وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

آيا هزينه سفر داخلي براي مردم ايران كاهش پيدا مي كند

در شرايطي كه گفته مي‌شود براي گردشگران خارجي‌ ايران مقصدي ارزان است، اما براي مردم كشور شرايط به شكل ديگري مي باشد. همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز ادامه خبر را دنبال كنيد.

تلاش براي تهيه بسته‌هاي ارزان سفرهاي داخلي

 

از ابتداي سال، قيمت بليط هواپيما با توجه به نوسان و افزايش نرخ ارز سه برابر افزايش پيدا كرد، همچنين هزينه عوارض جاده‌ها از اين شرايط تحت تاثير قرار گرفته و به نرخ آن افزوده شده است.از خردادماه قيمت بليط اتوبوس رشد ۲۰ درصدي داشته و در مناسبتي مانند اربعين اين افزايش قيمت حتي به ۵۰ درصد هم رسيده بود! قيمت بليت قطار نيز در تيرماه ۱۰ درصد گران شد. در پي آن هتل‌ها نيز اعلام كردند هزينه رزرو هتل ها تا ۳۰ درصد از مهرماه افزايش خواهند يافت، به طوري كه هزينه يك اتاق دو نفره در هتل معمولي در شهري كه گردشگران زيادي از آن بازديد نمي كنند و داراي كيفيت قابل توجهي نيز نيست، حداقل شبي۲۰۰ هزار تومان است. هزينه اجاره خانه‌هاي شخصي در روستاهاي گردشگري نيز حداقل ۱۰۰ هزار تومان مي باشد. ( مجله گردشگري مهرپرواز را دنبال كنيد)

براي يك خانواده چهار نفره ايراني با درآمدي بين يك ميليون تا چهار ميليون سفر با تور چندان به صرفه نيست. با اين حال ـ رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ـ علي‌ اصغر مونسان براي جدا نشدن سفر از سبد خانوار ايراني اظهار كرده «ما در تلاش بوديم تا بسته‌هاي ارزان سفر تهيه كنيم، ولي متاسفانه ابزارهاي مستقيم ما كم بوده و در خيلي از مواقع نياز داريم تا تعداد زيادي از دستگاه‌ها با ما همكاري كنند. »

اما ـ معاون گردشگري اين سازمان ـ تيموري در پاسخ به سوال ايسنا كه با توجه به سطح درآمد اكثريت افراد جامعه و افزايش هزينه‌هاي سفر راهكار براي مقابله با اين شرايط و جدا نشدن سفر از سبد خانوار ايراني چيست، ابراز كرد: هزينه اجراي تور سفرهاي داخلي افزايش يافته است، ولي ما در حال تهيه طرحي با مشاركت بخش خصوصي هستيم كه در پي آن توريستهاي داخلي را به سمت سفر با تور هدايت كنيم. اميدواريم با اين برنامه ريزي، تاسياست گردشگري در داخل كشور بيشتر درگير شده و سفرهاي خروجي كاهش پيدا كنند.

وي در ادامه گفت: راه حل ما در اين شرايط اين است كه بر روي سيستم تور حركت ‌كنيم. بسته هاي سفر كه همراه با تخفيف ارايه شود، سفرهاي داخلي را مورد توجه قرار مي دهد.اين طرح به اين شكل است كه براي كنترل هزينه سفر و در دسترس بودن براي اكثر مردم روي آن كار مي‌شود.تيموري در مورد زمان اجراي اين طرح گفت: اين برنامه تا قبل از عيد صد درصد اجرا خواهد شد. ( براي اطلاع از قيمت تورهاي خارجي با ما در ارتباط باشيد.)


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۲۱:۳۶ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :