وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

راهنماي سفر به كوش آداسي

كوش آداسي يكي از شهرهاي بندري و ساحلي در استان آيدين واقع در كشور تركيه مي باشد كه در چند سال اخير بسيار توجه توريست ها و گردشگران كشورهاي ديگر و به خصوص ايران را به خود جلب كرده است. اين شهر جاذبه هاي بسياري براي گردشگران دارد كه مي تواند مقصدي بسيار عالي براي سفرهاي تفريحي باشد. 
كوش آداسي يكي از بهترين و محبوب ترين شهرهاي ساحلي مديترانه اي تركيه مي باشد، از اين رو بيشتر جذابيت و فعاليت ها در اين شهر به دريا و آفتاب ختم مي شود كه مي توانيد تعطيلات بسيار خوبي در اين شهر داشته باشيد، تعطيلات سرگرم كننده اي كه برايتان خاطره ساز خواهد بود. گردشگران تور كوش آداسي، اين شهر را به دليل خريدهاي ارزان و نيز تفريحات متعدد آن، به خوبي مي شناسند. به خوبي توسعه هتل ها در اطراف شهر و سواحل آن پيشرفت قابل توجهي داشته اند. 
اين شهر داراي تاريخ بسيار پرباري است كه مي توان آثار برجاي مانده از دوران هاي مختلف قديم را در بعضي مناطق آن به وضوح ديد. اين آثار تاريخي به جاي مانده و سواحل و طبيعت و همچنين تفريحاتي كه در اين شهر مي توان انجام داد را كه كنار هم بگذاريم، مي توانيم پي ببريم كه شهر كوش آداسي، شهري فوق العاده براي تمام سليقه ها خواهد بود. آژانس مسافرتي مهرپرواز، برايتان راهنماي سفر به كوش آداسي را آماده كرده است تا بتوانيد با استفاده از اين مطلي، سفري بسيار لذت بخش و به ياد ماندني را براي خود فراهم كنيد.

راهنماي سفر به كوش آداسي

اطلاعات ضروري درباره كوش آداسي
اختلاف ساعت با تهران: 1:30-
زبان رسمي: تركي
واحد پول: ليره تركيه
نوع برق شهري: 220 ولت
پيش شماره تركيه: 90+
پيش شماره كوش آداسي: 256
شماره اضطراري: 112

آب و هواي كوش آداسي
كوش آداسي به دليل قرار داشتن در سواحل مديترانه، داراي آب و هواي مديترانه اي مي باشد. آب و هواي مديترانه اي داراي زمستان هاي معتدل و تابستان هاي بسيار گرم مي باشد. در تابستان ها ميانگين دماي هوا اغلب تا بالاي 30 درجه سانتي گراد هم مي رود. در فصل تابستان، معمولاً بارش باران رخ نمي دهد، وليكن در طول زمستان مي توان انتظار بارش هاي مكرر را داشته باشيم.

راهنماي سفر به كوش آداسي

هزينه هاي اقامتگاه
خوابگاه يا هاستل: مبلغي حدود 40 الي 65 ليره تركيه را كه بپدازيد، مي توانيد در خوابگاه، اتاق 2 نفره را يك شب داشته باشيد. 
هتل: متوسط مبلغ انواع هتل بر اساس كيفيت و تعداد ستاره به صورت ذيل است:
1ستاره: 98 الي 118 ليره تركيه
2ستاره: 154 الي 275 ليره تركيه
3ستاره: 113 الي 317 ليره تركيه
4ستاره: 152 الي 530 ليره تركيه
5ستاره: 345 الي 848 ليره تركيه

هزينه هاي مواد غذايي
مبلغ صبحانه مقرون به صرفه و ارزان: 10 ليره تركيه
مبلغ نهار مقرون به صرفه و ارزان: 15 ليره تركيه
مبلغ شام دو نفره مقرون به صرفه و ارزان: 50 ليره تركيه
چنانچه تمايل داريد خودتان آشپزي نماييد، مي توانيد مواد و لوازم مورد نياز يك هفته خود را با مبلغ 99 الي 130 ليره تركيه، تهيه نماييد و خودتان دست به كار شويد. 

هزينه هاي حمل و نقل
بليط يك طرفه و يك سفر اتوبوس، 2 ليره تركيه
تعرفه عادي تاكسي 4 ليره تركيه
تعرفه هر كيلومتر جا به جايي براي تاكسي، 3.50ليره تركيه 
تعرفه عادي براي 1 ساعت انتظار تاكسي 27.50ليره تركيه
در ساعت هايي مشخص و معين از تاكسي استفاده نكنيد، به نفع شما خواهد بود. تاكسي مترها بين ساعت 12ظهر الي 6 عصر، قيمت ها را دو برابر حساب مي كند.

هزينه هاي حمل و نقل

خريد خود را از جمعه بازار انجام دهيد
جمعه بازار كوش آداسي، مكاني بسيار مناسب براي خريد ميوه ها و سبزيجات تازه و مواد غذايي ديگر با قيمتي بسيار كم مي باشد. نكته اي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه قيمت ها در صبح ها بيشتر است، وليكن هرچه به انتهاي روز نزديك مي شويم، قيمت ها افت مي كنند.

جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي
جزيره كبوتر كوش آداسي (Guvercin Ada):
جزيره كبوتر از بندر كوش آداسي تقريباً 350متر فاصله دارد. در اين جزيره مي توانيد آثار به جاي مانده دژ نظامي در قرن سيزدهم و دوران بيزانس را كه بسيار زيبا و خاص هست را مشاهده نماييد. البته اين قلعه بعده ها به آشيانه دزدان دريايي تبديل شد.
بندرگاه كوش آداسي:
اكثر توريست ها و گردشگراني كه به تور كوش آداسي آمده اند را مي توانيد در اين بندرگاه مشاهده نماييد. در سال 1618 ميلادي، كاروانسرايي در اين منطقه بنا شد كه امروزه نيز در بندرگاه كوش آداسي قابل مشاهده مي باشد. كاروانسرا در دهه 60 ميلادي بازسازي شد و امروزه به عنوان هتل كاروانسرا مورد استفاده قرار گرفته است.
ساحل بانوان كوش آداسي (Kadinlar Denizi):
ليديز يا ساحل بانوان، يكي از معروف ترين و محبوب ترين سواحل شني اين منطقه به شمار مي رود و در دو كيلومتري جنوب كوش آداسي واقع شده است. خبر خوب اينكه در اين ساحل تفريحات آبي بسيار مهيج و خوبي در اين منطقه وجود دارد. در طول فصل تابستان مي توان تعداد بسياري از مردم بومي و محلي و نيز توريست ها و گردشگران را مشاهده نماييد. 
پرينه كوش آداسي (Priene):
پرينه نام شهر و منطقه مسكوني در تركيه بوده است كه مربوط به دوران يونان باستان بوده است و امروزه آثاري تاريخي و خرابه اي باستاني از آن، در كوش آداسي به جاي مانده است. اين خرابه ها علاوه بر ارزش تاريخي و باستاني كه دارد، داراي منظره و چشم اندازي بي نظير و كوهستاني بسيار زيبايي مي باشد. بين سال هاي 300 الي 450 قبل از ميلاد مسيح، دوران شكوفايي و درخشش و رونق اين شهر و بندر تاريخي بوده است.
ميلتوس كوش آداسي (Miletus):
همانند شهر پرينه كوش آداسي، ميلتوس كوش آداسي هم يكي از شهرهاي باستاني و تاريخي و از بنادر بزرگ تاريخي دوران هلنيستي بوده است. بندر ميلتوس تا قرن چهاردهم و دوران سلجوقيان شكوفا بوده و رونق بسياري داشته است. اين امر بدين معناست كه ما مي توانيم تركيب دوره هاي گوناگون و متفاوتي را در اين منطقه ببينيم. 
ديديما كوش آداسي (Didyma):
ديديما در كوش آداسي واقع شده است كه مي توان گفت پناهگاه افسانه اي ديدميما بوده است، همچنين اين مكان، دومين معبد بزرگ جهان بوده است كه از طرفي مركز مذهبي هلنيست نيز بوده است. قسمت اعظم و قابل توجهي از معبد آپولو سالم مانده است، به طوري كه هنوز مي توان 122 ستون محكم و قوي آن را مشاهده نمود.
شبه جزيره ديلك كوش آداسي:
اين پارك ملي كه در 26 كيلومتري مركز شهر كوش آداسي واقع شده است، داراي دسترسي بسيار راحت و خوبي مي باشد. شبه جزيره ديلك، سرتاسر پوشيده شده از مناظر كوهستاني و سرسبز و همچنين منظره ها و چشم اندازهاي ناهموار ساحلي مي باشد. در اين شبه جزيره، تعداد بسياري ساحل براي كساني كه تمايل به حمام آفتاب دارند و يا دوست دارند تني به آب بزنند، وجود دارد.

جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي

غذاهاي محلي كوش آداسي
كوش آداسي، يكي از شهرها و بهترين مقاصد گردشگري كشور تركيه مي باشد. شهرهاي تركيه اغلب، داراي غذاهاي محلي و بسيار خاص، و همچنين رژيم غذايي مشتركي هستند. غذاهايي كه در تركيه وجود دارند چه از نظر حلال بودن و چه از نظر طعم، بسيار نزديك به ذائقه ايراني هاست، از اين رو در شهرهاي تركيه با مشكل خورد و خوراك روبه رو نخواهيد شد. چند نمونه از بهترين و برترين غذاهاي تركي عبارتند از:
-كباب تركي: كباب تركي براي ما ايراني ها بسيار آشاست. گوشت لاه لايه را كبابي و سرخ مي كنند و بعد آن را با ادويه و مخلفات سرو مي كنند.
-لحمجون يا پيتزاي تركي: خميري شبيه به خمير پيتزا را در تنور مي پزند و روي آن را با گوشت، سير، پياز و جعفري، فلفل سياه و فلفل قرمز و نمك، مي پوشانند و آن را در فر مي گذارند.
-ياپراك سارما: ياپراك سارما به معني برگ پيچيده شده مي باشد كه همان دلمه برگ ما ايراني هاست، كه شايد تنها در مخلفات درون آن كمي تغييرات وجود داشته باشد. 
-برنج تركي و مرغ: برنج تركي اغلب با مرغ ،ادويه و سس سرو مي شود. اين نوع برنج با آب مرغ، سس، ادويه ها و روغن، معمولا عطر و بويي وسوسه انگيز و بسيار خاص دارد.
-كارنياريك: كارنياريك را ما هم در ايران داريم و به آن بادمجان شكم پر مي گوييم. مواد اصلي براي تهيه اين غذاي لذيذ شامل بادمجان، گوشت چرخ كرده، ادويه جات، پياز و جعفري مي باشد.
-سوپ عدس: اين غذا، يكي از معروف ترين و محبوب ترين سوپ ها در تركيه مي باشد. سوپ عدس را از عدس قرمز تهيه مي كنند. 

غذاهاي محلي كوش آداسي

رستوران هاي كوش آداسي
كوش آداسي، يكي از بهترين شهرهاي توريستي و مقاصد گردشگري تركيه مي باشد، از اين رو رستوران هاي بسياري دارد. همان گونه كه غذاهاي كوش آداسي بسيار متنوع هستند، رستوران هايش نيز بسيار متنوع و مختلف در نوع منو و فضاي رستوران مي باشند. چند مورد از رستوران هاي محبوب و معروف كوش آداسي عبارتند از :
-رستوران اوستا كاظم كوش آداسي
-رستوران هاليدي اين كوش آداسي
-رستوران كبابي حسن كولكوقلو كوش آداسي
-رستوران بلك اند وايت كوش آداسي
-رستوران قصر كوش آداسي
-رستوران هاي نزديك به بازار ماهي كوش آداسي
-رستوران آولو كوش آداسي

رستوران هاي كوش آداسي

خريد در كوش آداسي
افرادي كه به كوش آداسي، اين شهر زيبا و تاريخي و ساحلي فوق العاده سفر كرده اند، مي دانند كه كوش آداسي با داشتن بازارها، بازارچه هاي روزانه، فروشگاه ها و مراكز خريد متعدد و بسيار، يكي از بهترين شهرهاي تركيه براي خريد مي باشد. تنوع در مراكز خريد و بازارها، باعث مي شود كه خريد براي هر سليقه و بودجه اي مناسب باشد و همه افراد بتوانند خريد خوبي داشته باشند. در اين بازارها و فروشگاه ها و مراكز خريد هرآنچه كه فكر كنيد همانند پوشاك، كيف و كفش، زيورآلات، فرش، سراميك و صنايع دستي، به فروش مي رسد. اين مراكز خريد و بازارها تمام طول هفته تا ديروقت باز هستند و مشغول خدمت كردن به مشترين مي باشند. بازار ماهي كوش آداسي يكي از بهترين اين بازارها مي باشد چرا كه وقتي به آنجا مي رويد، مي توانيد از غذاهاي تازه دريايي در رستوران هاي كوچك و بين راهي آن نهايت لذت را ببريد. چند نمونه از جاهايي كه مي توانيد در آنها بچرخيد و خريد كنيد را برايتان نام مي بريم:
-بازارجه هاي محلي كوش آداسي
-بازار بزرگ كوش آداسي
-مركز خريد اسكالا نوا كوش آداسي
-مغازه هاي كوش آداسي

خريد در كوش آداسي


برچسب: كوش آداسي, تركيه, راهنماي سفر, راهنماي سفر به كوش آداسي, راهنماي سفر به تركيه،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۶:۴۵ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :