وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

مقاصد گردشگري ارزان در نزديكي ايران كدامند؟

گرجستان كشوري داراي شباهت هاي فراوان با ايران
گرجستان يكي از كشورهايي است كه در هر دو قارهٔ اروپا و آسيا قرار داشته و يكي از اهداف مقامات سياسي تفليس پايتخت گرجستان، عضويت در اتحاديه اروپا است. گُرجِستان كشوري است در قفقاز كه بين درياي خزر و درياي سياه قرار گرفته است جمعيت ارمني عمدتاً در تفليس، و ناحيه سامتسخه-جاواختي كه مرز جنوبي با ارمنستان را تشكيل مي‌دهد ساكن هستند. آمار رسمي گرجي ارامنه جاواخك را ۵۴٪ جمعيت اين منطقه اعلام نموده است. در آبخازيا نيز ارامنه دومين گروه بزرگ قومي بعد از گرجيها را تشكيل مي‌دهند. سرزمين گرجستان از نظر اقليمي منحصر به فرد است. گفته مي شود در اين كشور هر چهار فصل سال ديده مي‌شود؛ به طوري كه همزمان با هواي تابستاني در كناره هاي درياي سياه شاهد مه غليظ مي باشيم. هم زمان قلل كوههاي بزرگ قفقاز، همچون قازبيگي و ساير كوه‌ها، از برف پوشيده شده است. در مجموع آب و هواي گرجستان، تابعي است از موقعيت جغرافيايي اين سرزمين .
گرجستان ، كشوري در شرق اروپا است و جاذبه هاي گردشگري بي شماري دارد . در سالهاي اخير اين كشور بر روي زيرساخت هاي گردشگري به خوبي كار كرده و از اين جهت شرايط براي توريست ها در اين كشور بسيار بهتر شده است . از نظر جاذبه هاي طبيعي و گردشگري ، اين كشور بسيار غني مي باشد . علاوه بر زيبايي هاي بسياري كه دارد ، قرار گيري آن در كنار ساحل درياي سياه نيز زيبايي بسياري به آن بخشيده است . چنانچه به اين كشور همراه تور پاييز 97 گرجستان و تور لحظه آخري گرجستان را امتحان كنيد حتماً سفري سراسر از لذت و خاطره هاي بسيار خوبب را تجربه خواهيد كرد .
سال نو ميلادي يا همان كريسمس و نوروز تعطيلاتي هستند كه مردم در سرتاسر دنيا به جشن و پايكوبي همراه با آداب و رسوم خاص خود مي پردازند و چند روزي را از كار و فعاليت دست مي كشند و استراحت مي كنند. عده زيادي از مردم در اين تعطيلات علاقه دارند كه از شهر و كشور خود دور شوند و جايي ديگر تعطيلات خود را سپري كنند و جشن بگيرند، از اين رو در سال هاي اخير تورهاي داخلي و خارجي بسياري در كريسمس و نوروز برگزار مي شود. شهرهاي كشور گرجستان هم به دليل نزديكي مسافت و هم به دليل شباهت فرهنگي زياد و هم به دليل شباهت آب و هوايي مقصد مناسبي براي سفر براي ايراني هاست. از طرفي بسياري براي خريد هاي بسيار خوبي كه مي توانند در شهرهاي گرجستان انجام دهند، سفر خود را براي سال نو برنامه ريزي مي كنند. مهرپرواز با ارائه تور گرجستان ويژه سال نو ميلادي 2019 و همچنين تور گرجستان ويژه نوروز 98 با كمترين هزينه و بيشترين امكانات و خدمات تمام تلاش خود را مي كند تا بتواند تعطيلاتي بسيار عالي و خوش را براي شما رقم بزند. تعطيلات و جشن هاي خود را در تور لحظه آخري و ارزان گرجستان ويژه سال نو ميلادي و تور ارزان گرجستان نوروز به آژانس مسافرتي مهرپرواز بسپاريد تا تعطيلاتي خاطره انگيز و فوق العاده را تجربه نماييد.
تفليس يكي از مقاصد مهم و بسيار عالي گردشگري براي ايراني هاست، از اين رو تمام سعي خود را كرده است تا بتواند جاذبه هاي خود را به خوبي به نمايش بگذارد، از طرفي مراكز خريد گرجستان مكان بسيار عالي جهت خريد براي علاقمندان به خريد و بازار گردي محسوب مي شوند. تفليس مال ، مركز خريد بسيار بزرگي در شهر تفليس است و چنانچه قصد خريد داريد ، مي توانيد در تورهاي لحظه آخري آبان و آذر 97 تفليس به آن مراجعه نماييد . اگر هم علاقمند به خريد عتيقه جات و نيز اشياء قديمي هستيد ، پيشنهاد ما به شما "دراي بريج ماركت" است . قطعاً در تور لحظه آخري پاييز 97 تفليس باتومي از قدم زدن در بازار روز لذت خواهيد برد ، تفليس سنترال و مركز خريد مراني هم دو مركز خريد مدرن ديگر در شهر تفليس هستند كه در تورهاي پاييز 97 تفليس باتومي مي توانيد از فروشگاه هاي برند ها و مارك هاي معتبر اين مركز خريدها ، وسايل مورد نظرتان را تهيه نماييد .
در باتومي نيز براي خريد حتماً بايد به "متروسيتي فروم" سر بزنيد . در اين مركز خريد امكانات ديگري همانند سالن بولينگ و سينما و فضاي بازي بچه ها هم وجود دارد . اگر برنامه اي براي خريد از بهترين و مناسب ترين مراكز خريد گرجستان را داريد ، پيشنهاد مي كنيم تور گرجستان نوروز 98 را از دست ندهيد .
 

 

ارمنستان كشوري با خاطرات بسيار زياد از دوران كهن
ارمنستان با نام رسمي جمهوري ارمنستان كشوري در قفقاز جنوبي به پايتختي ايروان است. ارمنستان كشو نسبتاً كوچكي در همسايگي شمال غربي ايران است . بزرگترين شهر و پيتخت آن ايروان است . پيشينه اين كشور به بيش از دو هزار سال پيش بازمي گردد و از اين جهت در كنار جاذبه هاي طبيعي آن ، مكان هاي تاريخي جذابي هم دارد و اين كشور سالانه پذيراي گردشگران بسياري از سرتاسر جهان است . اگر سفر به اين كشور همراه با تور ارمنستان لحظه آخري را تجربه كنيد حتماً سفري مملو از لذت و خاطره هاي به يادماندني را خواهيد داشت . با استفاده از تور، شما بخش زيادي از دغدغه هايتان را برطرف خواهيد كرد . ارائه دهنده تور مي تواند براي شما امكاناتي نظير گشت شهري ، ترانسفر فرودگاهي ، بيمه مسافرتي ، راهنماي فارسي زبان و ... را فراهم كند . اين گونه با خيال راحت از جاذبه هاي مقصدتان لذت خواهيد برد و با خاطره خوبي از سفر به ارمنستان بازخواهيد گشت . سال نو ميلادي يا همان كريسمس و نوروز تعطيلاتي هستند كه مردم در سرتاسر دنيا به جشن و پايكوبي همراه با آداب و رسوم خاص خود مي پردازند و چند روزي را از كار و فعاليت دست مي كشند و استراحت مي كنند. عده زيادي از مردم در اين تعطيلات علاقه دارند كه از شهر و كشور خود دور شوند و جايي ديگر تعطيلات خود را سپري كنند و جشن بگيرند، از اين رو در سال هاي اخير تورهاي داخلي و خارجي بسياري در كريسمس و نوروز برگزار مي شود. شهرهاي كشور ارمنستان هم به دليل نزديكي مسافت و هم به دليل شباهت فرهنگي زياد و هم به دليل شباهت آب و هوايي مقصد مناسبي براي سفر براي ايراني هاست. از طرفي بسياري براي خريد هاي بسيار خوبي كه مي توانند در شهرهاي ارمنستان انجام دهند، سفر خود را براي سال نو برنامه ريزي مي كنند. مهرپرواز با ارائه تور ارمنستان ويژه سال نو ميلادي 2019 و همچنين تور ارمنستان نوروز 98 با كمترين هزينه و بيشترين امكانات و خدمات تمام تلاش خود را مي كند تا بتواند تعطيلاتي بسيار عالي و خوش را براي شما رقم بزند. تعطيلات و جشن هاي خود را در تور لحظه آخري و ارزان ارمنستان ويژه سال نو ميلادي و تور ارزان ارمنستان نوروز به آژانس مسافرتي مهرپرواز بسپاريد تا تعطيلاتي خاطره انگيز و فوق العاده را تجربه نماييد.
اگر بخواهيم از مكان هاي گردشگري ارمنستان كه تاريخي هم باشند، نام ببريم ، حتما بايد به معبد گارني و كليساي گغارت اشاره كنيم . هر دوي اين بناها در حومه شهر ايروان قرار دارند و در صورتي كه علاقمند به بازديد از آنها هستيد بايد حدود 30 كيلومتر از ايروان فاصله بگيريد . به غير از اين ها اگر باز هم علاقمند به ديدن مكان هاي تاريخي هستيد مي توانيد در تور ارمنستان به ماتناداران سري بزنيد . اين مكان يك كتابخانه باستاني است و همين الان هم در آن كتب خطي زيادي نگهداري مي شود . كليساي جامع سنت گريگور روشنگر هم به عنوان بزرگترين كليساي منطقه قفقاز جنوبي شناخته مي شود و بد نيست در تورارمنستان پاييز 97 به آن سري بزنيد .
البته ارمنستان جاذبه هاي طبيعي بسيار زيادي هم دارد . در 50 كيلومتري شمال شرقي ايروان دره گل ها واقع شده است . طبيعت كوهستاني و زيباي اين دره حال روحي شما را دگرگون مي كند . ايروان يك شهر تاريخي است كه در سال هاي اخير تحول يافته و علاوه بر جاذبه هاي باستاني حالا تعداد زيادي جاذبه هاي مدرن هم دارد . چنانچه قصد سفر به ارمنستان را داريد مطمئن باشيد ارمنستان جذابيت هاي بسياري براي ديدن و گشتن و خوش گذراني شما دارد . گاسگاد كه به هزارپله هم معروف است يكي از اين جاذبه هاي دست ساز در سال هاي اخير است . پارك دنياي آب ايروان هم براي علاقمندان به بازي هاي آبي بسيار جذاب خواهد بود و مي توانيد در تور پاييز 97 ارمنستان از امكانات آن استفاده نماييد .
 

 

آذربايان كشوري ساحلي در شمال ايران و غرب درياي خزر
آذربايجان، بزرگترين كشور قفقاز مي باشد كه در گذرگاه آسياي شمال غرب و اروپا و نيز درياي خزر قرار گرفته است. آذربايجان در جنوب با كشور ايران، در غرب با كشورهاي تركيه و ارمنستان، در شمال با روسيه و نيز در شمال غربي با گرجستان همسايگي دارد. همچنين اين كشور داراي مرز آبي با كشورهاي قزاقستان و تركمنستان در كناره درياي خزر نيز مي باشد.
اين كشور، تا 200 سال پيش، جزو خاك ايران بود، وليكن در جنگ ايران با روسيه، و نيز طي تعهدنامه هاي تركمانچاي و گلستان، به روسيه تعلق گرفت. كشور آذربايجان، داراي ميراث فرهنگي و تاريخي بسياري است و نيز از اولين كشورهاي مسلمان مي باشد كه اپرا و تئاتر دارد. در تاريخ 28 مي 1918 جمهوري دمكراتيك آذربايجان تشكيل شد و در سال 1920 به اتحاد شوروي ضميمه شد. آذربايجان در سال 1991 استقلال خود را بازيافت. نوع حكومت جمهوري آذربايجان، جمهوري پارلماني چند حزبي با يك مجلس قانون گذاري مي باشد، اين جمهوري "سكولار" بوده است و از سال 2001 به عضويت شوراي اروپا در آمده است.
جمهوري آذربايجان، در سال هاي اخير تلاش هاي بسيار قابل توجهي براي افزايش گردشگري خود داشته است و آژانس مسافرتي مهرپرواز سعي دارد تا با تورهاي پاييز 97 براي شما لحظاتي فراموش نشدني را از سفر به آذربايجان برايتان رقم بزند. در اين راستا، سال 2011 در كشور آذربايجان سال گردشگري آذربايجان، ناميده شد. كشور آذربايجان در سال 2010 ميزبان بيشتر از دو و نيم ميليون گردشگر بوده است. در سال هاي اخير، سهم گردشگري آذربايجان، بيشتر از كشورهاي اوكراين، قزاقستان، ايران، بحرين، اردن، گرجستان، بلغارستان، آلمان، استراليا و فنلاند بوده است. در سال 2012 جمهوري آذربايجان بيشترين گردشگر را در منطقه قفقاز داشته است. در همان سال، برخلاف اينكه ايران دو برابر جمهوري آذربايجان گردشگر داشته است، وليكن درآمد گردشگري جمهوري آذربايجان، بيشتر از دو برابر ايران بوده است.
سفر به جمهوري آذربايجان براي هر قشري با هر سليقه اي مناسب مي باشد، چرا كه اين شهر زيبا تركيبي از انواع جاذبه هاي گردشگري را دارد. چنانچه اين شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب كنيد، به طور حتم سفري سرشار از لذت و خاطره هاي به يادماندني و عالي را با تور آذربايجان پاييز 97 تجربه خواهيد كرد.
سال نو ميلادي يا همان كريسمس و نوروز تعطيلاتي هستند كه مردم در سرتاسر دنيا به جشن و پايكوبي همراه با آداب و رسوم خاص خود مي پردازند و چند روزي را از كار و فعاليت دست مي كشند و استراحت مي كنند. عده زيادي از مردم در اين تعطيلات علاقه دارند كه از شهر و كشور خود دور شوند و جايي ديگر تعطيلات خود را سپري كنند و جشن بگيرند، از اين رو در سال هاي اخير تورهاي داخلي و خارجي بسياري در كريسمس و نوروز برگزار مي شود. آذربايجان به دليل نزديكي مسافت به ايران و جاذبه هاي ديدني مختلف مقصد مناسبي براي سفر ايراني هاست. مهرپرواز با ارائه تور آذربايجان ويژه سال نو ميلادي 2019 و همچنين تور آذربايجان نوروز 98 با كمترين هزينه و بيشترين امكانات و خدمات تمام تلاش خود را مي كند تا بتواند تعطيلاتي بسيار عالي و خوش را براي شما رقم بزند. تعطيلات و جشن هاي خود را در تور لحظه آخري و ارزان آذربايجان ويژه سال نو ميلادي و تور ارزان استانبول نوروز به آژانس مسافرتي مهرپرواز بسپاريد تا تعطيلاتي خاطره انگيز و فوق العاده را تجربه نماييد.
مسافران عزيز تور لوكس باكو مي توانند از جاذبه هاي گردشگري باكو، پايتخت جمهوري آذربايجان ديدن نمايند. باكو به دليل داشتن تاريخي كهن و مركز امپراطوري هاي متنوع داراي اماكن تاريخي و تفرجگاه هاي بسياري مي باشد. از مكان هاي تاريخي استانبول مي توان به ايچري شهر (Icheri seher)، آتشفشان قره سو، قوبوستان، شهر شكي، يانار داغ يا شهر سوزان، آتشگاه و يانار بلاغ اشاره نمود. گشت در سواحل درياي خزر و بندرگاه هاي جمهوري آذربايجان، همراه با ميل كردن ميان وعده در سواحل و در منظره دريا خالي از لطف نيست. آذربايجان داراي رستوران هاي بسياري مي باشد كه اكثر غذاهاي آذربايجاني و محلي و ساير ملل را طبخ و سرو مي كنند. به دليل مناسب بودن قيمت تور باكو، و نيز ارائه بليط ارزان باكو توسط آژانس هاي مسافرتي، گردشگران تور باكو با قيمت مناسب بسياري از سرتاسر جهان مي توانند از مناطق گردشگري باكو نهايت لذت را ببرند.

 


برچسب: تور ارمنستان,تور آذربايجان,تور گرجستان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۲۴:۵۹ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :