وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

در خيابان استقلال شهر استانبول چه خبر است؟!

خيابان استقلال مركز توريستي و قلب شهر استانبول
خيابان استقلال استانبول در تركيه،يكي از معروفت‌ترين مقصدهاي گردشگري اين شهر است كه تجربه‌اي تكرار نشدني را برايتان رقم خواهد زد.اگر با تور استانبول به اين شهر سفر كرديد حتما به اين قسمت شهر سر بزنيد.خيابان استقلال هم مركز محلي و هم مركز توريستي استانبول است. خيابان استقلال قلب شهر استانبول مي باشد.
خيابان استقلال( ايستيكلال كادسي) (Istiklal Caddesi)
خيلي از مردم رابطه دوستانه اي با شلوغي هميشگي خيابان استقلال دارند. اين خيابان از ميدان تكسيم تا برج گالاتا امتداد دارد.اگرچه خيابان استقلال قلب تپنده شهر استانبول است، 3 ميليون مردم كه هر روزه از آن عبور مي كنند مي توانند عبور از خيابان را به يك چالش تبديل كنند! با اين حال اين خيابان به تنهايي به عنوان يك مدل كوچك شده استانبول به شمار مي رود و اگرچه مراكز خريد و فست فودهاي مدرن در حال توسعه در اين خيابان هستند، اما هنوز استانبول قديم هم در اين خيابان ديده مي شود.

خيابان استقلال مركز توريستي و قلب شهر استانبول

چه چيزهايي در خيابان استقلال براي ديدن وجود دارد؟
در كنار مراكز خريد متعدد خيابان استقلال، تعداد زيادي جاذبه گردشگري ديگر نيز در اين خيابان وجود دارد. از سينماهاي تاريخي (مثل اطلس و بيوگلو)، پاساژهاي تاريخي (مثل هازوپولو، سوريه و چيچك) ، كليساها (مثل آنتونيه و سانتا ماريا)، ساختمان هاي كنسولگري و گالري هاي خلاقانه هنري (مثل سالت بيوگلو وآرتر) حتما ديدن كنيد.همچنين معماري هاي سبك آرت نوو و نئو كلاسيك قرن  19 كه در اين خيابان وجود دارند، قابل ستايشند.
چطور خيابان استقلال تركيه مشهور شد؟
اين خيابان به عنوان خيابان بزرگ (Cadde-i Kebir )در زمان عثماني مشهور بود. وقتي جمعيت روشن فكران را به خود جذب كرد، بعدتر ها به مكاني براي قدم زدن لوانتين هاي فرانسوي تبديل شد و به آن در زبان فرانسوي  (Grand Rue de Pera) مي گفتند. نام اين خيابان پس از ايجاد جمهوري تركيه به خيابان استقلال تغيير يافت.
چه چيز راجع به تكسيم خيلي خاص است؟
ميدان مغناطيسي در نقطه انتهايي درشمال خيابان استقلال، ميدان تكسيم است، جايي كه هميشه خبرساز بوده است و به عنوان سايت بسياري از تظاهرات و اعتراضات مخصوصا اعتراضات در سال 2013 بوده است. درون اين ميدان مجسمه آتاتورك، موسس جمهوري تركيه را ساخته اند و يك نقطه سمبليك براي خيلي از مردم به شمار مي آيد.

خيابان استقلال مركز توريستي و قلب شهر استانبول

مغازه هاي قديمي خيابان استقلال كدام ها هستند؟
متاسفانه به دليل اجاره هاي گران و توسعه شگرف، بعضي از قديمي ترين مغازه هايي كه در اين خيابان وجود دارند را مجبور به خارج شدن از اين خيابان مي كند و وقتي شما خيابان استقلال را با عكس هاي قديمي آن مقايسه مي كنيد متوجه مي شويد كه تغيير آن به چه اندازه بوده است. همچنين اين خيابان سينماي تاريخي خود، Emek و İnci Patisseriei ، داروخانه ربول (Rebul) و مغازه هاي Robinson Crusoe  را از دست داده است كه همگي مجبور به بستن مغازه و يا نقل مكان در سال هاي اخير شده اند. يكي از جذاب ترين و قديمي ترين  مغازه هاي كيك هاي فرانسوي به نام ماركيز هنوز هم دكوراسيون جذاب خود به سبك آرت نوو و همين طور 2 پنل ديواري كه در فرانسه ساخته شده است را حفظ كرده است، اما هم اكنون به عنوان رستوران فست فود فعاليت مي كند.
در خيابان استقلال كجا غذا بخوريم؟
تنوع غذايي در اين خيابان بسيار زياد است، از غذاهاي خياباني ارزان مثل گوشت خوك، سيميتز و پيلاف (برنج با گوشت يا مرغ) گرفته تا برخي از بهترين رستوران هاي استانبول مثل يني لوكانتا و ايس 9 در اين خيابان زيبا يافت مي شوند.
زندگي شبانه در خيابان استقلال چگونه است؟
بيوگلو (منطقه اي اطراف استقلال) هيچ وقت نمي خوابد و بهترين مكان براي گذراندن زماني عالي در شب هاي استانبول است. از كافه هاي پشت بام گرفته تا تكنوهاي زير زميني و موسيقي هاي محلي زنده همگي در اين محله وجود دارند. كافه هاي مورد علاقه ما Alex's place،  Propaganda و Münferit مي باشد. اما مي توانيد بيرون بمانيد و از موزيك هايي كه به وسيله نوازندگان خياباني اجرا مي شوند لذت ببريد.

خيابان استقلال مركز توريستي و قلب شهر استانبول

آيا هتلي در خيابان استقلال يافت مي شود؟
تعداد زيادي هتل خوب در اين خيابان وجود دارد اما از آن جايي كه اين خيابان به نظر خيلي از مردم براي اقامت خيلي شلوغ است، بهترين هتل هايي كه در محل هاي اطراف خيابان استقلال وجود دارند، Pera Palace Jumeirah، Tom Tom Suites و Adahan Istanbul براي اقامتتان بسيار مناسبند.
چگونه مي توان به خيابان استقلال رفت؟
مي توانيد از مترو يا اتوبوس استفاده كنيد و به ميدان تاكسيم برويد و از آن پايين بياييد و در خيابان قدم بزنيد يا مي توانيد از تراموا استفاده كنيد و به كاراكوي برويد و از آن جا مي توانيد سوار كابين هاي زير زميني شويد ويا از تپه بالا رويد و از برج گالاتا بگذريد تا به ميدان تونل برسيد و بعدش از آن جا بالا برويد تا به خيابان استقلال برسيد. يكي از هيجان انگيز ترين راه ها براي ديدن خيابان استقلال اين است كه سوار ترامواي قرمز رنگ جذاب  نوستالژيك شويد و از بالا تا پايين خيابان را تماشا كنيد.
نكات ايمني براي خيابان استقلال
مثل هر مركز شهر ديگري، وقتي اين تعداد آدم در يك فضا جمع شده اند، ناگزير امكان رخ دادن برخي اتفاقات كوچك وجود دارد، اگرچه اكثرا مي گويند كه در مقايسه با شهرهاي ديگر اين مسئله در اين خيابان استقلال كمتر رخ مي دهد . اما به هرحال بهتر است كه وسايل همراهتان را جايي قرار دهيد كه بتوانيد آن ها را ببينيد و شب ها تنها به محل اقامتتان برنگرديد.


برچسب: استانبول , تور استانبول , جاذبه هاي گردشگري استانبول , خيابان استقلال استانبول , خيابان ايستيكبال استانبول،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۹:۴۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :