وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

راهنماي سفر به بدروم

بدروم كه به زبان يوناني، هاليكارناسوس نيز بيان مي شود، شهري بندري با طبيعت بسيار زيبا در استان موغله تركيه و در سواحل درياي اژه قرار دارد. شهر بدروم، در جنوب غربي كشور تركيه واقع شده است. با وجود اينكه توريست ها و گردشگران بسيار زيادي سالانه به اين شهر زيبا سفر مي كنند و از سواحل زيبا، فروشگاه هاي شهر و نيز رستوران هاي خاص و شيك بدروم استفاده مي نمايند، وليكن بدروم هيچ وقت تكراري نمي شود و تازگي و جذابيت خود را به خوبي حفظ مي كند. اين شهر آرام و جذاب، حتي در روزهاي بسيار شلوغ تابستاني هم، مكان آرام و دنجي براي استراحت شما دارد. 
اين شهر ساحلي بيشتر از شهرهاي ديگر تركيه جذابيت و زيبايي دارد. با قصرهاي پر زرق و برق گرفته تا تفريح گاه هاي ساحلي زيبا، كافه هاي جذاب، خانه هاي سفيد گچ بري در كوچه پس كوچه هاي بدروم، همگي بدروم را به شهري پر رمز و راز و بسيار ديدني تبديل مي كند. آژانس مسافرتي مهرپرواز براي شما مطلبي درباره راهنماي سفر به بدروم فراهم كرده است تا بتوانيد به كمك آن، سفري خاطره انگيز را براي خود رقم بزنيد.

راهنماي سفر به بدروم

اطلاعات ضروري درباره بدروم
اختلاف ساعت با تهران: 1:30-
زبان رسمي: تركي
واحد پول: ليره تركيه
نوع برق شهري: 230 ولت
كد كشور تركيه: 90+
كد شهر بدروم: 252
شماره هاي اضطراري: 112
جهت رانندگي: راست
فرودگاه هاي بدروم: فرودگاه ميلاس بدروم

آب و هواي بدروم
گرمترين ماه سال، ماه جولاي مي باشد كه متوسط دماي هوا در اين ماه به 29 درجه سانتيگراد مي رسد و سردترين ماه سال با متوسط دماي 12 درجه سانتيگراد، ماه ژانويه مي باشد. طولاني ترين روزهاي سال را ماه آگوست دارد كه متوسط ساعات روز به 12 ساعت مي رسد. همچنين مرطوب ترين ماه سال، ماه دسامبر مي باشد كه متوسط ميزان بارش باران در اين ماه به 108 ميلي متر مي رسد.

آب و هواي بدروم

بهترين زمان براي سفر به بدروم
بدروم داراي آب و هواي مديترانه اي مي باشد كه تابستان هاي طولاني و گرم، زمستان هاي كوتاه و ملايم و بهار و پائيزهاي معتدل و مطلوب دارد. فصل تابستان، فصل پر گردشگر در بدروم است كه به تبع فصل گراني هم مي باشد. 

هزينه هاي سفر به بدروم
سفر ارزان به بدروم: بيشتر از 150 ليره تركيه
سفر متوسط به بدروم: 150 الي 350 ليره تركيه
سفر لوكس به بدروم: بيشتر از 350 ليره تركيه
اين قيمت ها متوسط هزينه هاي روزانه در سفر به بدروم تركيه مي باشد.

جاذبه هاي گردشگري بدروم
قلعه بدروم: قلعه بدروم به دست جنگجويان و شواليه هاي هوسپيتالر بنا شده است. اين قلعه زيبا در قرن 15 ميلادي ساخته شده است و پيشكشي به سنت پيتر بوده است. موزه آثار باستاني زير آب بدروم، در اين قلعه قرار دارد. 
آرامگاه هاليكارناسوس: يكي از بهترين عجايب هفتگانه دنياي تاريخ و باستان، آرامگاه هاليكارناسوس بوده است كه يكي از بزرگترين دستاوردهاي پادشاه ماسول مي باشد. 
موزه دريايي بدروم: اين موزه كوچك كه در عين حال، بسيار خوب ساخته شده است، داراي 2 طبقه مي باشد. اين موزه به بررسي فن آوري هاي دريايي و ساخت قايق از ديرباز تا امروز مي پردازد.
كارخانه كشتي سازي عثماني: اين كارخانه در شهر بدروم، كارخانه اي بازسازي شده مي باشد كه زمان عثماني ها باقي مانده است. كارخانه كشتي سازي در قرن 18 و 19 جهت در امان ماندن از دست دزدان دريايي، برج مراقبت نيز داشته است. 
دروازه ميندوس: دروازه ميندوس، تنها آثار به جاي مانده از ديواري 7 كيلومتري در قرن 4 قبل از ميلاد مسيح مي باشد كه به دست پادشاه ماسول ساخته شد. روبه روي اين ديوار، خندقي وجود دارد كه تعداد بسيار زيادي از سربازان اسكندر در سال 334 قبل از ميلاد مسيح، در آن غرق شدند.
تئاتر تاريخي بدروم: در بلواري در شهر بدروم، تئاتر تاريخي 5000 نفره اي واقع شده است كه مدت ها بعد، در قرن سوم بعد از ميلاد مسيح، تعداد صندلي هاي آن براي نمايش هاي گلادياتورها به 13000 افزايش پيدا كرد.

جاذبه هاي گردشگري بدروم

غذاهاي محلي بدروم
آشپزي در بدروم تركيه بسيار متنوع مي باشد و اين تنوع و تعداد زياد غذاها، نشانه اي از فرهنگ و تاريخ غني در اين كشور است. سليقه غذايي مردم تركيه بسيار نزديك به ما ايراني هاست. هم از نظر مواد غذايي حلال و نيز هم از نظر پخت و پز. گردشگران خارجي تور بدروم، هميشه تحت تأثير غذاهاي متنوع و آشپزي غني تركيه قرار مي گيرند. تعدادي از غذاها و نوشيدني هاي محلي و محبوب بدروم را براي شما نام مي بريم:
آيران: آيران در تركيه همان دوغ است كه با ماست و آب و نمك تهيه مي شود و سبزيجاتي معطر و خوش طعم به آن اضافه مي كنند و آن را خنك ميل مي كنند. مردم تركيه عاشق آيران هستند و با هر غذايي و يا حتي بدون غذا آن را مي نوشند.
چاي و قهوه: چاي و قهوه در تركيه، عضو جدا نشدني از مردم مي باشد. در تركيه به هركجا كه پاي بگذاريد، با چاي و قهوه از شما پذيرايي مي كنند. چاي بهترين و محبوب ترين نوشيدني در تركيه و البته نوشيدني ملي كشور مي باشد.
دلمه: اين غذا، علاوه بر تركيه در بسياري از كشورهاي ديگر نيز طبخ مي شود، در ايران هم دلمه طرفداران بسياري دارد. هرچيزي كه با برنج و سبزيجات و گوشت پر شود را دلمه مي نامند. 
كباب تركي: نام كباب تركي به گوشتان حتماً آشناست. كباب تركي يا دونر كباب، لايه هاي گوشت است كه كباب و سرخ مي شود و با ادويه جات و مخلفات سرو مي شود. 
لحم عجون: اين غذا شباهت بسياري به پيتزا دارد. لايه اي از خمير را مي پزند و روي آن را با گوشت چرخ كرده و پياز و جعفري، نمك و فلفل سياه، فلفل قرمز و سير مي پوشانند و در فر مي گذارند.

غذاهاي محلي بدروم

رستوران هاي بدروم
بدروم يك شهر توريستي و پر گردشگر مي باشد، از اين رو رستوران هاي بسياري دارد. به دليل اينكه بدروم، يك شهر ساحلي مي باشد، يقيناً غذاهاي دريايي عالي هم بايد در رستوران هايش سرو شود. البته قابل ذكر است كه رستوران هايي هم دارد كه غذاهاي بين المللي در آنها سرو شود. بنابر اين در بدروم اصلاً نگران خورد و خوراك نباشيد. چند نمونه از بهترين و محبوب ترين رستوران هاي بدروم را برايتان نام مي بريم تا اگر به اين شهر زيبا سفر كرديد بدانيد كه براي ميل كردن غذا بهتر است به كدام رستوران مراجعه نماييد.
-رستوران اورفوز بدروم
-رستوران نازيك آنا بدروم
-رستوران لا پاسيون بدروم
-رستوران لو من كولتور بدروم
-رستوران دونر تپه چيك بدروم
-رستوران موستو بدروم
-رستوران اژدهاي سرخ بدروم

رستوران هاي بدروم

خريد در بدروم
شهر بدروم آنقدر تفريح هاي مهيج و نيز جاذبه هاي گردشگري عالي دارد كه كمتر كسي وقتي براي خريد در اين شهر پيدا مي كند. بدروم به شهر تفريحي در تركيه معروف است و كسي براي خريد به اين شهر نمي آيد، وليكن با اين حال، افرادي هم هستند كه فقط به قصد خريد پا به اين شهر مي گذارند، چرا كه مراكز خريد در بدروم به قدري متنوع و خاص هستند كه تا به اين شهر و به اين مراكز خريد نرويد، خاص بودن آنها را نمي توانيد درك نماييد. برخي از اين مركز خريدها، جزو بهترين و برترين مراكز خريد شهر بدروم و سرتاسر كشور تركيه به شمار مي روند. چند نمونه از مراكز خريد بدروم را برايتان مثال مي زنيم.
-مركز خريد پالمارينا بدروم
-مركز خريد ميدتون بدروم
-مركز خريد اوسيس بدروم
-بازارچه هاي بدروم
-مركز خريد اونيو
-سه شنبه بازار بدروم

خريد در بدروم

هتل هاي بدروم
در شهر بدروم هتل هاي متفاوتي وجود دارد، كه مي توانيد با توجه به سليقه و بودجه خود، بهترين گزينه را انتخاب كنيد تا بتوانيد راحت ترين و بهترين اقامتگاه را داشته باشيد. ما براي شما چند نمونه از بهترين هتل هاي بدروم را نام مي بريم تا با آنها آشنا شويد.
-هتل واو بدروم ريزورت (WOW Bodrum Resort)
-هتل يلكن اسپا اند ولنس كلاب بدروم (Yelken Spa & Wellness Hotel)
-هتل پالوما ياسمين مايندوس كلاب بدروم (Paloma Yasmin Resort Hotel)
-هتل كمپينسكي بارباروس باي بدروم (Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum)
-هتل ايشيل كلاب بدروم (Isil Club Bodrum Hotel)
-هتل دوريا بدروم (Doria Hotel Bodrum)
-هتل ارسان ريزورت بدروم (Ersan Resort & Spa)

هتل هاي بدروم


برچسب: تركيه, بدروم, راهنماي سفر, راهنمي سفر به تركيه, راهنماي سفر به بدروم،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۸:۲۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :