وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

سفر به مسكو بهتر است يا سفر به سنت پترزبورگ؟

مسكو يا سنت پترزبورگ
هر كسي كه مي خواهد به روسيه سفر كند، اولين سوالي كه به ذهنش خطور مي كند اين است كه سفر به مسكو بهتر است يا سفر به سنت پترزبورگ؟ اگر بخواهيم منطقي باشيم، اين دو شهر اصلا نبايد با هم مقايسه بشوند. اين دو شهر دو سرزمين مختلف هستند و دو روح متفاوت دارند و شما بايد تمام تلاشتان را بكنيد كه براي يك بار هم كه شده از هر دو اين شهرها در طول زندگيتان ديدن كنيد. در اين مقاله ما به شما جلوه هاي مختلف مسكو و سنت پترزبورگ را نشان مي دهيم و تصميم را به خودتان واگذار مي كنيم كه بهتر است اول از كدام شهر روسيه ديدن كنيد.

مسكو يا سنت پترزبورگ

مسكو- شهري با 17 ميليون نفر جمعيت
مسكو شهر بسيار بزرگي است و در حقيقت جزء 15 شهر بزرگ جهان به حساب مي آيد و روز به روز نيز در حال رشد است. در طول قرن هاي متمادي اين كشور مردم متعددي را از سراسر كشور روسيه به خودش جذب كرده است، حتي وقتي كه حال و اوضاع روسيه متفاوت بود و حتي از روسيه امروزي نيز بزرگ تر بود. در مسكو حال و هوا و انرژي زياد موجود در يك شهر بسيار بزرگ به خوبي احساس مي شود و هر هفت روز هفته و هر 24 ساعت شبانه روز سرزنده است. خيابان هاي مسكو بسيار شلوغ هستند و ماشين ها در خيابان هاي 5 لاين آن پيوسته در حال حركت هستند و آدم ها نيز در سالن هاي بزرگ مترو از اين طرف به آن طرف مي روند.با اينكه شهر مسكو يك عالمه سورپرايزهاي هيجان انگيز و امكانات تفريحي مهيجي دارد، بعضي اوقات توريستان يك گوشه آرامي در شهر مثلا در كنار يك صومعه مخف جايي پيدا مي كنند و جلوه متفاوتي از مسكو را در مي يابند.

مسكو- شهري با 17 ميليون نفر جمعيت

سنت پترزبورگ- اروپاي كوچكي كه در روسيه گير افتاده است!
سنت پترزبورگ به اين دليل ساخته شد كه سمبل عالي بودن باشد! بگذاريد اين مسئله را ساده برايتان بيان كنيم. پيتر يكم حاكم روسيه و كسي بود كه سنت پترزبورگ را ساخت. او مي خواست كه يك شهر اروپايي اما بهتر، زيباتر و بزرگتر از آن ها بسازد تا يك پايتخت جديد براي امپراتوري روسيه داشته باشد. 
برعكس روسيه كه كاملا آشفته ساخته شده بود و هيچ برنامه ريزي دقيقي نداشت، سنت پترزبورگ با نقشه كاملا طراحي شده ساخته شد و معماري آن دقيقا نمودي از معماري زمان ساخت آن محسوب مي شود.
زمان سپري شد تا اينكه امروزه اين روحيه اروپايي آميخته شدند و فرهنگ اروپايي در ظاهر و اخلاق و رفتار آن ها بيشتر از هر شهر ديگر روسيه موج مي زند و كمي آرام تر و صميمي تر هستند. احتمالا نزديك بودن سنت پترزبورگ با كشور فنلاند نيز در شكل گرفتن فرهنگ اروپايي در سنت پترزبورگ بي تاثير نبوده است.

سنت پترزبورگ- اروپاي كوچكي كه در روسيه گير افتاده است!

مسكو- شهري با جاه طلبي زياد و ميليون ها افسانه 
مسكو براي ساليان سال مركز قدرت بوده است و اين قدرت در جاي جاي شهر مسكو نمود پيدا كرده است. ساختمان هاي كلاسيك و كليساهاي قرون وسطايي و آثاري از شوروري در گوشه كنار مسكو به چشم مي خورند، ساختمان هايي كه با همه ساختمان هايي كه تا به حال در زندگيتان ديديد متفاوت هستند. 
هر منطقه اي در مسكو داستان هاي نهفته زيادي دارد كه بعضي از آن ها واقعي هستند و بعضي ديگر ساخته ذهن ساكنين مسكو هستند. با همه اين ها مسلما شنيدن داستان ها و افسانه هاي مسكو برايتان جالب خواهد بود و اگر چند سال هم در مسكو اقامت داشته باشيد، باز هم جايي براي كشف كردن در مسكو باقي خواهد ماند. مسكو همان جايي است كه تاريخ روسيه در آن رقم زده شده است و به همين دليل از نظر تاريخي شهر بسيار ارزشمندي است.

مسكو- شهري با جاه طلبي زياد و ميليون ها افسانه

سنت پترزبورگ- شهر آب ها و پل ها
سنت پترزبورگ در كنار رودخانه نوا واقع شده است و در واقع رودخانه نوا خيابان اصلي آن است. اين رودخانه قسمت هاي مختلف شهر را به همديگر متصل مي كند و مسافران را از خليج فنلاند به سنت پترزبورگ منتقل مي كند. زمستان ها اين رودخانه يخ مي بندد و ظاهر متفاوتي به خود مي گيرد و بر اثر آن حال و هواي شهر كم انرژي تر از حد معمول مي شود. اما تابستان ها سنت پترزبورگ به ونيز روسيه تبديل مي شود و شهر غرق در زيبايي مي شود. البته فقط اين رودخانه باعث زيبا و خاص شدن شهر سنت پترزبورگ در فصل تابستان نمي شود. بلكه پديده اي به نام شب هاي سفيد در طول فصل تابستان در سنت پترزبورگ رخ مي دهد كه در طول آن روزها پايان پيدا نمي كند و حتي در طول شب ها نيز سايه هاي صورتي و آبي رنگي در آسمان ديده ميشود و به همين دليل شهر غرق تفريح و شادماني مي شود.

سنت پترزبورگ- شهر آب ها و پل ها

مسكو- شهر تاريخ ساز 
مسكو يك ويژگي شاخص دارد و آن هم اين است كه مسكو شهر جنبش هاي مداوم است و هميشه در حال تغيير است. قسمت منفي ماجرا اين است كه هيچ وقت ساخت و ساز در آن تمام نمي شود و قسمت مثبت ماجرا اين است كه مسكو هميشه در حال حركت به جلو است و هميشه سعي مي كند كه در هر زماني بهترين شود. 
هميشه يك اتفاق جديد در حال رخ دادن در مسكو است و اين تغييرات به گونه اي زياد هستند كه ممكن است احساس كنيد در وسط يك شهر آشفته هستيد، اما بايد اين را بدانيد كه تغييرات جزئي از مسكو هستند و جزء واقعيت هاي اين شهر هستند و هر روز در حال اتفاق افتادن هستند.

مسكو- شهر تاريخ ساز

سنت پترزبورگ- شهر هنرهاي كلاسيك
سنت پترزبورگ هميشه عنوان پايتخت فرهنگي روسيه را به خودش اختصاص داده است و اين مسئله بدون دليل نيست. بهترين هنرمندان روسيه اي در طول تاريخ اهل سنت پترزبورگ بوده اند. ساختمان هاي سنت پترزبورگ معماري هاي خيره كننده اي دارند و از طرفي هنرهاي بصري سنت پترزبورگ بسيار پيشرفته است و هميشه در روسيه پيشرو بوده است. كافي است كه سري به تئاتر مارينسكي بزنيد تا عمق هنر سنت پترزبورگ را با تمام وجود درك كنيد.
نمونه معماري فاخر سنت پترزبورگ را نيز ميتوانيد در پترگوف ببينيد. كاخ پترگوف با اين هدف ساخته شد كه آنقدر عظيم باشد كه حتي بزرگتر از مجموعه كاخ هاي ورساي باشد. كاخل پترگوف به خاطر فواره هاي زيبايش شهرت يافته است كه از مهمترين جاذبه هاي گردشگري سنت پترزبورگ در فصل تابستان علي الخصوص براي كودكان هستند. 
مجموعه كاخ ها و باغ هاي پترگوف در ساحل خليج فنلاند واقع شده اند و آنقدري مجموعه بزرگي است كه ممكن است در آن گم شويد!
در آخر اين را به خاطر داشته باشيد كه سفر به مسكو و سنت پترزبورگ جذاب است، اما سفر به اين دو شهر براي سفرهاي اوليه به روسيه مناسب هستند. بعد از بازديد از آن ها نوبت به ديدن شهرهاي ديگر روسيه مي شود و هرچه شما به سمت شرق روسيه برويد، با تنوع فرهنگي و مهمان نوازي بيشتري رو به رو مي شويد.اگر شما هم تصميم خود را بين سفر به مسكو يا سفر به سنت پترزبورگ گرفته ايد، مي توانيد براي رزرو تور ارزان روسيه يا تور ارزان سنت پترزبورگ با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد. اگر هم اين تصميم برايتان سخت است، مي توانيد همراه با تور تركيبي مسكو سنت پترزبورگ به روسيه سفر كنيد.

سنت پترزبورگ- شهر هنرهاي كلاسيك

 

برچسب: تور روسيه،قيمت تور روسيه،تور شب هاس سفيد روسيه،تور ارزان و لحظه آخري روسيه،تور سنت پترزبورگ و مسكو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۵:۴۲ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :