاب كنيد. چراكه هم مسير دسترسي به آن از پكن كوتاه است و هم مي توانيد با تلكابين به راحتي به آن برسيد و در زمان و انرژي خود صرفه جويي كنيد. اما در كنار اين مزيت ها، يك سري معايب نيز در مورد بادالينگ وجود دارد. اين قسمت از ديوار بزرگ چين هميشه مملوء از توريست است و هميشه شلوغ است و شايد نتوانيد راحت بر روي آن قدم بزنيد و عكس هاي يادگاري مناسب بگيريد. پيشنهاد ما به شما اين است كه براي جلوگيري از مواجه شدن با ازدحام توريستان، در ساعات پاياني زمان بازديد يعني بعد از ظهر به اين جاذبه گردشگري چين مراجعه كنيد.
راه دسترسي به بادالينگ: اتوبوس شماره 877 هر روزه از ايستگاه اتوبوس دشنگمن در پكن راهي بادالينگ مي شود. لازم به ذكر است كه آخرين اتوبس پكن به بادالينگ ساعت 12:30 حركت مي كند و آخرين اتوبوس در ماه هاي نوامبر تا مارچ ساعت 4:30 بعد از ظهر و در ديگر ماه هاي سال ساعت 5 بعد از ظهر از بادالينگ بر مي گردد. هزينه كرايه اين اتوبوس ها 12 يوان است.
يكي ديگر از راه هاي دسترسي به بادالينگ سوار شدن در قطارهاي ايستگاه هوانگتوديان است. اين قطارها شما را در فاصله 15 تا 20 دقيقه اي ديوار بزرگ چين پياده مي كنند. هزينه بليط اين قطارها 6 يوان است.

ديوار بزرگ چين

موتيانيو
موتيانيو كمي دورتر از بادالينگ است و يكي از جذاب ترين نقاط ديوار بزرگ چين براي بازديد به شمار مي آيد. اين منطقه به خوبي محافظت شده است و با تلكابين مجهز شده است. رفتن از پكن به موتيانيو حدودا 1 ساعت و نيم زمان مي برد، اما مزيتش به نسبت بادالينگ اين است كه هميشه خلوت تر است و مجبور نيستيد كه زيبايي هاي طبيعي اطراف ديوار بزرگ چين را از لا به لاي ازدحام ببينيد.
دسترسي به موتيانيو: براي رسيدن به موتيانيو اول بايد با مترو به ايستگاه اتوبوس دونگيژيمن برويد و بعد از آن جا سوار دو اتوبوس شويد. در ايستگاه دونگژيمن بايد سوار اتوبوس هاي شماره 916 شويد و بعد از پياده شدن در هوايرو بيداجي سوار اتوبوس هاي خط H23، H24، H35 يا H36 شويد تا به مويتانيو برسيد. هزينه كرايه اتوبوس هاي كل اين مسير حدودا 20 يوان است.

ديوار بزرگ چين

هوانگ هو چنگ
توريستان بسيار كمي از اين قسمت از ديوار بزرگ چين بازديد مي كنند و بيشتر محلي ها و اهالي پكن به آن مراجعه مي كنند. اين قسمت از ديوار بزرگ چين چشم انداز جالبي به آب هاي اطراف دارد و يكي از جذاب ترين بخش هاي ديوار چين به شمار مي آيد. جالب است كه بدانيد بازديد از اين قسمت از ديوار به طور رسمي براي عموم ممكن نيست و يك مرد سالخورده از آن نگهباني مي كند. اما با اين حال بعضي از محلي ها براي ديدن چشم انداز جالب آن از ديوار بالا مي روند. لازم به ذكر است كه بالا رفتن از اين قسمت از ديوار بزرگ چين در شرايط بد آب و هوايي خطرناك است و بهتر است كه در چنين شرايطي فكر بازديد از آن به سرتان نزند.
دسترسي به هوانگ هو چنگ: براي دسترسي به اين قسمت از ديوار بزرگ چين بايد از ايستگاه اتوبوس دونگژيمن سوار اتوبوس هاي شماره 916 شويد تا به هوايرو بيداجي برسيد و بعد از آن جا با اتوبوس هاي H21 به درياچه كوچك غربي برسيد. كل مسير برايتان حدود 20 يوان هزينه دارد.

ديوار بزرگ چين

جيانكو
اين قسمت از ديوار بزرگ چين كاملا بخش خطرناكي است و اصلا مسائل حفاظتي در آن رعايت نشده است. به همين خاطر بازديد از آن يك تفريح ريسكي و در عين حال هيجان انگيز است. اگر شما اهل كوهنوردي و طي كردن مسيرهاي سخت نيستيد، بهتر است كه بازديد از جيانكو را فراموش كنيد! چراكه پله هاي آن تا حد زيادي تخريب شده اند و حركت روي آن ها كمي چالش برانگيز است. به همين دليل است كه بازديد از جيانكو به طور رسمي ممنوع است و محلي ها ورودي آن را كنترل مي كنند. اما اگر به هر حال خواستيد كه از اين نقطه مهيج از ديوار بزرگ چين بازديد كنيد، يادتان باشد كه حتما لباس مناسب و كفش راحت بپوشيد.
دسترسي به جيانكو: به خاطر سخت بودن بازديد از اين قسمت از ديوار بزرگ چين، بهتر است كه در شهر پكن يك تور گشت جيانكو رزرو كنيد و همراه با راهنما از جيانكو بازديد كنيد.
اگر شما هم قصد سفر به چين و بازديد از ديوار بزرگ چين را داريد، براي رزرو يك تور ارزان چين با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

ديوار بزرگ چين


برچسب: چين, تور چين, جاذبه هاي گردشگري چين, ديوار چين, راهنماي بازديد ديوار چين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۱:۴۹ توسط:admin موضوع:

جذاب ترين و خنده دارترين امكانات رفاهي بعضي از ايرلاين هاي جهان!

جذاب ترين و خنده دارترين امكانات رفاهي كه بعضي از ايرلاين هاي جهان به مسافرانشان عرضه مي كنند!
همه ما در طول پرواز، علي الخصوص در پروازهاي طولاني نياز به آسايش و تفريح داريم و همه ايرلاين هاي دنيا سعي مي كنند تا در حد توانشان اين امكان را برايمان فراهم بياورند تا اوقات خوبي را در طول مسير در هواپيما سپري كنيم. اما جالب است كه بدانيد يك سري از ايرلاين ها پاسخ عجيب تري به نيازهاي مسافرانشان داده اند و با قرار دادن يك سري امكانات رفاهي خنده دار در خبرهاي جهاني جنجال به پا كرده اند!

ايرلاين هاي جهان

برگزاري كنسرت در آسمان!
ساوت وست ايرلاينز يكي از بزرگترين شركت هاي هواپيمايي جهان است كه با برگزاري كنسرت در هواپيما همه را غافل گير كرده است. اين كنسرت ها با نام "لايو ات 35" شناخته مي شوند و نامگذاري آن به خاطر برگزاري كنسرت زنده در ارتفاع 35،000 فوتي زمين انجام شده است! جالب است كه بدانيد نام اين ايرلاين به خاطر ارائه دادن بهترين خدمات تفريحي در طول پرواز بر سر زبان ها افتاده است.

ايرلاين هاي جهان

سوئيت هاي حمام در هواپيما!
ايرلاين امارات با تعبيه سوئيت هاي به خصوصي براي حمام كردن مسافران در طول پرواز به يكي از عجيب ترين ايرلاين هاي دنيا تبديل شده است. هر كدام از مسافران حق دارند كه در مدت 5 دقيقه در اين سوئيت بزرگ حمام كنند! شايد زمان آن به نظرتان كم باشد، اما در همين زمان هم مسافران مي توانند يك دوش سريع بگيرند و قبل از رسيدن به مقصد خستگي را از تنشان بيرون كنند و اصلا يادشان برود كه درست وسط آسمان هستند!

ايرلاين هاي جهان

پرواز با تم هلو كيتي!
ايرلاين EVA با كمپاني هاي متعددي قرار دارد كه يكي از آن ها كمپاني هلوكيتي است! به همين خاطر است كه تعدادي از هواپيماهاي اين ايرلاين به كل با تم هلو كيتي تزئين شده اند و همه چيز از بالش گرفته تا حتي غذاهاي سرو شده در هواپيما با اين تم دخترانه تزئين شده اند. مطمئنا مسافران و مخصوصا كودكانشان از حضور در اين هواپيماهاي كارتوني شگفت زده مي شوند!

ايرلاين هاي جهان

اتاق تعويض لباس
هواپيمايي اير فرانس يكي از خاص ترين امكانات رفاهي را براي مسافرانش در نظر گرفته است و آن هم اتاق تعويض لباس است! شايد اين امكانات نقش بسيار حياتي براي مسافران علي الخصوص در سفرهاي كاريشان داشته باشد. چراكه مي توانند بعد از يك پرواز طولاني، به راحتي لباسشان را تعويض كنند و به محض رسيدن به مقصد با يك لباس رسمي و تر و تميز به جلسات كاريشان برسند. به هر حال اير فرانس فكر جالبي براي مسافران كرده است و مسافران زيادي از تعبيه اين اتاق در هواپيما اظهار رضايت كرده اند.

ايرلاين هاي جهان

گوشي تلفن براي تماس با مسافران ديگر هواپيما
هواپيمايي امارات با قرار دادن گوشي تلفن براي تماس هاي داخلي در هواپيما همه مسافران را حيرت زده كرده است! اين موبايل هاي نوكيا كمي قديمي هستند، اما در مدت پرواز كارتان را راه مي اندازد و بيشتر به درد كساني مي خورد كه كسي از اعضاي خانواده شان در يك رديف ديگر هواپيما نشسته است يا خيلي ساده مي خواهند با ديگر مسافران هواپيما در طول پرواز آشنا شوند!

ايرلاين هاي جهان

دمپايي روفرشي!
ژاپن هميشه به خاطر مهمان نوازي و استانداردهاي بالاي زندگي شهروندانش در جهان شهرت داشته است. يكي از جالب ترين خدمات هواپيمايي ژاپن ايرلاينز به مسافران قرار دادن دمپايي روفرشي است! مسافران مي توانند در هواپيما براي راحتي بيشتر كفششان را از پا در آورند و دمپايي روفرشي پايشان كنند! جالب است كه بدانيد مسافران مي توانند يك پكيج كامل امكانات رفاهي را از مهمانداران درخواست كنند كه درون آن يك چشم بند و ديگر وسايل اين چنيني براي خواب راحت در طول پرواز تعبيه شده است.

ايرلاين هاي جهان

پكيج كامل عطر و لوسيون
شركت سنگاپور ايرلاينز با ارائه دادن خدمات ويژه به مهمانانش به يكي از عجيب ترين ايرلاين هاي دنيا تبديل شده است. مسافران اين ايرلاين مي توانند درخواست اين پكيج كامل حاوي عطر، لوسيون و بالم لب را كنند تا با استفاده از آن ها در طول پرواز احساس آرامش كنند و ريلكس شوند! مشخص است كه ايرلاين سنگاپور دقيقا مي داند كه بايد چه خدماتي به مسافران ارائه كند تا اين مسافران مشتري ثابت هواپيماهاي اين ايرلاين شود!

ايرلاين هاي جهان

لباس راحتي براي خواب
ايرلاين كانتاس براي مسافران فرست كلاس هواپيماهايش خدمات ويژه اي در نظر گرفته است كه بر طبق آن به مسافرانش يك پكيج كامل از لباس راحتي نخي براي خواب و انواع كرم هاي پوستي را ارائه مي كند تا بتوانند خواب راحتي در طول پرواز داشته باشند. جالب است كه بدانيد صندلي هاي اين مسافران نيز به شكل تخت در مي آيند تا بتوانند با راحتي كامل به خواب ناز بروند!

ايرلاين هاي جهان

صندلي هاي تك نفره
ايرلاين ANA با ايجاد تغييرات اساسي در چيدمان صندلي هاي هواپيماهايش نظر مسافران را جلب كرده است. اين صندلي هاي تك نفره انواع امكانات رفاهي را در بر گرفته اند و از هر لحاظ مناسب هستند. علاوه بر اين صندلي هاي بي نظير و راحت، يك منوي غذايي بي نظير نيز در طول پرواز به مسافران عرضه مي شود كه توسط سرآشپزان بنام تهيه شده است و اين منو همان چيزي است كه هر مسافري با ديدن آن شگفت زده مي شود! البته اين خدمات جذاب براي مسافران بيزينسي هواپيماهاي اين ايرلاين در نظر گرفته شده است. اين ايرلاين تمام تلاشش را كرده است تا مسافرانش را لاي پر قو به مقصد برساند و تجربه كاربري فوق العاده ويژه اي برايشان رقم بزند.براي خريد بليط ارزان هواپيما و همچنين اطلاع از تورهاي خارجي با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

ايرلاين هاي جهان


برچسب: تورهاي خارجي, ايرلاين هاي جهان, امكانات ايرلاين هاي دنيا, امكانات ايرلاين هاي جهان, خنده دارترين امكانات ايرلاين ها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۳:۴۲ توسط:admin موضوع:

مهيج ترين فستيوال هاي سالانه در كانادا

جذاب ترين فستيوال هاي كانادا كه معناي جشن و شادي را برايتان عوض مي كنند!
كانادا يك كشور چند فرهنگي است كه مردم مختلفي با قوميت ها و فرهنگ هاي مختلف در آن زندگي مي كنند و به همين دليل است كه يك عالمه فستيوال جذاب و پرهياهو در سراسر سال در آن برگزار مي شود. بعضي از بزرگترين كارناوال هاي دنيا در كانادا برگزار مي شود و به همين خاطر است كه مي گويند هر شخصي بايد حداقل يك بار در زندگيش قبل از مرگ به كانادا سفر كند! خوب! برويم سر مسئله اصلي يعني فستيوال هاي كانادا! بهتر است كه بدانيد بيشتر فستيوال هاي كانادا در فصل تابستان برگزار مي شوند و فقط تعداد كمي از آن ها در باقي فصل هاي سال برگزار مي شوند و دليل آن هم سردي هوا در فصل هاي ديگر سال است. در ادامه بيشتر با فستيوال هاي كانادا آشنا خواهيد شد.

 فستيوال هاي كانادا

فستيوال جاز مونترال
اين كارناوال بهشتي براي دوستداران موسيقي جاز است! اين فستيوال در واقع بزگرترين فستيوال جاز جهان است و ركورد جهاني گينس را نيز از اين نظر از آن خود كرده است. فستيوال جاز مونترال يك فستيوال 10 روزه است كه هر ساله در ماه ژوئن يا جولاي در شهر مونترال برگزار مي شود و بيش از 20 استيج در آن براي هنرنمايي موزيسين هاي مختلف از سراسر جهان اختصاص داده مي شود. جالب تر از همه اينكه صدها كنسرت رايگان جاز در اين فستيوال برگزار مي شود كه به صورت رايگان مي توانيد در آن ها شركت كنيد و به طور كلي شمار كنسرت هاي مختلف در طول اين 10 روز در كانادا به 800 كنسرت مي رسد! اگر شما هم دوستدار اين سبك موسيقي هستيد، مي توانيد با رزرو تور كانادا و اخذ ويزاي كانادا براي شركت در اين فستيوال به مونترال سفر كنيد.

 فستيوال هاي كانادا

فستيوال وينترلود
وينترلود يك فستيوال سه هفته اي زمستاني است كه معمولا هر سال در اولين هفته فوريه در شهر اتوا شروع مي شود. همه برنامه هاي فستيوال ونترلود به يخ، ورزش هاي يخي، هنر يخي و البته موزيك هاي شاد مربوط مي شود. اگر در زمان برگزاري اين فستيوال به كانادا سفر كرديد، حتما اسكي روي يخ را در روي كانال ريدو امتحان كنيد و يكي از متفاوت ترين تجربه هاي زندگيتان را كسب كنيد، چراكه اين كانال بزرگترين پيست اسكي روي يخ دنيا است و مثالش را در هيچ جاي ديگر جهان نمي توانيد پيدا كنيد. در فستيوال وينترلود مي توانيد انواع مجسمه هاي يخي را ببينيد و در رويدادهاي مختلف موسيقي شركت كنيد. البته كودكانتان هم مي توانند در برنامه هاي تفريحي مخصوص كودكان شركت كنند و همه اعضاي خانواده مي توانيد از پير تا جوان در كنار هم اوقات خوبي را سپري كنيد.

 فستيوال هاي كانادا

جشن نورها
جشن نورها يك فسيتوال جذاب است كه هر ساله در بين ماه هاي جولاي تا آگست در ونكوور كانادا برگزار مي شود و در طول آن آتش بازي هاي بي نظيري برپا مي شود. معمولا اين فستيوال يك هفته به طول مي انجامد و در طول آن سه تيم آتش بازي از سه كشور منتخب برنامه هاي تفريحي خود را اجرا مي كنند و با يكديگر به رقابت مي پردازند. اين آتش بازي ها به قدري زيبا و مهيج هستند كه هر تماشاچي را به حيرت وا مي دارد و در جا ميخكوبش مي كند. كل جشن با يك تم مشخص برگزار مي شود و هر سال در آن بهترين گروه هاي موزيك راك برنامه هاي جالبي اجرا مي كنند.

 فستيوال هاي كانادا

فستيوال دي اكس
دي اكس نام مختصر شده نمايشگاه ملي كانادايي است كه هر ساله در طول 18 روز برگزار مي شود و در آن تكنولوژي، كشاورزي و مسائل ديگر مربوط به كانادا به معرض نمايش گذاشته مي شود. اين فستيوال خانوادگي هر ساله در اطراف درياچه اونتاريو برگزار مي شود و برنامه هاي آن در روز كارگر به اوج خود مي رسند.

 فستيوال هاي كانادا

فستيوال فولكلوراما
اين فستيوال به عنوان سمبل چند فرهنگي بودن كانادا هر ساله در ماه آگست در شهر وينيپگ در ايالت مانيتوبا برگزار مي شود و در آن قوميت ها و نژادهاي مختلف غذاها، فرهنگ، هنر و موسيقي خود را به معرض نمايش عموم مي گذارند و البته برنامه هاي تفريحي شاد و مفرح بسياري در طول آن اجرا مي شود كه نظر هر بيننده اي را جلب مي كند. جالب است كه بدانيد اين فستيوال بزگترين فستيوال با موضوع مشابه در كل دنيا است و سمبل اتحاد و همبستگي كانادايي ها نيز محسوب مي شود.

فستيوال هاي كانادا

فستيوال فقط براي خنده
هر ساله بهترين گروه هاي تئاتر و كمدين در اين فستيوال جذاب و شاد در كانادا برنامه هاي شاد و خنده دار اجرا مي كنند و با همديگر به رقابت مي پردازند. اگر شما هم در عمق وجودتان نياز به يك روز شاد و پر از خنده و لبخند داريد، بايد در اين فستيوال متفاوت و هيجان انگيز شركت كنيد. اين جا همان جايي است كه لبخند يك لحظه هم از روي صورتتان محو نمي شود و مي توانيد به اندازه يك سال انرژي مثبت را در وجودتان ذخيره كنيد! اين فستيوال هر ساله در ماه جولاي در شهر مونترال كبك كانادا برگزار مي شود و جالب است كه بدانيد تعداد زيادي از كانال هاي تلويزيوني ملي كانادا و كانال هاي بين المللي نيز اين برنامه ها را پخش مي كنند.

فستيوال هاي كانادا

فستيوال كي ديز
اين فستيوال يك جشن سالانه 10 روزه است كه هر ساله در ماه جولاي در شهر ادمنتون كانادا برگزار مي شود و بزرگترين جشن تابستانه ادمنتون محسوب مي شود. برنامه هاي مختلفي از موسيقي گرفته تا برنامه هاي هيجان انگيز و ماجراجويانه و همين طور رويدادهاي جالب غذايي را در بر گرفته است. اين فستيوال براي اولين بار در سال 1879 برگزار شد و هر سال بزرگ تر و مفصل تر شد. گفتني است كه اين فستيوال در گذشته با نام كلونديك ديز شناخته مي شده است و طرفداران زيادي دارد.
اگر شما هم دوست داريد كه در اين فستيوال هاي كانادايي شركت كنيد، ، مي توانيد براي رزرو تور كانادا و اخذ ويزاي كانادا با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد. همكاران مجرب ما به شما كمك مي كنند تا با راحت ترين و سريع ترين شيوه ممكن ويزاي كانادا را دريافت كنيد و راهي سفر به كانادا شويد.

فستيوال هاي كانادا


برچسب: كانادا, تور كانادا, جشنواره هاي كانادا, فستيوال هاي كانادا, فستيوال هاي مهيج كانادا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۹ توسط:admin موضوع: