وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

با خواندن اين مقاله جذاب، عاشق كانادا مي شويد!

اميدواريم كه با خواندن اين متن احساس خوبي به كشور وسيع، زيبا و چند فرهنگي كانادا پيدا كنيد!
1-كانادا خيلي بزرگه!
كانادا دومين كشور بزرگ جهان است و مساحتي حدود 10 ميليون كيلومتر مربع دارد. يعني طول خط ساحليش 40 برابر مسافت بين انگليس تا كاناداست! يعني 4 سال طول مي كشد كه در طول كل خط ساحليش قدم بزنيد و جالب است كه بدانيد پارك ملي وود بوفالو خودش به تنهايي از كل كشور هلند بزرگتر است.
2-شهرهاي كانادا بهترين كيفيت را دارند
در رتبه بندي جهاني سال 2017 سه شهر كانادايي در ليست ده شهر برتر جهان براي زندگي جاي گرفتند. ونكوورجايگاه سوم، تورنتو چهارم و كالگري رتبه پنجم را كسب كرد. در اين سنجش پنج معيار سنجيده مي شد كه عبارت بودند از: مراقبت هاي بهداشتي، تحصيلات، محيط زيست، زيرساخت ها و ثبات.  جالب است كه بدانيد پايتخت  كشور كانادا شهر اوتاواست نه تورنتو!

با خواندن اين مقاله جذاب، عاشق كانادا مي شويد!

3-كانادا كشوري چند فرهنگي است
خيلي از مردم جهان دوست دارند كه به كانادا مهاجرت كنند و كانادا هم كشوري مهاجرپذير است، 20% شهروندان كنوني كانادا در كشور ديگري متولد شده اند و پيش بيني شده است كه اين نرخ تا سال 2031 به 50% هم برسد. به دليل وجود مهاجران زياد از كشورهاي مختلف دنيا، كانادا كشوري چند فرهنگي است و به همين دليل شما راحت تر مي توانيد در آن زندگي كنيد.
4-كانادا دو زبان رسمي دارد
در كانادا مردم به دو زبان انگليسي و فرانسه صحبت مي كنند. اگر به نظرتان زندگي در كشوري با دو زبان رسمي سخت است، به سنگاپور 4 زبانه و هند 16 زبانه فكر كنيد! درواقع شما اگر به استان كبك در قسمت شرقي كانادا نرويد، نيازي به يادگيري زبان فرانسه پيدا نمي كنيد. استان كبك به سختي تلاش مي كند كه زبان فرانسه را در كشورش حفظ كند و سازماني به نام OQLF (پليس زبان) نظارتي مستقيم بر ماندگاري زبان فرانسه در اين استان دارد.

نكاتي كه بايد قبل از مهاجرت به كانادا بدانيد!

5-سرزمين كانادا بسيار زيباست
در كانادا فاصله بين شهرها حتي بهتر از شهرها هستند. پس شما مي توانيد زماني آرامش بخش را در سرزمين زيباي كانادا بگذرانيد و از سواحل اقيانوس آرام، چمنزارهاي زيبا و كوهستان هاي آن لذت ببريد. همچنين مي توانيد به آلبرتا بدلندز برويد و احساس بودن در فيلم هاي قديمي وسترن را داشته باشيد!
6-درياچه، درياچه و باز هم درياچه!
كانادا طولاني ترين خط ساحلي جهان را دارد و 20% درياچه هاي كل سياره زمين متعلق به كاناداست. در واقع حدود 2 ميليون درياچه در كانادا وجود دارد و به همين دليل يك عالمه ورزش هاي آبي مهيج در درياچه هاي كانادا وجود دارد كه بدون نگراني از كوسه ها مي توانيد از هيجان آن ها لذت ببريد! 

با خواندن اين مقاله جذاب، عاشق كانادا مي شويد!

7-كانادا خيلي خيلي سرد است!
وقتي مي گوييم سرد، منظورمان واقعا اين است كه خون در رگ هايتان يخ مي زند! نواحي غرب كشور در زمستان دمايي حدود -30 تا -40 درجه را نيز تجربه مي كنند. پس خودتان را براي سرماي آن آماده كنيد.
8-مردم كانادا عاشق هاكي روي يخ هستند
خوب با اين همه درياچه يخ زده در كانادا، چه كار ديگري به جز هاكي روي يخ مي توان انجام داد؟ آنقدر اين ورزش براي كانادايي ها مهم است كه ديدار نهايي هاكي كانادا در مقابل آمريكا در المپيك ونكوور سال 2010 بيشترين تماشاچي تلويزيون را در كل تاريخ كانادا داشت.

با خواندن اين مقاله جذاب، عاشق كانادا مي شويد!

9-در كانادا مسابقه اي براي طراحي پرچم برگزار شد
در سال 1965 كانادا متوجه شد كه هنوز يك پرچم رسمي ندارند. همه كشورهاي ديگر طراحي هاي ساده را انتخاب كرده بودند، پس كانادا بايد كمي خلاقيت به خرج مي داد. 3541 طرح پرچم در مقايسه داوري شد و در نهايت طرح سرهنگ جورج اف جي استنلي برنده شد. پرچمي كه امروزه ما مي بينيم و همه كانادايي ها و توريستان عاشق آن هستند.
10-سطح تحصيلات در كانادا در بالاترين حد است
مدرسه هاي كانادا عالي هستند و كانادايي ها بيشترين تلاششان را براي تحصيل كودكشان مي كنند. در رتبه بندي سال 2017 سطح تحصيلات بزرگسالان (25 تا 64 سال) كانادا رتبه اول را با 56.27% كسب كرد. اگر در مسابقه اي علمي و مربوط به اطلاعات عمومي رو به روي يك كانادايي قرار گرفتيد، بهتر است كه مسابقه را ترك كنيد!
11-مراقبت هاي بهداشتي در كانادا عاليست
دولت براي هر فردي در كانادا بيمه سلامتي را پرداخت مي كند و بعد اين مراقبت ها به بخش هاي خصوصي واگذار مي شود. اگر شما در كانادا نياز به درمان پيدا كنيد، مي توانيد از خدمات رايگان استفاده كيند.

اميدواريم كه با خواندن اين متن احساس خوبي به كشور وسيع، زيبا و چند فرهنگي كانادا پيدا كنيد!

12- كانادايي ها زبان انگليسي را با لهجه خاصي صحبت مي كنند
لهجه كانادايي ها كمي متفاوت است و شما در ابتداي مهاجرتتان ممكن است مجبور شويد از كانادايي ها بخواهيد كه جمله شان را چندين بار تكرار كنند تا متوجه شويد.
13- متاسفم!
جالب است كه بدانيد كلمه "متاسفم" مهم ترين كلمه كانادايي هاست. شما هر روز چندين بار اين كلمه را از مردم در گوشه كنار هر خيابان خواهيد شنيد. پس شما هم اين كلمه را به خاطر داشته باشيد و از آن در موقعيت هاي مختلف براي عذرخواهي استفاده كنيد. مردم به رسم ادب از اين كلمه استفاده مي كنند.
14- در همه جاي كانادا مي توانيد فروشگاه هاي مشهور تيميز را پيدا كنيد
فروشگاه هاي زنجيره اي تيميز قهوه و دونات مي فروشند و در همه جاي كانادا شعبه دارند. شما مي توانيد يكي از اين فروشگاه ها را در هر گوشه كنار شهر از مراكز خريد گرفته تا ايستگاه هاي قطار و سينماها و حتي پارك ها پيدا كنيد. در واقع از هر 10 فنجان قهوه خريداري شده در كانادا، 8 قهوه از فروشگاه هاي تيميز خريداري شده است.
15- دوستان پشمالوي كانادايي
گوزن شمالي و سگ آبي دو حيواني هستند كه در كانادا بسيار ديده مي شود. به همين دليل در جاده ها تابلوهاي زيادي درباره هشدار وجود اين حيوانات را خواهيد ديد. سگ هاي آبي به سگ ها حمله مي كنند، دست ها را گاز مي گيرند و در كل مشكل ايجاد مي كنند، پس حواستان به اين حيوانات خطرناك باشد.

با خواندن اين مقاله جذاب، عاشق كانادا مي شويد!

16- حواستان به خرس ها باشد!
اين خرس هاي زيبا خيلي بزرگ و خطرناك هستند. اگر يك خرس بخواهد شما را بكشد، خيلي راحت اين كار را انجام مي دهد. سه مدل خرس در كانادا وجود دارد كه بايد از آن ها بترسيد: خرس هاي سياه، خرس هاي گريزلي و خرس هاي قطبي. در كانادا حدود 500000 خرس سياه وجود دارد كه اساسا بالاي درخت ها مي روند و نزديك آدم ها نمي شوند، مگر اينكه خيلي گرسنه باشند. حدود 20000 خرس گريزلي نيز در كانادا وجود دارد كه احتمال بيشتري مي رود كه به انسان ها حمله كنند. از طرفي 17000 خرس قطبي در كانادا وجود دارد كه در واقع 70% تعداد كلشان در جهان است. اين خرس ها تا حدي خطرناك هستند كه شهروندان چرچيل درب هاي ماشينشان را هميشه باز مي گذارند تا در صورت نياز سريعا فرار كنند.

17- در كانادا براي حيوانات پل ساخته مي شود!
يك راه حلي كه از تصادفات حيوانات در جاده ها جلوگيري مي كند، ساختن پل براي آنهاست و جالب است كه بدانيد اين پل ها واقعا كاربردي هستند. اين پل هاي سرسبز راهي جذاب براي حيوانات هستند و به همين دليل حيوانات از روي آن ها عبور مي كنند و محاسبه شده است كه بين سال هاي 1996 تا 2012 حيوانات حدود 150000 بار از  پل واقع در پارك ملي بانف استفاده كرده اند.
خيلي نگران خرس ها نباشيد، اين ها فقط بيرون رفتنتان را كمي هيجان انگيزتر مي كنند! 
آژانس هواپيمايي مهرپرواز به عزيزاني كه قصد دريافت ويزاي كانادا را دارند كمك ميكند،همچنين دوستان گرامي ميتوانند بليط ارزان هواپيما را در وب سايت ساده و مرتب مهرپرواز به شكلي راحت و آسان خريد كنند.


برچسب: كانادا, ويزاي كانادا, آژانس هواپيما, بليط ارزان هواپيما, تور كانادا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۰:۲۵ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :