وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

خواص و ويژگي هاي گوشت و فرآورده هاي گوسفندي

خواص و ويژگي هاي گوشت و فرآورده هاي گوسفندي

گوشت قرمز در كشور ايران جزو گوشت هاي پر مصرف مي باشد. اين گوشت طبق نوع دام، داراي انواع مختلفي مثل گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت گاو و گوساله و گوشت شتر است. اما چون گوشت گوسفند داراي ويژگي موافق ترين مزاج است و داراي هضم بسيار خوبي نسبت به ديگر گوشت هاي دامي است، از محبوبيت بيشتري در ميان مردم ايران برخوردار است. گوشت گوسفند داراي طعم دلچسب و بافت بسيار نرمي مي باشد. تعداد زيادي از خانواده ها عقيده دارند كه ارزش تغذيه اي و مزاياي گوشت گوسفند در مقايسه با گوشت گاو و گوساله بيشتر است. بسياري از خورشت هاي سنتي ايراني با استفاده از گوشت گوسفند پخته مي شوند. پرورش گوسفند در مناطق مختلف ايران صورت مي گيرد و معمولا در هر منطقه اي يك نژاد پرورش مي دهند.

استان كرمانشاه و توسعه دامپروري

از جمله مناطق ايران كه داراي موقعيت جغرافيايي بسيار خوب براي دامپروري و پرورش گوشت است، استان كرمانشاه مي باشد. عشاير اين استان داراي مراتع بسيار خوبي هستند كه اين مراتع سبب توسعه دامپروري شده اند. طبق آماري كه به دست آمده است، دام اين استان داراي جمعيتي حدود 4.100.000 واحد مي باشد. در ميان اين جمعيت دامي گوسفند و بره داراي بيشترين سهم است و تعداد آنها 2.169.000 راس است. استان كرمانشاه با داشتن آب و خاك مستعد و وجود شرايط اقليمي بسيار خوب در زمينه دامپروري و توسعه دامپروري شرايط بسيار خوبي دارد و اين استان با داشتن كارخانه هايي كه خوراك دام توليد مي كنند، براي صادرات در زمينه دامپروري مي تواند بسيار موفق عمل كند. ۳۵ درصد از دام سبكي كه به خارج از كشور صادرات مي شود، مربوط به استان كرمانشاه است. اين صادرات از طريق پرورش گوسفند نژاد سنجابي انجام مي شود. از جمله بهترين گوشت هايي كه در ايران توليد مي شود، مربوط به گوسفند نژاد سنجابي است. 
براي اطلاع از عرصه دام زنده و انواع نژاد هاي ايراني مي توانيد به وب سايت ما نيز سربزنيد.

خواص بي نظير گوشت گوسفند در طب سنتي و طب نوين

در نهايت بايد بدانيد كه گوشت گوسفند سالم خواص زيادي دارد، آسان هضم مي شود و از نظر غذايي بسيار ارزشمند است. گوشت گوسفند تازه و با كيفيت خون ساز و تقويت كننده است و براي افراد داراي كمبود وزن و لاغر بسيار عالي است. كساني كه كمبود ويتامين دارند، با مصرف گوشت گوسفند مي توانند نياز خود به تمامي انواع ويتامين ها را تامين و برطرف سازند.

 

گوشت گوسفند آهن بسيار زيادي دارد و همچنين اين گوشت حاوي موادي مانند منگنز، مس و سلنيم مي باشد. گوشت گوسفند داراي مقادير زيادي روي و ويتامين B12 است. اما بايد بدانيد بسيار چرب و افزاينده كلسترول و  همچنين افزايش دهنده تري‌گليسيريد خون است، بنابراين بيماران ديابتي و داراي ناراحتي هاي قلبي و همين طور افرادي داراي چربي خون بالا، سعي كنند اين نوع گوشت را از رژيم غذايي‌ خود حذف يا كم كنند. گوشت گوسفند داراي مقدار زيادي امگا 3 است. به گفته دانشمندان امگا 3 براي بيماران مبتلا به ميگرن مفيد است و از فشارهاي رواني، افسردگي و اضطراب جلوگيري مي كند.

امروزه با توجه به مزاياي عرصه اينترنتي دام زنده مي توانيد از مراكز معتبر و بهداشتي به صورت اينترنتي نسبت به خريد گوسفند اقدام كنيد و گوشت مصرفي خودتان را تهيه كنيد.

فوايد مصرف مغز گوسفندي

در كشورهاي مختلف با توجه به اديان متفاوت، نوع كشتار دام متفاوت مي باشد براي مثال در برخي از كشورها با زدن تير بر سر دام، آن را مي كشند كه در اين صورت به دليل تخريب بافت هاي مغزي، به عنوان خوراك قابل استفاده نخواهد بود. اما در كشور ما به دليل نوع ذبحي كه مرسوم است، مي توان از مغز گوسفندي خوراك هاي متفاوتي از جمله ساندويچ مغز و يا خوراك تهيه نمود. هميشه زماني كه صحبت از فوايد و مضرات مصرف مغز گوسفندي مي شود، افراد بسياري معتقدند كه عوارض آن بيشتر خواهد بود. مغز، سرشار از پروتئين و چربي مي باشد كه براي رشد و تغذيه نوجوانان و كودكان مي تواند بسيار مفيد باشد. البته فراموش نكنيد كه در بازه زماني هاي كوتاه مدت آن را مصرف نكنيد.

مزاياي مصرف روغن زرد گوسفندي

روغن زرد گوسفندي نيز يكي از انواع روغن حيواني است كه از شير گوسفند تهيه مي گردد. در ادامه به خواص آن اشاره خواهيم كرد. مضرات روغن حيواني گوسفندي نسبت به فوايد آن كمتر مي باشد.

طعم بي نظير و عطر فوق العاده يكي از ويژگي هاي اصلي اين روغن است كه باعث خوش طعم شدن غذاي شما خواهد شد و مي توانيد از آن براي سرخ كردن استفاده كنيد. روغن زرد گوسفندي به آساني فاسد نخواهد شد و نيازي به قرار دادن در يخچال نيست.

وجود ويتامين هاي A و E از ويژگي هاي منحصر به فرد اين روغن مي باشد، براي پاكسازي روده ها مفيد است و به سوزندان چربي ها كمك مي نمايد. روغن زرد گوسفندي همچنين سبب كاهش كلسترول بد و افزايش كلسترول خوب مي گردد. گوارش و هضم غذا را آسان مي كند. كاهش غلظت خون و استخوانسازي نيز از ديگر خواص روغن حيواني گوسفندي است.

مقابله با كم خوني از فوايد زبان گوسفند و گوساله

مقابله با كم خوني يكي ديگر از فوايد زبان گوسفند و گوساله مي باشد. درصد بالايي از بانوان ايراني در سنين جواني و حتي در سنين بالاتر مبتلا به كم خوني هستند كه مي توان ريشه آن را در عدم مصرف غذاهاي مقوي دانست. مقابله با كم خوني با خوردن زبان گوسفند و گوساله امكان پذير است و لازم نيست براي درمان آن سراغ مكمل هايي برويد كه ممكن است در آينده عوارض جانبي بر روي بدن شما داشته باشند. وجود آهن و ويتامين هاي گروه ب سبب شده است كه با خوردن آن سطح هموگلوبين در خون افزايش پيدا كند. افزايش سطح هموگلوبين خون، باعث افزايش اكسيژن رساني مغز به ساير نقاط بدن مي شود و بدن توان كافي براي انجام كارها را خواهد داشت. علاوه بر درمان كم خوني، ويتامين ب 12 موجود در زبان گوسفند و گوساله باعث بهبود عملكرد دستگاه عصبي مي شود. هيچ موارد منعي براي مصرف زبان گوسفند و گوساله براي زنان باردار گزارش نشده است. بنابراين زنان باردار كه در خطر ابتلا به كم خوني هستند مي توانند با مصرف اين ماده غذايي خوشمزه به سلامت خود و جنين كمك كنند.با  خريد دام زنده با قصاب مي توانيد از تمام قسمت هاي خوراكي گوسفند بهره ببريد و همچنين غذايي لذيذ را با استفاده از زبان گوسفندي داشته باشيد.

 

 

 

 


برچسب: ريپورتاژ آگهي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۰:۳۴ توسط:admin موضوع:

ليست وسايل مورد نياز براي سفر به هند

وسايل ضروري سفر به هند
هند يك كشور در حال توسعه است و استانداردهاي خاصي براي پوشش دارد. به همين خاطر مهم است كه قبل از سفر به هند زماني را به تحقيق در مورد وسايل مورد نياز براي سفر به هند اختصاص دهيد و بعد با آگاهي كامل نسبت به جمع كردن چمدان خود براي سفر به هند اقدام كنيد. ما در ادامه يك سري پيشنهاد به شما ارائه مي دهيم كه بر طبق آن مي توانيد لباس ها و ديگر وسايلتان را براي سفر به هند آماده كنيد و بر طبق ليست چمدانتان را ببنديد.

وسايل ضروري سفر به هند

چمدان مناسب براي سفر به هند
اينكه چه نوع چمدان يا ساكي براي سفر به هند انتخاب كنيد، به خودتان و شرايط تان بستگي دارد. اگر مي خواهيد كه فقط از شهرهاي اصلي هند ديدن كنيد و قرار نيست كه قدم زدن هاي طولاني را تجربه كنيد، بهتر است كه يك چمدان را براي بستن وسايلتان انتخاب كنيد. اما اگر مي خواهيد كه از شهرهاي كوچكتر ديدن كنيد، بهتر است كه بدانيد خيابان هاي بعضي از شهرهاي كوچك هند به قدري باريك است كه وسايل نقليه نمي توانند از آن ها عبور كنند و ممكن است كه نتوانند شما را تا مقصد اصليتان برسانند. پس اگر قرار است كه در سفرتان به هند پياده روي هاي زيادي داشته باشيد و از مسيرهاي دشوار عبور كنيد، بهتر است كه يك كوله پشتي براي سفر به هند داشته باشيد و تمام وسايلتان را در آن جا كنيد. گذشته از اين ساك يا چمداني كه كل وسايلتان را در آن جا مي دهيد، بهتر است كه يك كيف رو دوشي مناسب همراه خود به هند ببريد تا براي گردش هاي روزانه تان و بازديد از جاذبه هاي گردشگري هند، وسايل مورد نياز همان روزتان را در آن جا دهيد. البته كيفي كه به راحتي زيپش باز نشود و كيف قاپان نتوانند از آن دزدي كنند. بهتر است كه كيفي را انتخاب كنيد كه هم امنيت لازم را داشته باشد و هم به قدري بزرگ باشد كه وسايل مورد نيازتان از جمله بطري آب در آن جا شود.

چمدان مناسب براي سفر به هند

لباس هاي مناسب براي سفر به هند
بيشتر توريستان ترجيح مي دهند كه لباس هايي كه مي خواهند در زمان اقامتشان در هند بپوشند را از همان كشور هند تهيه كنند. چراكه اين گونه مي توانند به سبك هندي ها لباس بپوشند و از طرفي قيمت لباس در هند بسيار پايين است. البته اين را هم بهتر است كه بدانيد كه در شهرهاي اصلي هند مثل بمبئي و دهلي، مردم مثل كشورها و شهرهاي ديگر جهان لباس مي پوشند و شما هم مي توانيد مثل آن ها شلوار جين، تيشرت و يا شوارك هاي كوتاه را به تن كنيد. اما در شهرهاي كوچكتر و روستاهاي هند، هنوز كه هنوزه مردم محافظه كارانه لباس مي پوشند و معمولا لباس هاي پوشيده و سنتي به تن دارند.
در كل مهمترين قانون لباس پوشيدن در هند هم براي آقايان و هم براي خانم ها اين است كه بايد پاها و شانه هاي خود را پوشيده نگهداريد. اما در شهرهاي بزرگ هند و همچنين مناطق ساحلي آن مشكلي ندارد كه لباس ها تا اين اندازه پوشيده نباشند. به هر حال توصيه ما به شما اين است كه يك سري پيراهن، دامن و شلوار بلند همراه خود داشته باشيد تا پوشش راحتي در چين داشته باشيد. مردان هم بهتر است كه پيراهن هاي آستين كوتاه به جاي تيشرت همراه خود داشته باشند، اگرچه پوشيدن تيشرت هم مشكلي ايجاد نمي كند.
البته اين كه شما چقدر اين مسائل را رعايت كنيد به خودتان بستگي دارد و اينكه تا چه اندازه دوست داريد به فرهنگ يك ملت احترام بگذاريد.

لباس هاي مناسب براي سفر به هند

كفش مناسب براي سفر به هند
كفش يكي ديگر از چيزهايي است كه شما با قيمت خيلي ارزان مي توانيد از هند تهيه كنيد. كفش ها با رنگ ها و طرح هاي مختلف در هند با قيمت مناسب به فروش مي رسند و در صورت نياز مي توانيد از آن ها كفشي مناسب را براي خود خريداري كنيد. اما يادتان باشد كه حتما يك كفش راحت براي پياده روي و يك صندل همراه خود داشته باشيد. اگر هم مي خواهيد كه شب ها در جشني شركت كنيد، بهتر است كه يك جفت كفش مهماني نيز همراه خود داشته باشيد. به جز اين ها، هر كفشي كه نياز پيدا كنيد را مي توانيد از فروشگاه هاي هند تهيه كنيد و نيازي نيست كه چندين و چند جفت كفش در چمدانتان قرار دهيد. يك نكته ديگر اينكه شما براي بازديد از بعضي از جاذبه هاي گردشگري هند مثل معابد نياز پيدا مي كنيد كه كفش هايتان را از پا خارج كنيد، به همين دليل اگر كفشتان بدون بند باشد، اين كار برايتان راحت تر خواهد شد.

كفش مناسب براي سفر به هند

داروهاي مورد نياز براي سفر به هند
داروهاي كشورهاي ديگر در هند نيز موجود هستند. اما مشكل اينجاست كه فهماندن اينكه چه دارويي نياز داريد به كارمندان داروخانه هاي هند ممكن است كه كار سختي باشد. براي مثال داروهاي معمولي مثل ويتامين سي و استامينوفن نيز به راحتي در داروخانه هاي هند پيدا مي شوند. اما مشكلي كه در مورد آن ها وجود دارد اين است كه تلفظ آن ها در هند متفاوت است. براي مثال هندي ها به استامينوفن، پراستامول مي گويند و به همين دليل شايد نتوانيد داروي مورد نياز خود را در داروخانه هاي هند پيدا كنيد. به همين دليل بهتر است كه داروهاي ضروري خود را براي سفر به هند همراه خود داشته باشيد. 

داروهاي مورد نياز براي سفر به هند

وسايل شخصي
شامپو، مرطوب كننده، تيغ ريش تراش و دئودورانت نيز از ديگر وسايلي است كه بايد در چمدان خود براي سفر به هند قرار دهيد.  بهتر است كه ضد آفتاب و محصولات مراقبت از مو را نيز همراه خود داشته باشيد. چراكه اولا تنوع محصولات مراقبت از مو مثل ژل و اسپري هاي مو در هند بسيار محدود است و از طرفي يك سري از محصولات مثل واكس مو اصلا در شهرهاي كوچكتر هند پيدا نمي شود.

وسايل شخصي

ديگر وسايل مورد نياز براي سفر به هند
دستمال هاي مرطوب نيز از ديگر وسايل هستند كه در هند به كرات به كارتان خواهد آمد. حتما يك چراغ قوه، عينك افتابي، كلاه، قفل براي چمدانتان، دستمال توالت و گوشگير نيز همراه خود داشته باشيد تا اقامت راحت تري را در هند تجربه كنيد. يك توصيه ديگر اينكه حتما چند كتاب براي سفر به هند همراه خود داشته باشيد. چراكه احتمالا در شرايط مختلف در هند مجبور مي شويد كه ساعات طولاني را در انتظار بمانيد و شايد براي پر كردن وقتتان به كتاب نياز پيدا كنيد.پيشنهاد ما به شما رزرو تور ارزان هند است.براي اطلاع از بهترين آفرهايتورهاي لحظه آخري هند با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

ديگر وسايل مورد نياز براي سفر به هند

 

برچسب: رزرو تور هند, رزرو تور گوا, رزرو تور لحظه آخري هند, رزرو بليط هواپيما گوا, مهرپرواز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۴:۵۸ توسط:admin موضوع:

جشنوارهاي تابستاني حيرت انگير اتريش

در هنگام سفر به اتريش در فصول مختلف سال تفريحات و گردشگري پر خاطره ايي در انتظار شما است. اما اگر در تابستان به وين سفر كنيد ميتوانيد در فستيوالهاي جذاب و جالب اين شهر حضور داشته باشيد. در ادامه با آژانس مسافرتي مهرپرواز همراه باشيد.

فستيوال هاي تابستاني وين

ماه ژوئن به طور متوسط پربارش ترين ماه در اتريش است، پس در هنگام سفر بهتر است كههمراه خود چتر و باراني داخل چمدان بگذاريد. در اين زمان رويدادهاي زيادي در سراسر كشور وجود دارد، از جمله جشنواره Life Ball يك رويداد و به عبارتي يك خيريه براي بيماران ايدز است كه يكي از بزرگترين رويدادها در جهان است كه با يك شب پر جنب و جوش و اجراي مراسم هاي فوق العاده و  پوشيدن لباس هاي باور نكردني و همچنين جمع آوراي پول براي بيمارن ايدز ميباشد.

 اين جشن  با آتش سوزي و جشن و شادي و همراه است در مناطق مختلف مانند Tyrolean و منطقه Wachau در نزديكي رود دانوب در اتريش برگزار ميشود. متوسط دما در ماه ژوئن 25 درجه سانتيگراد و 9 روز نيز باراني است. مجله گردشگري مهرپرواز را براي آشنايي با ساير جشنوارهاي دنيا دنبال كنيد.

جشنواره Life Ball وين،مهرپرواز

ماه جولاي در اتريش با تعطيلات فوق العاده اي همراه است و دماي هوا به 35 تا 40 درجه مي رسد و به طور متوسط گرم ترين ماه در اتريش است. هم در روستاها و هم نقاط شهري، ايده آل زمان از سال براي تفريح و گردش است. در كنار درياچه كلبه هاي چوبي براي اجاره كردن وجود دارد كه با توجه به فضاي شگفت انگيز اطراف يك اقامتگاه عالي به شمار ميرود. فعاليت ها و تفريحات زيادي در اين محل وجود دارداز جمله رويدادهاي سينما در فضاي باز و ايده آل ترين زمان براي بازديد از وين است، زيرا خيابان ها بسيار خلوت هستند. ميانگين درجه حرارت در ماه ژوئيه 27 درجه سانتيگراد با 9 روز باراني است.

فعاليت هايي مانند شنا در فضاي باز، دوچرخه سواري و پياده روي نيز از بهترين انتخابها براي گشت زني و تفريح كردن است. جشنواره تابستاني Bregenz بين ماه هاي 18 جولاي تا 20 آگوست برگزار مي شود و در درياچه كنستانس برگزار مي شود. ميانگين درجه حرارت در ماه اوت 27 درجه سانتي گراد كه هشت روز آن باراني است. براي رزرو بليط هواپيما با ما همراه باشيد.

جشنواره تابستاني Bregenz وين،مهرپرواز

 

برچسب: رزرو تور اروپا, رزرو تور لحظه آخري, رزرو بليط هواپيما ارزان, مهرپرواز, ويزا اروپا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۷:۴۱ توسط:admin موضوع:

بهترين راهكارها براي حفظ انرژي در تمام طول سفر

بهترين راهكارها براي حفظ انرژي در تمام طول سفر  

اين روز ها با مشغله هاي كاري و فكري با بهترين موقعيتي و زماني كه براي سفر پيدا ميكنيم، آماده مسافرت مي شويم و برنامه سفر را براي خودمان ميچينيم حالا يا با خانواده يا با دوستان .مسافرت ميرويم كه حالمان خوب شود و از آن سفر هر چند كوتاه بهترين استفاده را كنيم .اينكه در طول سفر با كوچك ترين موقعيت يا اتفاقي  براي خودمان يا ديگران با رفتارنامناسب و پكر بودن سفر را تلخ كنيم اتفاق خوبي نيست و خاطره خوبي را برايمان رقم نمي زند با ما همراه باشيد تا از راهكار هاي مناسب براي حفظ انرژي در طول سفر حرف بزنيم .

راهكار هاي مناسب براي حفظ انرژي در سفر

براي هر اتفاقي آماده باشيد 

در طول سفر بايد آماده براي هر اتفاقي باشيد و همه چيز به طبق آن چيز كه براي آن برنامه ريزي كرده ايد، هميشه پيش نخواهد رفت نبايد براي اينكه همه چيز روي اصولي كه براي آن برنامه ريخته پيش نرفته ناراحت شويد و تعجب كنيد و براي خودتان و ديگران سفر را سخت نكنيد راحت رفتار كنيد هميشه همه چيز روي اصول پيش نخواهد رفت .

آماده بودن در سفر

راحت و منعطف رفتار كنيد 

آماده بدترين اتفاق ها باشيد گاهي ممكن است  در طول سفر چيزي خوب پيش نرود خودتان را با شرايط پيش آماده وقف دهيد .مثلا ممكن است هتلي كه رزرو كرده ايد به دلايلي رزرو شما را كنسل كند ميتوانيد با كمي صرف وقت جاي ديگري براي خودتان پيدا كنيد ناراحت نشويد و سفر را براي خود و همسفر هايتان سخت نكنيد .از سفرتان به بهترين شكل ممكن استفاده كنيد به هر نحوي كه شده .

مسائل را براي خودتان بزرگ نكنيد

دست از گله و شكايت برداريد سفر اصلا جاي مناسبي براي غرغر كردن و گله شكايت از هرچيزي نيست هر مسئله كه پيش اومد آماده جنگ نباشيد و با مسائل پيش آمده به راحتي و در كمال آرامش برخورد كنيد .

تجربه سفر خوب

لبخند را فراموش نكنيد 

خوش رو بودن در سفر يكي از مهم ترين نكاتي است كه بايد رعايت كنيد اخم كرده و بغ كرده در سفر نه براي روحيه خودتان نه براي بقيه مناسب نيست لطفا در طول سفر انرژي خود را با لبخند حفظ كنيد .

مناسب رفتار كنيد 

در برخورد با ديگران ملايم باشيد و خودتان را جاي آن ها بگذاريد شايد در طول آن روز فرد مقابل شما روز وحشتناكي را تجربه كرده باشد و ذهن و موقعيت مناسبي از لحاظ روحي نداشته باشد و كار شما را به درستي انجام ندهد با رفتار خوب خود و آرامش با ديگران برخورد كنيد و با مهرباني حس خوب خود را به ديگران منتقل كنيد .

حفظ آرامش در سفر

به آداب و رسوم شهر يا كشوري كه ميخواهيد سفر كنيد اهميت دهيد 

هر شهر يا كشوري كه به آن سفر مي كنيم داراي آداب رسوم و فرهنگ مخصوص به خود است با كمي تحقيق درباره آن ميتوانيد با آشنايي بيشتر با آداب و مراسم هاي آن ها،سفر بي نظيري را تجربه كنيد .

آداب رسوم در سفر

سخن آخر 

در آخر ما سفر ميرويم كه خوش بگذرانيم و اوقات خوشي را سپري كنيم اينكه با كوچيك ترين اتفاقي آرامش خود را از دست بدهيم و اوقات خود و ديگران را بد كنيم اتفاق ناخوشايندي مي باشد و سفر خوبي برايمان نمي شود با حفظ آرامش و بي خيالي سفر خوبي را براي خود رقم بزنيد و از سفر كوتاه خود نهايت استفاده را كنيد .

نكات مهم در سفر

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري،تور هاي داخلي، تور اروپا ،ويزا مسافرتي، ويزا شينگن،رزرو بليط هواپيما، رزرو هتل و.... در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .

 

برچسب: رزرو تور هاي ارزان, رزرو تور لحظه آخري, رزرو بليط هواپيما ارزان, رزرو بليط چارتري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۰:۳۰ توسط:admin موضوع:

7 دليل كه شما هم به خاطر آن ها عاشق تايلند مي شويد!

7 دليل كه شما هم به خاطر آن ها عاشق تايلند مي شويد!
از دهه 1990 ميلادي بود كه تايلند به يكي از مقاصد محبوب مسافرتي براي اهالي سوئد در فصل زمستان تبديل شد. خيلي از سوئدي ها كريسمس و سال نو را در تايلند سپري مي كرند تا از سرماي سوئد در امان باشند و بتوانند روزهاي زمستاني شان را در هواي مطبوع تايلند سپري كنند. اما اين فقط سوئدي ها نيستند كه به تايلند سفر مي كنند و علاقه به سفر به تايلند دارند. بلكه توريستان زيادي از سراسر جهان به تايلند سفر مي كنند تا در سواحل بهشتي تايلند استراحت و تفريح كنند و از طبيعت سرسبز و فرهنگ غني تايلند براي گذراندن يك تعطيلات جذاب استفاده كنند. 
اما تايلند چه دارد كه اين همه طرفدار دارد و چه دلايلي اين همه توريست را هر ساله به تايلند جذب مي كند؟  گذشته از اين كه تايلند يك كشور زيبا و فوق العاده جذاب است و تردد بين شهرهاي آن راحت است و سفر به آن ارزان است، يك سري دلايل ديگر وجود دارد كه به خاطر آن ها هر كسي عاشق تايلند مي شود.

7 دليل كه شما هم به خاطر آن ها عاشق تايلند مي شويد!

غذاي تايلند
بيشتر مردم تا به حال غذاهاي تايلندي را در كشور خودشان يا يكي ديگر از كشورهاي جهان امتحان كرده اند و از طعم و مزه بي نظير آن ها خبر دارند. غذاهاي تاينلدي يكي از خوشمزه ترين و جذاب ترين غذاهاي دنيا هستند و خيلي از افراد به خاطر همين غذاهاي بي نظير به تايلند سفر مي كنند.  پس اگر شما هم به تايلند سفر كرديد، حتما تا مي توانيد انواع غذاهاي تايلندي را امتحان كنيد و رژيم را فراموش كنيد. مخصوصا غذاهاي خياباني تايلند را به هيچ عنوان در تور تايلند از دست ندهيد. غذاهاي خياباني تايلند هم ارزان هستند و هم خيلي خوشمزه هستند و در هيچ كشور ديگري مثل و مانند ندارند. به شما قول مي دهيم كه شما هم بعد از خوردن غذاهاي خوشمزه تايلندي، عاشق كشور تايلند شويد و هر بار با خاطره هاي خوب از سفر به تايلند ياد كنيد. 

غذاي تايلند

معابد تايلند
اگر فقط يك كشور در دنيا باشد كه در آن از ديدن اماكن ديدني و معابد زيبا خسته ميشويد، قطعا آن كشور تايلند است! البته نه به اين خاطر كه اين معابد در تايلند جذاب نيستند، بلكه آنقدر تعدادشان زياد است كه انگار هيچ وقت بازديد از آن ها تمام نمي شود! در كل كشور تايلند تعداد بي شماري معبد زيبا و تاريخي وجود دارد كه هر كدامشان از ديگري زيباتر هستند. اصلا هم فرقي نمي كند كه به كدام شهر تايلندي سفر كنيد، در هر صورت مي توانيد از يك مسئله مطمئن باشيد و آن هم اين است كه حتما در نزديكيتان يك عالمه معبد زيبا وجود دارد كه مي توانيد از آن ها بازديد كنيد.

مردم تايلند
كمتر كشوري در دنيا وجود دارد كه آنقدر مردم خوب و مهرباني داشته باشد. شما اين مهرباني مردم را وقتي درك مي كنيد كه از شهرهاي توريستي مثل پوكت و پاتايا فاصله بگيريد و در ميان مردم محلي تايلند قرار بگيريد. همه مردم تايلند، هم كساني كه در شهرهاي تايلندي زندگي مي كنند و هم كساني كه در فضاهاي روستايي آن هستند، مهربان و خونگرم هستند و مطمئنا شما هم بعد از برگشت از تور تايلند دلتان براي آن ها تنگ خواهد شد.

مردم تايلند

سواحل تايلند
اگر شما هم مشتاقيد كه يك تعطيلات ساحلي به يادماندني را در سواحل بگذرانيد، مطمئنا از انتخاب خود براي رزرو تور تايلند راضي خواهيد بود. سواحل تايلند خيلي زيبا و جذاب هستند و در آن انواع و اقسام سواحل وجود دارد و شما با هر سليقه اي كه داشته باشيد، مي توانيد ساحل مناسب حال خود را در تايلند پيدا كنيد. پس اگر عاشق تفريحات و ورزش هاي آبي هستيد، اگر مشتاق سكوت و آرامش سواحل هستيد، اگر دوستدار آفتاب گرفتن هستيد و يا حتي اگر از سواحل سرزنده و شاد خوشتان مي آيد؛ شك نكنيد و به تايلند سفر كنيد. گذشته از سواحل شهرهاي تايلندي، يك سري جزيره بسيار زيبا در تايلند وجود دارد كه سواحلشان يكي از ديگري زيباترند و به هيچ عنوان نمي توان از آن ها ساده گذشت.

سواحل تايلند

فرهنگ مردم تايلند
در تايلند مي توانيد با يك فرهنگ كاملا جديد آشنا شويد كه اتفاقا فرهنگ بسيار جذابي است. در تايلند مذهب بودايي مذهب اصلي است. هزاران سال تاريخ و سنت به خوبي در كشور تايلند حفظ شده است. هر روستا و هر شهري در تايلند تاريخ منحصر به فرد خودش را دارد و اماكن تاريخي هر كدامشان از ديگري جذاب تر است. گذشته از اين فستيوال هاي مهيج و فرهنگي زيادي مثل فستيوال آب و فستيوال لوي كراتونگ در سراسر سال در تايلند برگزار مي شود كه شركت در آن ها بسيار جالب است. حتي موزيك تايلندي نيز موزيك جالبي است كه شنيدن آن در شهرهاي تايلندي با حال و هواي خاص خودشان حس و حال ديگري دارد.
طبيعت تايلند
فقط سواحل تايلند نيستند كه طبيعت زيباي تايلند را تشكيل مي دهند. حتي طبيعت تايلند نيز خاص است و كوهستان ها و جنگل هاي سرسبزش پر از حيوانات عجيب و غريب است. به هر حال با همه اين صحبت ها، مسئله اي كه مشخص است اين است كه شما هم در تور تايلند از ديدن طبيعت زيباي آن شگفت زده مي شويد.

طبيعت تايلند

آب و هواي تاينلد
گذشته از همه اين مواردي كه تا به حال ذكر شد، مهمترين دليلي كه تايلند را به يك شهر توريستي تبديل كرده است، آب و هواي متعادل آن در سراسر سال است. اصلا به همين دليل است كه مردم سوئد و ديگر كشورهاي اروپا به تايلند سفر مي كنند. چون درست وقتي كه زمستان اروپا را در بر مي گيرد، فصل باراني در تايلند تمام مي شود و مردم اروپا مي توانند به جاي اينكه اسير هواي برفي بمانند، از آفتاب و هواي فرح بخش تايلند استفاده كنند. آب و هواي تايلند در سراسر سال متعادل است و حتي در طول تابستان ها كه هواي آن باراني است، باز هم تفريح در آن لذتبخش است. 
اگر شما هم قصد سفر به تايلند را داريد و دوست داريد كه تعطيلات خود را در اين كشور زيبا و جذاب سپري كنيد، مي توانيد براي رزرو تور تايلند با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد تا با كمترين نرخ ممكن به يكي از جذاب ترين مقاصد مسافرتي دنيا يعني تايلند سفر كنيد. مطمئنا شما هم عاشق اقامت در تايلند خواهيد شد و هنوز به خانه برنگشته، دلتان براي تايلند تنگ خواهد شد. 

آب و هواي تاينلد

 

برچسب: رزرو تور تايلند, رزرو تور لحظه آخري بانكوك, رزرو تور ارزان تايلند, رزرو بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۵۹ توسط:admin موضوع:

برگزاري نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي

معاون صنايع دستي مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از برگزاري نهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي ايران - تبريز در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تبريز طي روزهاي ۱۱ تا ۱۵ تير ماه خبر داد. در ادامه با آژانس مسافرتي مهرپرواز همراه باشيد.

تركيب نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري

مرتضي آبدار در نشست خبري با اصحاب رسانه در مورد برگزاري اين نمايشگاه گفت: با توجه به اهميت توسعه و ترويج صنايع دستي در شاخه هاي مختلف و همچنين تقويت زيرساخت‌هاي گردشگري منطقه و كشور، براي تحقق اهداف مشخص شده در اين راستا برگزاري اين نمايشگاه‌ها بستري مناسب محسوب ميشود.

وي در ادامه گفت: به همين دليل، نمايشگاه صنايع دستي و همچنين اولين نمايشگاه گردشگري تبريز با فراهم كردن امكانات گسترده‌ و در راستاي معرفي استان و تعريف تورهاي ورودي به منطقه برگزار خواهد شد.

آبدار به اينكه تبريز در طول سه سال اخير به طور متوالي ميزبان هنرمندان صنايع دستي سراسر كشور بوده اشاره كرد و افزود: نمايشگاه صنايع دستي تبريز يكي از نمايشگاه‌هاي ممتاز كشور به شمار رفته كه در سال‌هاي اخير ميزباني هنرمندان سراسر كشور را به عهده داشته به صورتي كه همه ساله هنرمندان بيشتري براي شركت در اين نمايشگاه آمادگي خود را اعلام مي‌كنند.طي روزهاي ۱۱ تا ۱۵ تير ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين المللي تبريز، نهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي ايران - تبريز و نخستين نمايشگاه گردشگري آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود.

نمايشگاه صنايع دستي، نمايشگاه گردشگري با ۵۰ غرفه از دفاتر، انجمن‌ها، هتل‌ها و ادارات كل ۱۲ استان كشور و ۲۱۰ غرفه از هنر صنايع دستي هنرمندان سراسر كشور و آماده پذيرايي از گردشگران و مردم علاقمند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ خواهد بود. اخبار گردشگري را در سايت ما دنبال كنيد.

نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري تبريز،مهرپرواز

 

برچسب: رزرو تور داخلي, رزرو بليط هواپيما, تور لحظه آخري, مهرپرواز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۹:۲۷ توسط:admin موضوع:

غذاهاي ممنوعه قبل از ورود به هواپيما

غذاهاي ممنوعه قبل از ورود به هواپيما

در هنگام سفر رعايت يك سري از نكات مهم و حائزه اهيمت است هم براي خود فرد و هم براي بقيه مسافران .مخصوصا سفر هوايي رعايت نكات به ويژه رژيم غذايي قبل پرواز يكي از مهم ترين نكاتي است كه با رعايت آن سفر آسان و راحتي را براي خودتان رقم بزنيد .امرزو از غذا هاي ممنوعه در سفر هاي هوايي صحبت مي كنيم با ما همراه باشيد .

ممنوعه هاي سفر هوايي

خوردن غذا هاي فست فودي  ممنوع

غذا هاي فست فودي يكي از هيجان انگيز ترين غذا ها و هوس برانگيز ترين غذا هاي هستند كه در هر زماني خوردن آن ها را خواهانيم ولي بايد قبل از سفر هوايي از خوردن آن اجتناب كنيم .خوردن غذا هاي فوق العاده چرب در روي زمين،هضم آن زمان بر است چه برسد به هضم اين نوع غذا ها در ارتفاع 35000 پايي قاعدتا با مشكل هاي زيادي براي هضم آن مخصوصا در تغيير فشار هوا مواجه ميشويم لطفا از خورد غذا هاي فست فودي در هنگام سفر هوايي اجتناب كنيد .

خوردن فست فود در سفر ممنوع

از خوردن سبزيجات مخصوصا خانواده كلم بپرهيزيد 

سبزيجات يكي از پر استفاده ترين غذا ها در سبد غذايمان مي باشد ولي كنار خاصيت هاي فراواني كه دارند ايجاد نفخ ميكند و مشكلاتي را برايمان به همراه دارد مخصوصا خانواده كلم در سبزيجات ها ايجاد نفخ شديد ميشود .خوردن اين دسته از سبزيجات در هنگام سفر هواپيماي اصلا برايتان مناسب نيست و در طول سفر به شدت اذيت ميشويد به خاطر تغيير فشار هوا،نفخ شديد تري، در زمين را تجربه مي كنيد لطفا از مصرف آن قبل سفر به شدت بپرهيزيد .

خوردن سبزيجات در سفر با هواپيما ممنوع

خوردن نوشيدني هاي گاز دار ممنوع 

نوشيدني هاي گاز دار به خودي خود باعث ايجاد نفخ مي شود به خاطر گاز و حباب هاي موجود در آن فرض كنيد تعداد و حجم اين حباب ها به خاطره تغيير فشار چند برابر حالت عادي بشوند قاعدتا حال خوبي را برايتان ايجاد نمي كند و باعث مشكلاتي ميشود لطفا قبل سفر از خوردن آن صرف نظير كنيد .

خوردن نوشيدني گاز دار در سفر ممنوع

خوردن حبوبات در هنگام سفر ممنوع 

 حبوبات يكي از ديگر از موارد ليست نخوردني هاي سفر مي باشد .حبوبات يكي عامل هاي نفخ دهنده و ايجاد حالت ناخوشايند در بدن است. هضم حبوبات به خودي خود مشكل است و براي بدن باعث ايجاد نفخ شديد مي شود دليل اصلي آن هم وجود قند موجود در آن است چون حضم قند براي معده دشوار است و حبوبات پر از قند است و عامل اصلي نفخ وجود قند موجود در آن است.لطفا از خوردن اين هم در قبل از سفر هوايي بپرهيزيد .

خوردن حبوبات در سفر ممنوع

خوردن سير در سفر ممنوع 

 خوردن سير پر از خاصيت است و استفاده از آن براي بدن مفيد است اما نه در هنگام سفر .سير جدا از خاصيت هاي فراوان آن براي بدن ،بوي ناخوشايندي دارد و اكثر افراد با بوي نامطبوع آن اذيت ميشوند حتي استفاده از مسواك و آدامس هم تاثيري ندارد لطفا قبل از سفر از خوردن آن بپرهيزيد .

خورد سير در سفر هوايي

خوردن غذا هاي كه ايجاد نفخ ميكند يا بوي بدي در دهان ايجاد ميكند،استفاده از آن ها در سفر مناسب نيست و براي خودتان و ديگر مسافران باعث ايجاد مشكل ميشود با رعايت نكات در رژيم غذايي قبل از سفر، سفري آرام و بدون مشكل را تجربه كنيد .

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري،تور هاي داخلي، تور اروپا ،ويزا مسافرتي، ويزا شينگن، رزرو بليط هواپيما، رزرو هتل و.... در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .

 

برچسب: تور ارزان،تور اروپا،تور لحظه آخري،ويزا شينگن،مهرپرواز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۲۸ توسط:admin موضوع:

داروهاي ممنوعه در سفرهاي خارجي

داروهاي ممنوعه در سفرهاي خارجي

يكي از نكات مهم در سفر رعايت قوانين و ضوابط كشوري است كه به آن سفر ميكنيم و رعايت نكردن و قوانين و مقرارت آن كشور گاهي جريمه هاي سنگين و پيگيري هاي قانوني را براي مسافران در پي دارد .يكي از مهم ترين اين قوانين ميتوان به حمل دارو در زمان سفر اشاره كرد .حمل بعضي از دارو ها براي مسافران در اكثر كشور ها ممنوع است و داراي قوانين و مقررات خاص و ويژه اي ميباشد .

و فقط داروهاي قاچاق شامل اين قانون نيستند داروهايي مانند قرص هاي خواب آور نيز ميتواند در سفر هاي خارجي گردشگران را دوچار مشكل هاي زيادي كند .در كشور بالي، ژاپن و امارات متحده عربي (تور دبي) داروهاي كدئين ،پزودوافدرين نظير قرص‌هاي سرماخوردگي و آنفولانزا، مرفين و دگزامفتامين، در ليست داروهاي ممنوعه اين كشور ها قرار دارد .

در كشور تايلند،كانادا و ويتنام گردشگران ملزم به ارائه مجوز يا نامه كتبي از پزشك معالج خود براي حمل و دز مصرفي دارو هاي خود هستند در غير اين صورت مشمول جريمه هاي سنگين و حتي وارد شدن به كشور مقصد مي باشند .
حتي در بعضي از كشور ها عدم ارائه مجوز دارو براي دارو هاي خاص منجر به پيگرد قانوني مسافران مي شود .در بعضي از كشور ها نظير بالي،تايلند و ويتنام حمل قرص هاي خواب آور مثل استيلناكس كه از خانواده بنزوديازپين هستند،ممنوع مي باشد و بايد قبل از سفر به اين كشور ها تحقيقات لازم انجام شود .

گردشگران گرامي لطفا قبل از سفر نكات و قوانين خاص كشور ها را مطالعه كنيد تا در زمان سفر براي كوچيك ترين چيز ها دوچار مشكل نشويد يكي از مهم ترين نكات حمل دارو مي باشد و رعايت نكردن موجب مشكلات فراواني در سفر برايتان ميشود .در هر كشور قوانين حمل دارو متفاوت است گاهي بعضي از كشور ها به شدت سخت گير هستند و براي هر دارويي اجازه و تاييديه پزشك لازم دارن و رعايت نكردن آن حتي موجبات قانوني را برايتان در پي دارد . با رعايت كردن نكات و قوانين سفر خوب و خوشي را براي خود رقم بزنيد و با رعايت نكردن آن ها براي خود دردسر درست نكنيد .

دارو هاي ممنوعه در سفر

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري،تور هاي داخلي و تور هاي خارجي(تور اروپا)، رزرو بليط هواپيما ، رزرو هتل و كليه خدمات گردشگري در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .

 

برچسب: رزرو تور ارزان, رزرو تور لحظه آخري, صدور ويزا, رزرو تور اروپا, خريد بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۶:۰۱ توسط:admin موضوع: