وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

شهر باستاني سالاميس قبرس شمالي

شهر باستاني سالاميس، جزو شهرهاي قديمي و باستاني قبرس مي باشد كه تا فاماگوستا 6 كيلومتر فاصله دارد. در اين شهر قديمي مي توانيد با تاريخ جزيره قبرس آشنايي دقيق تري پيدا كنيد. اين شهر زيبا، تقريباً 31 قرن قدمت دارد. آثار برجاي مانده از دوران گذشته و دوران باستان در شهر سالاميس، بسيار مورد توجه گردشگران تور قبرس شمالي قرار گرفته است. طبق تحقيقات باستان شناسان درباره سالاميس، اين شهر از قديمي ترين نقاط در قبرس شمالي است كه گردشگران با قدم زدن در آن مي توانند ذره اي از تاريخ پر فراز و نشيب قبرس را مشاهده نمايند. همچنين گردشگران و توريست ها مي توانند در اين شهر زيبا، با خرابه هاي تاريخي و قديمي عكس هاي يادگاري زيبايي بگيرند تا خاطراتي از سفر خود به اين مكان تاريخي و شگفت انگيزي را براي خود به يادگار ببرند. شهر باستاني سالاميس، يكي از بهترين و برجسته ترين جاذبه هاي توريستي قبرس شمالي است كه براي مردمان محلي، همانند تخت جمشيد در ايران مي باشد. 
تاريخ بناي سالاميس مربوط به 1100 سال قبل از ميلاد مسيح مي باشد و در نزديكي سواحل فوق العاده كارپاس واقع شده است. طبق نظر بعضي از مورخان، اولين ساكنان سالاميس، انكومي ها بوده اند كه بعد از زلزله سال 1075 از انكومي به سالاميس كوچ كردند و آنجا را براي زندگي انتخاب نمودند. شهر تاريخي سالاميس در قديم جزئي از امپراطوري هاي مصر، آسور، روم باستان و ايران بوده است و با گذشت قرن هاي بسيار زياد همچنان آثاري از آنها باقي مانده است تا گردشگران بتوانند از نزديك ببينند و لمس كنند. 
سالاميس بعد از زلزله ها در قرن هاي يك و چهار بعد از ميلاد مسيح، فرو ريخت و بعد از آن، كنستانتين دوم كه امپراطور بيزانتين بود، آن را از نو ساخت و بازسازي انجام داد و كنستانتيا نام نهاد. بعد از آن بر اثر حملات متعدد و زلزله هاي ديگر در قرن هشتم بعد از ميلاد مسيح، به طور كلي نابود شد و مردم ساكن آنجا به شهر "آرسينو" كه امروزه با نام فاماگوستا شناخته مي شود، كوچ كردند و در فاماگوستا ساكن شدند. 
خرابه هاي معبد، آمفي تئاتر، ساختمان هاي مدني و خانه ها، موزائيك هاي شگفت انگيز و معبد زئوس همگي از بهترين جاذبه هاي شهر باستاني سالاميس مي باشند كه معمولاً گردشگران و توريست هاي بسياري فراموش مي كنند كه از آنها ديدن نمايند. در ميان و مركزيت ويرانه هاي اين شهر مجسمه هاي بدون سر هلني بسيار بزرگ كه به دست مسيحيان متعصب شكسته شده اند، به زيبايي قابل رويت هستند. 


برچسب: قبرس, قبرس شمالي, تور قبرس شمالي, جاذبه هاي توريستي قبرس شمالي, شهر باستاني سالاميس قبرس شمالي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۲:۲۳ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :