وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

جشنواره پاييزي ديوالي

ديوالي جشني است پر از چراغ كه بر اساس ريشه پر عمق معنوي و مذهبي در هند برگزار مي شود. به عبارتي هنديان سرتاسر دنيا اين جشت را برپا مي كنند وليكن به دليل برپايي سراسري كه در هند دارد، بيشتر در خود كشور هندوستان به چشم مي آيد. در اين جشنواره هنديان كل شهر را با با چراغ هاي نفتي، گل هاي معطر و شن و ماسه هاي رنگي كه به شكل نيلوفر آبي در آمده اند، تزئين مي كنند و با آتش بازي جشن مي گيرند.

جشنواره پاييزي ديوالي

اين جشن نوعي احترام به خداي هندو ها مي باشد كه به مدت 5 روز برپا خواهد بود. جشنواره ديوالي مي تواند نسخه هندي جشن كريسمس باشد. جشن ديوالي كه در فصل پاييز برگزار مي شود، به منظور پايان برداشت محصول و آغاز سال مالي جديد در هند مي باشد. زندگي در هند بر روي محور ارضي است و در اين زمان هندي ها بدهي هاي خود را صاف مي كنند و براي داشتن سالي پربار و پرمحصول به عبادت مي نشينند. بسياري از مردم از سرتاسر جهان خود را با تور پاييز هند به اين كشور پرجمعيت مي رسانند تا بتوانند اين جشنواره بسيار زيبا و خاص را از نزديك مشاهده نمايند. 
دو روز اول جشن به تزيين و آماده سازي مي گذرد و در روز سوم آتش بازي شروع مي شود، در روز چهارم دوستان و بستگان به ديدن هم مي روند و هديه به هم مي دهند، در روز پنجم و آخرين روز جشنواره برادران به ديدن خواهران متاهل خود رفته و خواهران نيز مي بايست غذاي بسيار مجللي آماده نمايند. 

جشنواره پاييزي ديوالي

آتش بازي و چراغ هاي نفتي و مشعل ها نمايي فوق العاده زيبا را در آسمان شب نمايان مي كنند. براي هندوها نور نشانه پيروزي خير بر شر مي باشد و ديوالي زمان وحدت است. اين جشن به همان اندازه كه از لحاظ بصري زيباست، از نظر معنوي نيز داراي معناي عميقي مي باشد. مردم هند در طول جشنواره ديوالي بسيار گرم و مهمان نواز هستند چرا كه بر اين اعتقاد هستند كه يك سال فقر و بد شانسي از آنها دور خواهد شد. در اين 5 روز بسياري از خانه ها درهايشان باز است و با چراغ هايي زيبا تزئين و نوراني شده اند و اين امر فضاي بسيار گرم و صميمي را به مهمانان القا مي كند. 
چنانچه تمايل داريد از ديگر رويدادها در فصل پاييز و در اقصي نقاط دنيا مطلع شويد، مي توانيد به وبسايت رسمي آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.

جشنواره پاييزي ديوالي


برچسب: جشنواره ديوالي, فستيوال ديوالي, جشنواره پاييز هند, هند, تور پاييز هند،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۳:۴۸ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :