وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

آشنايي بيشتر با فرودگاه ميلاس بدروم (Milas-Bodrum Airport)

فرودگاه بدروم، با نام رسمي فرودگاه ميلاس-بدروم، در سال 1997 ميلادي احداث شده و از سال 1998 با تكميل پروژه احداث پايانه بين المللي وارد عرصه فرودگاه ‌هاي بين‌المللي تركيه شده است. طبق آخرين آمار اعلام شده در سال 2010 اين فرودگاه در فصل تابستان حدود 1.5 ميليون مسافر و در مجموع 2.5 ميليون مسافر در سال دارد. البته در سال 2014 اين آمار تا سقف 19 ميليون مسافر روندي رو به رشد داشته است.
اين فرودگاه در مجموع داراي دو پايانه براي پروازهاي داخلي و خارجي است. پايانه بزرگ فرودگاه بدورم در سال 2000 ميلادي براي پروازهاي بين‌ المللي به بهره ‌برداري رسيده و در سال 2012 با شروع به كار سالن جديد پروازهاي بين المللي به پايانه پروازهاي داخلي تغيير كاربري داده است. اين دو پايانه در كنار هم قرار داشته و در كل، گنجايش 2.5 ميليون مسافر در سال را دارند. البته در فصل تابستان و اوج سفرها از اروپا و آسيا آمار پروازهاي روزانه در اين فرودگاه افزايش پيدا مي كند. براي ترمينال جديد (ترمينال بين المللي) نيز تا سقف 5 ميليون مسافر در سال پيش ‌بيني شده و از سال 2012 اداره آن به شركتي خصوصي تحت نظارت دولت واگذار شده است. كد ياتافرودگاه بين المللي ميلاس بدروم BJV و كد ايكائو اين فرودگاه LTFE مي باشد. 

از جمله امكانات فرودگاه مي ‌توان به اختصاص فضاي خاص افراد سيگاري، راهروي ارتباطي ميان دو ترمينال، خدمات بانكي و ارزي، مركز درماني، فضاي پاركينگ براي مسافران كليه پروازهاي داخلي و خارجي، رستوران و فروشگاه اشاره كرد.

فرودگاه ميلاس بدروم

راه‌هاي دسترسي موقعيت و جغرافيايي 
فرودگاه بين‌ المللي ميلاس بدروم بين دو شهر بدروم (36 كيلومتر) و ميلاس (18 كيلومتر) قرار گرفته است. با توجه به موقعيت فرودگاه در خارج از محدوده شهري امكانات مختلفي براي سهولت رفت‌ و‌ آمد گردشگران در فرودگاه تعبيه شده است.
🚌 اتوبوس
اتوبوس ‌هاي شركت هاواش (Havas) به صورت منظم در فرودگاه مستقر بوده و در مدت يك ساعت و با مبلغ 10 ليره مسافران را به مركز شهر بدورم انتقال مي ‌دهند. همچنين براي رفاه بيشتر مسافران بين پايانه ‌هاي فرودگاه، تعدادي از اين اتوبوس ‌ها هر يك ساعت مسافران را از پايانه داخلي به پايانه خارجي و برعكس جابه جا مي كنند. به غير از اين موضوع، اتوبوس‌ هاي شركت حمل و نقل موتاش (Muttas) نيز در ايستگاه‌ هاي اتوبوس مستقر بوده و خدمات مشابهي را با قيمت يكسان به مسافران ارائه مي‌ دهند.
🚖 تاكسي
مانند ديگر فرودگاه‌ ها، تاكسي ‌هاي فرودگاهي نيز در مقابل ترمينال‌ پروازهاي داخلي و خارجي مستقر بوده و مسافران تور و يا حتي كساني كه تنها بليط هواپيما بدروم را خريداري كردند را به مقصد هاي دلخواه جابه جا مي‌ دهند.

فرودگاه ميلاس بدروم

پروازها و خطوط هوايي
از آنجايي كه بيشترين آمار پروازهاي فرودگاه مربوط به فصل پرگردشگر تابستان مي باشد، از اين جهت، پروازهاي اين فرودگاه معمولاً به صورت فصلي انجام مي‌ شود. در اين راستا، خطوط هوايي نظير هواپيمايي معراج، قشم اير، آتا، آسمان، كورندون، سان اكسپرس، فري برد داراي پرواز مستقيم و خطوط هوايي پگاسوس، تركيش ايرلاين، اطلس جت داراي پروازهاي توقف دار (توقف در استانبول) از فرودگاه امام خميني به مقصد فرودگاه ميلاس بدروم هستند. البته اين نكته قابل ذكر است كه به دليل فصلي بودن پروازها، برنامه پروازي از ساير شهرهاي ايران به شكل دائمي ثبت نشده و براي آگاهي از آن ‌ها بايد به وبسايت خطوط هوايي، برنامه پروازهاي فرودگاه ‌ها يا آژانس‌ مسافرتي مراجعه كرد.

فرودگاه ميلاس بدروم


برچسب: فرودگاه ميلاس بدروم, فرودگاه بين المللي ميلاس بدروم, بدروم, تور بدروم, راهنماي سفر به بدروم،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۷:۵۷ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :