وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

بالن سواري در يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا

بالن سواري در يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا 

تركيه كشوري با بي نظيرترين نقاط گردشگري يكي از نقاط مهم و دوست داشتني براي گردشگران از اقصي نقاط جهان است 
هر شهر آن بسته به تاريخ و طبيعت زياي آن سالانه پذيراي گردشگران زيادي مي باشد.
 از ساحل هاي بي نظير آن تا نقاط تارخي آن امروز ميخواهيم سفري بي نظير به شهر زيباي كاپادوكيا آن معروف به شهر بالن ها داشته باشيم شهر در دل صخره ها و آتش فشان ها شهري كه ساخت آن بدست طبيعت بوده و بشر در آن دخالتي نداشته است .

بالن سواري در زيبا ترين شهر صخره اي دنيا
بالن سواري در تاريخي ترين شهر توريستي تركيه 

كاپادوكيا شهري تاريخي و بي نظير كه در قلب تركيه قرار دارد اين شهر زيبا تاريخي ترين شهر تركيه است كه گردشگران زيادي را سالانه به سوي خود ميكشاند اين شهر نزديك قونيه تركيه شهر مولانا مي باشد .
كاپادوكيا به بالن هاي رنگي رنگيش معروفه از كل دنيا ميان اينجا كه بتونن اين صحنه خاص معركه رو نزديك طلوع آفتاب ببينن و آرامش بي نظيري در دل صخره ها و آسمون آبي آن تجربه كنن.

 بالن 20 تا 30 نفر ظرفيت داره و بايد از چند روز قبل رزرو كنين .حدود 200 بالن با تشريفات خاص ساعت پنج صبح مسافراشون رو سوار ميكنن،مشعل بزرگ بالن روشن ميشه با گرم شدن و سبك شدن وزنش آروم آروم از زمين بلند ميشه يك ساعت زمان اين پروازه و آخرش وسطه صخره ها فرود ميان و همون جا به افتخار اين فرود بي نظير و ناب نوشيدني مخصوص خودشون رو مينوشن .


بالن سواري
يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا 

فقط سه شهر در دنيا هستن كه خانه اي آن از دل صخره ها و سنگ ها بيرون اومدن،كاپادوكيا معروف ترين و زيبا ترين آن هاست و از طرف يونسكو جز ميراث فرهنگي جهاني نيز معرفي شده است.
خوابيدن توي اتاقي كه با تراشيدن سنگ تو دل صخره ها درست شده حس خاصي داره اما جز اين داستان فكر كن هر روز صبح  پنجره اتاقت رو به آسموني باز بشه كه پر از بالن هاي رنگي رنگيه...
اين منظره بي نظير مي تونيد در تور هاي تركيبي تركيه تجربه كنيد .

بالن سواري در كاپادوكيا

زيبا ترين مناطق تاريخي و طبيعي كاپادوكيا 

به جز بالن سواري و تماشاي منظره معركه بالن ها در آسمان و لذت بردن از طبيعت بي نظر آن كاپادوكيا يكي از تاريخي ترين مناطق تركيه است كه داراي كلي مناطق تاريخي و طبيعي مي باشد از مهم ترين هاي آن عبارتند از :
خانه هاي لانه كبوتري معماري اصيل منطقه را يادآور ميشوند اين منطقه در اوخر قرن هجدهم و نوزدهم ساخته شده است .

شهر زير زميني درينكويو مهيج ترين بخش منطقه كاپادوكيه است .اين منطق در زمان حفر و كندن زمين ها توسط كارگران كشف شده است اين شهر زيززمني داراي كلي آثار و نشانه از آيين كهن زرتشتيان ايران باستان است  .
پاسابگ يكي از مناطق جذاب معروف به دودكش هاي جني و پري كاپادئكيه است .
از ديگر مناطق مهيج و زيباي آن ميتوان به قلعه يوچي سار ،صومعه سراي سليمه پارك ملي گورمه و... اشاره كرد.

روزانه از شهرهاي استانبول (پرواز استانبول) و ديگر شهرهاي تركيه پروازهاي زيادي به شهر زيباي كاپادوكيه انجام ميشود و شما ميتوانيد با يك سفر يك ساعته به اين شهر بي نظير سفر كنيد .

زيباترين شهر صخره اي دنيا

 

برچسب: رزرو بهترين تور هاي تركيه،تور هاي چارتري استانبول،فصل حراج تركيه،مهرپرواز،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۴:۵۳ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :