وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

جاذبه هاي گردشگري در طول تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر در شهر استانبول كشور تركيه، همواره اهميت بسيار زيادي در طول تاريخ داشته است و جهت در اختيار گرفتن و كنترل كردن اين تنگه كه شرق و غرب را به هم متصل مي كند، جنگ هاي بسياري بين امپراطوري هاي متفاوت در گرفته است. تنگه بسفر يكي از بهترين و زيباترين جاذبه هاي گردشگري استانبول به شمار مي رود و از اين رو ارزش اين را دارد كه حداقل يك روز را به گردش و بازديد از جاذبه هاي اطراف آن بپردازيد. آژانس مسافرتي مهرپرواز مطلبي برايتان فراهم آورده است كه بيشتر و دقيق تر با جاذبه هاي گردشگري اطراف تنگه بسفر آشنا شويد.

تنگه بسفر را پياده بگرديم و يا با كشتي كروز؟
چنانچه سوار كشتي هاي كروز شويد، تنها 2 ساعت به طول مي انجامد تا به راحتي تمام جاذبه هاي دورتادور تنگه بسفر را از نماي متفاوتي مشاهده نماييد، بعد از آن مي توانيد يك به يك آنها را نيز از نزديك ببينيد و كنار اين تنگه پياده روي داشته باشيد.

تنگه بسفر را پياده بگرديم و يا با كشتي كروز؟


محله هاي كنار تنگه بسفر
محله ميرگان : اميرگان به دليل معماري خانه هاي قديمي و پارك سرسبزش گردشگران بسياري را به سمت خود جذب مي كند، اين پارك در ماه فروردين در زمان فستيوال گل هاي لاله، با نمايش صدها گل لاله بسيار ديدني و خاص مي شود.
محله ببك(Bebek) : پارك مشهوري در اين محله قرار دارد، وليكن فروشگاه ها و بوتيك هاي آن طرفداران بيشتري دارد. در اين محله مي توانيد غذاهاي دريايي، وافل و بستني نوش جان كنيد.
محله اورتاكوي : جدا از مسجد بسيار معروفش، كليسا ها و مكان هاي مقدس زيادي دارد، همچنين غذاهاي خياباني اين محله هم معروف است.

محله هاي كنار تنگه بسفر

كاخ هاي عثماني
دردوران عثماني، دورتادور تنگه بسفر پر از كاخ هاي باشكوه و خانه هاي يالي براي ثروتمنداني بود كه اكثر آنها مرتبط به سلسله عثماني بوده اند. كاخ هاي توپكاپي و دلما باغچه، دو كاخ عثماني هستند كه هرروز صدها گردشگر دارند. ديگر كاخ هاي اطراف اين تنگه كاخ سيرگان است كه تبديل به هتل لوكس 5 ستاره شده و كاخ بيلربي كه اقامتگاه تابستاني پادشاهان بود.

كاخ هاي عثماني

مساجد تاريخي
مسجد اورتاكوي : اين مسجد كه در عكس هاي كارت پستالي استانبول بسيار ديده مي شود، در سال 1856 ساخته شده است و نمونه بسيار زيبايي از معماري باروك است. در اين مسجد نوسازي هايي انجام شد و به جز از ساعت هاي نماز نيز مي توانيد از آن ديدن نماييد.
مسجد ايسكله (Iskele) در اوسكودار : اين مسجد زيبا در سال 1548 به دست معماري به نام سينان بنا شد و در نزديكي آن نيز مسجد شمسي پاشا، يكي ديگر از مساجد ساخت دست سينان، معمار به نام آن زمان، در سال 1580 ساخته شد و از جذاب ترين مساجد اين ناحيه به شمار مي رود.

مساجد تاريخي

موزه هاي مشهور
موزه ساكيپ سابانچي (Sakip Sabanci) : خانه شخصي و اقامتگاه تابستاني شخص معروفي در استانبول، امروزه تبديل به موزه اي شده است كه براي بازديد عموم باز است و در آن پر از وسايل آنتيك و آثار هنري مي باشد. در اين مجموعه كافه اي هست كه مي توانيد در آن روزهاي يكشنبه صبحانه و نهار نوش جان نماييد و تصاوير ديدني و تماشايي و فوق العاده اي از تنگه بسفر را ببينيد.
موزه سادبرك هانيم (Sadberk Hanim) : اين موزه بسيار بزرگ نيست، اما مجموعه هاي بسيار با ارزشي از آثار باستان شناسي و آثار هنري تركي اسلامي دارد.

موزه هاي مشهور

جهت اطلاع از قيمت و جزئيات تور لحظه آخري استانبول به وبسايت اصلي مهرپرواز مراجعه نماييد.


برچسب: استانبول , تور لحظه آخري استانبول , تنگه بسفر استانبول , آژانس مسافرتي , جاذبه هاي گردشگري استانبول،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۳:۴۶ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :