وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

شبه جزيره كارپاس قبرس شمالي

در قبرس شمالي، شبه جزيره اي دورافتاده در بخش شمال شرقي جزيره قبرس قرار گرفته است كه بهترين و زيباترين منطقه در قبرس به شمار مي رود. اين منطقه كمتر كشف شده در قبرس داراي روستاهاي عجيب و مكان هاي باستاني و تاريخي پنهان مي باشد. چنانچه علاقه داريد مكان هاي ديدني دست نيافته و بكر را تجربه كنيد، در تور لحظه آخري قبرس شمالي، شبه جزيره كارپاس در فاماگوستا را انتخاب كنيد و از مناظر و منطقه هاي بي نظير و بسيار زيباي آن، نهايت لذت را ببريد. در اين شبه جزيره مي توانيد از سكوت محض و سواحل شني لذت ببريد و يك استراحت در آرامشي بي بديل را تجربه نماييد. شبه جزيره كارپاس كه در سمت شرق تركيه واقع شده است، داراي دست نخورده ترين و بكرترين سواحل قبرس مي باشد كه بيشتر از انسان ها، پاتوق لاك پشت هاي دريايي است. 
در اين منطقه، صومعه هاي با شكوه ارتودوكس از "آپوستولوس آندرياس" به زيبايي به چشم مي آيند. شبه جزيره كارپاس در قبرس شمالي، يكي از مكان هاي ديدني قبرس شمالي مي باشد كه از فاماگوستا تا شمالي ترين نقطه قبرس، امتداد پيدا كرده است. طول و عرض جغرافيايي اين شبه جزيره با طول 80متر و عرض 20 متر، يكي از برجسته ترين ويژگي هاي جغرافيايي جزيره قبرس محسوب مي شود. 
شبه جزيره كارپاس فاماگوستا از نظر آبهاي زيرزميني بسيار غني است، بنابر اين طبيعي است كه محصولات زراعي بسياري در اين منطقه رشد كنند و كشاورزي، شغل اصلي محسوب شود. در بسياري از روستاهاي اين منطقه، تراكتور همچنان از اسب براي شخم زدن استفاده مي كنند و وسايلي همانند تراكتور، نوآوري محسوب مي شود. بعد از كشاورزي، ماهيگيري به عنوان شغل دوم شناخته مي شود. روستاي "بوگاز" و نيز "كوميالي"، مراكز اصلي قبرس شمالي هستند كه بهترين رستوران هاي قبرس شمالي را نيز دارند. 
كارپاس با وسعتي برابر 898 كيلومتر مربع، حدوداً 27% از مساحت قبرس شمالي را به خود اختصاص داده است. در سال 2010 آمارگيري انجام شد كه طبق آن، تراكم جمعيت به اين شكل بوده است كه در هر كيلومتر مربع، 26 نفر بوده اند. 
مسافران و گردشگران علاقمند به گشت و گذار مي توانند با كرايه اتومبيل، از موزائيك هاي "آگيا تريادا" در روستاي سپاهي ديدن نمايند، و بعد از آن به روستاي دورافتاده "ديپكارپاز" در شمال شرقي بروند و از خرابه هاي "كليساي آگيوس فيلون" ديدن نمايند و بعد از تماشاي جاذبه هاي توريستي متفاوت همانند صومعه "آپوستولوس آندرياس" و لذت بردن از طبيعت بكر و بي نظير و آرامشي خاص در اين منطقه، در نهايت به ساحل طلايي اين شبه جزيره بروند و از تفريحات آبي و غير آبي اين مكان نهايت لذت را ببرند.


برچسب: قبرس, قبرس شمالي, تور لحظه آخري قبرس شمالي, مكان هاي ديدني قبرس شمالي, شبه جزيره كارپاس قبرس شمالي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۱۳:۳۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :