وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

يكي از فرودگاه هاي نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيه

امروز مي خواهيم يكي از فرودگاه هاي موثر و نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيه كه در شهر ازمير قرار گرفته است، را به شما معرفي كنيم، فرودگاه ازمير (Izmir Airport) كه با نام فرودگاه عدنان مندرس ازمير (Adnan Menderes Havalimani) نيز شناخته مي شود. اين فرودگاه با موقعيت مكاني بسيار مناسب، يكي از اصلي ترين پايگاه هاي تردد گردشگران در شهرهاي ساحلي درياي اژه به شمار مي رود. امروز آژانس مسافرتي مهرپرواز اطلاعات كافي و لازم درباره اين فرودگاه را در اختيار شما قرار مي دهد. چنانچه مقصد سفر شما تور ازمير و يا حتي تور شهرهاي ساحلي درياي اژه باشد، پرواز شما در اين فرودگاه مي نشيند.

تاريخچه فرودگاه ازمير
فرودگاه عدنان مندرس در تاريخ 29 مي سال 1984 شروع به ساخت كرد و در سال 1987 به پايان رسيد و در همين سال نيز فرودگاه به بهره برداري رسيد. فرودگاه ازمير يا همان عدنان مندرس، با توجه به قدمت باستاني شهر ازمير و همينطور توجه مردم و دولت تركيه به ازمير، از جمله فرودگاه هاي جديد و نوساز كشور تركيه مي باشد، اما با اين وجود، اين فرودگاه يكي از مهمترين و اصلي ترين پايگاه هاي تردد و حمل و نقل توريست ها و گردشگران خارجي و حتي داخلي در شهر ازمير، به عنوان يكي از شهرهاي گردشگري و ساحلي درياي اژه است. شهر ازمير پس از استانبول و آنكارا، سومين شهر مهم تركيه محسوب مي شودو از نظر صنعت و تجارت نيز جايگاه بسيار مهمي در تركيه و درياي اژه دارد.
پيشينه اين شهر به 3 هزار سال قبل از ميلاد مسيح بازمي گردد و از زمان هاي دور مورد توجه مسافران و گردشگران و جهانگردان بوده است، امروزه نيز جايگاه بسيار مهم و ويژه اي در بين شهرها و پايگاه هاي كشور تركيه دارد و بسيار زياد مورد توجه مي باشد. بنابراين طبيعي است كه چنين شهري، فرودگاهي پيشرفته و مهم داشته باشد. اين فرودگاه براي كساني كه به اين شهر و يا شهرهاي نزديك سفر كرده اند، آشناست. فرودگاه عدنان مندرس ازمير، در مساحتي به بزرگي 7.518.875 متر مربع احداث شده است و داراي دو سايت 3.240 متري در خود مي باشد.
جالب است بدانيد كه اين فرودگاه براي يادبود عدنان مندرس، يكي از نخست وزيران سابق كشور تركيه، به اين عنوان، نام گذاري شده است. طبق آمار نشان داده شده از اين فرودگاه در سال 2014 ميلادي، بيشتر از 9.10 ميليون مسافر از اين فرودگاه جابه جا شده اند. از اين تعداد، 3.8 ميليون نفر از آنها، مسافران قسمت داخلي بوده اند. چنانچه بخواهيم اين فرودگاه را از نظر ترافيك مسافري مورد بررسي قرار دهيم، عدنان مندرس در رتبه 5 فرودگاه هاي پر تردد كشور تركيه قرار گرفته است. ترمينال جديد پروازهاي خارجي اين فرودگاه نيز در سال 2006 افتتاح شد و به بهره برداري نيز رسيد.
فرودگاه بين المللي عدنان مندرس شهر ازمير، در قسمت 18 كيلومتري جنوب شهر ازمير و در منطقه اي به نام قاضي امير (Geziemir) قرار گرفته است. در مسير رسيدن به اين فرودگاه و يا برگشت، مسافران مي توانند از شهرهاي تاريخي همانند سلجوك، افسوس و پاموك كاله گذري ديدن نمايند. مسافران فرودگاه ازمير مي توانند اطمينان داشته باشند كه براي دسترسي به اين فرودگاه از شهر و يا مناطق اطراف، راه هاي دسترسي مختلف و آساني براي آنها وجود دارد.
براي رفتن به شهر ازمير و ديگر شهرهاي حومه آن و نيز عزيمت به فرودگاه عدنان مندرس، از شهرهاي مختلف ايران پروازهاي مستقيم متفاوتي از فرودگاه هاي امام خميني و تبريز با ايرلاين هاي مختلف موجود مي باشد كه در ادامه اين ايرلاين ها و فرودگاه هايشان را براي شما نام مي بريم. شركت هواپيمايي ماهان اير از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي قشم اير از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي تركيس ايرلاينز از فرودگاه بين المللي تبريز، فري برد ايرلاينز از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي معراج از فرودگاه بين المللي امام خميني و در آخر نيز شركت هواپيمايي تابان كه اين ايرلاين نيز از فرودگاه بين المللي امام خميني پرواز مي كند.

يكي از فرودگاه هاي نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيه

اطلاعات فرودگاه ازمير (عدنان مندرس)
نام فرودگاه ازمير : Izmir Airport
كد ياتا : ADB
كد ايكائو : LTBJ
نوع فرودگاه : عمومي
ارتفاع از سطح دريا : 126 متر
ترمينال ها : 2 ترمينال مجزا

ترمينال هاي فرودگاه ازمير
فرودگاه بين المللي عدنان مندرس ازمير، داراي 2 ترمينال مسافري است كه يكي از آنها ويژه پروازهاي داخلي است و ديگري ويژه پروازهاي خارجي و بين المللي است. با وجود اينكه اين ترمينال ها از هم جدا هستند، وليكن هردوي آنها از طريق راهروهاي متحرك به هم متصل هستند.

يكي از فرودگاه هاي نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيهراه هاي دسترسي به فرودگاه عدنان مندرس
براي رسيدن از مركز شهر به فرودگاه و يا بالعكس، يكي از راه هاي به صرفه و آسان، استفاده از اتوبوس است. اتوبوس هاي ويژه سرويس هاي فرودگاهي هر 20 دقيقه يكبار، در مقابل دفتر هواپيمايي تركيس ايرلاين قرار گرفته و مسافران را جابه جا مي نمايد. اگر با اتوبوس به اين فرودگاه رفتيد، ابتدا يم نقشه تهيه كنيد، چرا كه اتوبوس ها در مسيرهاي مختلف توقف مي كنند و مسافران مي توانند تا در مسير مورد نظر خود پياده شوند.
در جلوي فرودگاه نيز تاكسي هايي وجود دارند كه يكي ديگر از راه هاي رسيدن به مركز شهر هستند. اين تاكسي ها در تمام طول شبانه روز در محوطه فرودگاه هستند. اگر مايل به استفاده از تاكسي هستيد، اين نكته بسيار مهم را فراموش نكنيد كه مبلغ كرايه‌ي اين تاكسي ها در شب، بسيار بيشتر و گران تر از روز است.

امكانات فرودگاه عدنان مندرس ازمير
از امكانات موجود در فرودگاه ازمير مي توان به يك سالن همايش، سالن غذاخوري عمومي، كافه و رستوران هاي متفاوت، فروشگاه هاي خريد هدايا و سوغات و نيز باجه هاي راهنما و توريست اشاره كرد.
حمل و بسته بندي بار مسافران در اين فرودگاه موجود و تا حد زيادي رايگان است.
اينترنت رايگان در فرودگاه قابل دسترس همگان مي باشد.


برچسب: ازمير , تور ازمير , آژانس مسافرتي , فرودگاه ازمير , فرودگاه عدنان مندرس،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۳۹:۰۲ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :