وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

جشنواره نيمه پاييز چين

جشنواره نيمه پاييز كه به آن جشنواره ماه چيني هم گفته مي شود، يكي از مهمترين و بهترين جشنواره ها براي مردم چين محسوب مي شود و يك تعطيلي رسمي در چين مي باشد. با ارزش ترين قسمت اين جشن جمع شدن مجدد خانواده ها دور هم مي باشد. اين جشن پر شور و بسيار شاد در پانزدهمين روز از ماه هشتم تقويم قمري چيني هر ساله برگزار مي شود و به همين علت تاريخ دقيقي روي تقويم غربي ندارد، بنابراين چنانچه براي شركت در اين فستيوال بسيار شاد علاقه داريد با تور گردشگري چين خود را به اين منطقه و جشن برسانيد، بايد در تقويم قمري چيني دنبال تاريخ آن باشيد و با تقويم خود تطابق بدهيد. در اين شادي و هيجان، دوستان و عزيزان كنارهم جمع مي شوند و دليل گراميداشت آن، قرص كامل و درخشان ماه است. به همين دليل اين زمان در سال را جشن مي گيرندو دور هم كيك هاي ماه كه غذاي سنتي اين مراسم مي باشد را ميل مي كنند و نهايت لذت را مي برند. 
چنانچه علاقه داريد با اين فستيوال بيشتر آشنا شويد، با آژانس مسافرتي مهرپرواز همراه باشيد:
در اين روز كه يكي از دو رويداد بسيار مهم در تقويم چيني است، مردم به سوي خانواده هاي خود مي روند و افرادي كه دور از خانه هستند، به مدت طولاني به ماه خيره مي شوند و به فكر خانواده خود مي افتند. اين جشن ريشه اي چند هزار ساله دارد كه به مرور زمان و به تدريج تكميل شده است. امپراطوران قديم در زمان هاي باستان ماه پاييزي را مي پرستيدند و براي آن قرباني هديه مي كردند. پس از آن نجيب زاده ها و افراد مهم كشور با گرامي داشت ماه كامل در نيمه پاييز، احساسات و تفكرات خود را بيان مي كردند. 

جشنواره نيمه پاييز چين

در جشن نيمه پاييز در سلسله ژو پرستش ماه بسيار رواج داشت. زير ماه ميزهاي بزرگ با چراغ هاي فانوسي چيده مي شد كه روي آنها كيك هاي ماه، سيب، هندوانه، آلو، انگور، خرماي سرخ و ديگر هداياي قرباني عرضه مي شدند. كيك هاي ماه و هندوانه پيش فرض اين مراسم بودند. بعد از پرستش، كيك بزرگ دايره اي ماه به تعداد اعضاي خانواده قسمت مي شد. در سلسله تانگ، توجه به ماه نكته اصلي مراسم نيمه پاييز بود و مردم تاكيد بيشتري براي پرستش ماه داشتند. جشن نيمه پاييز در سلسله تانگ تبديل به يك جشنواره دائمي شد. 
چنانچه مايل هستيد كه ديگر رويدادهاي پاييزي را مشاهده و مطالعه نماييد و از زمان و مكان و تاريخچه آنها مطلع شويد، مي توانيد به وبسايت رسمي مهرپرواز مراجعه نماييد.


برچسب: چين, جشنواره نيمه پاييز, جشن نيمه پاييز چين, تور گردشگري چين, آژانس مسافرتي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۴۱:۱۹ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :