وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

10 حقيقت جالب راجع به كاپادوكيا كه از آن بي اطلاعيد!

كاپادوكيا كجاست؟
شهر كاپادوكيا كه براي شكل صخره اي و بالن هايش مشهور است، يكي از مشور ترين جاذبه هاي طبيعي تركيه است و آنقدر زيباست كه گويي شهري از دنيايي ديگر است!
اين منطقه در قديم قلب سرزمين امپراطوري هيتيت بوده است و بعد از آن بسياري از فلاسفه مسيحي در اين مكان رشد كرند.كاپادوكيا امروزه يك منطقه توريستي با حقايقي جالب براي كشف كردن است.
در اين مقاله در مورد 10 تا از حقيقت هاي جالب كاپادوكيا صحبت مي كنيم.
1-سه ميليون سال پيش يك سري فوران هاي آتشفشاني، آنچه كه امروزه با نام قلعه هاي پنبه اي مي شناسيم را شكل داده اند.
2-منظره كاپادوكيا به وسيله فرسايش آتشفشاني ساخته شده اند. خاكسترهاي صخيم به سنگ هاي نرم به نام توف تبديل شدند و در طول زمان سنگ هاي توف با باد و آب خشك شدند و دودكش هاي افسانه اي كه امروزه مي بينيم را شكل داده اند.

10 حقيقت جالب راجع به كاپادوكيا  كه از آن بي اطلاعيد

3-كاپادوكيا يك مسافت 5000 كيلومتري را پوشش مي دهد و 1000 متر از سطح دريا ارتفاع دارد.
4-اسم كاپادوكيا از كلمه فارسي كاتپاكتوكيا (Katpaktukya) به معني "سرزمين اسب هاي زيبا" مشتق شده است. به اين خاطر كه در دوران باستان اين ناحيه براي اسب هايش مشهور بوده است. اسب ها هنوز هم براي محلي ها مهم هستند و آن ها به بازديدكنندگان پيشنهاد مي دهند كه براي حمل و نقل از اسب ها استفاده كنند.
5- تعدادي شهر زير زميني در كاپادوكيا وجود دارد كه بعضي از آن ها با يك شبكه تونل به هم متصلند. بعضي از آن ها براي بازديدكنندگان باز هستند. به هر حال خيلي از سرزمين هاي اين منطقه ملك شخصي هستند

6- 600 كليسا از صخره هاي نرم كاپادوكيا حكاكي و ساخته شده اند و احتمالا خيلي از كليساها هنوز كشف نشده اند. تاريخ اين كليساها به زمان قرون وسطي باز مي گردد و نقاشي هاي فرسكويي ( نقاشي آبرنگي روي گچ) مزين كننده آن ها بوده است كه مقدار قابل توجهي از رنگ ها و جزئيات جذاب در طول قرن ها از آن باقي مانده اند.
7- دهكده گورمه (Göreme) مركز توريستي اصلي كاپادوكيا است و يكي از معدود ناحيه هايي در كاپادوكيا ست كه هنوز تا به امروز داراي سكنه مي باشد. مسيحي ها اين نام را به اين شهر دادند. بدين معني كه "شما نمي توانيد اين جا را ببينيد". چراكه آن ها در اين منطقه در زمان هجوم عرب ها پنهان شدند.
8- موزه هواي آزاد گورم مشهورترين مجموعه مذهبي را در منطقه دارا ست. در ميان ديگر محل هاي صخره اي كاپادوكيا، اين منطقه به عنوان ميراث جهاني يونسكو در سال 1985 ثبت شده است.
9- كنسرت هاي موسيقي اغلب در ساختمان هاي غار اطراف كاپادوكيا  برگزار مي شوند. براي مثال فستيوال موسيقي يك هفته اي كاپادوكيا در اين منطقه برگزار مي شود.
10- منطقه كاپادوكيا توليد كننده انگور است و اين باور وجود دارد كه درست كردن نوشيدني يك تاريخ طولاني در اين ناحيه دارد. تعداد زيادي مغازه تست نوشيدني در كاپادوكيا وجود دارد و توريست ها مي توانند نمونه هايي از آن ها را بگيرند و در سال هاي اخير هم نوشيدني هاي اين منطقه جايزه هاي بين المللي را دريافت كرده است.

كاپادوكيا را خودتان در يكي از انواع تور تركيه و تور كاپادوكيا كشف كنيد يا اگر حقيقت جالب ديگري در مورد كاپادوكيا مي دانيد در بخش نظرات در زير مقاله برايمان بنويسيد.

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با مشاورين ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز د رارتباط باشيد.


برچسب: كاپادوكيا , تور تركيه , تور تركيه تابستان 97 , جاذبه هاي گردشگري تركيه , آژانس مسافرتي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۴:۰۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :