وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

داروهاي ممنوعه در سفرهاي خارجي

داروهاي ممنوعه در سفرهاي خارجي

يكي از نكات مهم در سفر رعايت قوانين و ضوابط كشوري است كه به آن سفر ميكنيم و رعايت نكردن و قوانين و مقرارت آن كشور گاهي جريمه هاي سنگين و پيگيري هاي قانوني را براي مسافران در پي دارد .يكي از مهم ترين اين قوانين ميتوان به حمل دارو در زمان سفر اشاره كرد .حمل بعضي از دارو ها براي مسافران در اكثر كشور ها ممنوع است و داراي قوانين و مقررات خاص و ويژه اي ميباشد .

و فقط داروهاي قاچاق شامل اين قانون نيستند داروهايي مانند قرص هاي خواب آور نيز ميتواند در سفر هاي خارجي گردشگران را دوچار مشكل هاي زيادي كند .در كشور بالي، ژاپن و امارات متحده عربي (تور دبي) داروهاي كدئين ،پزودوافدرين نظير قرص‌هاي سرماخوردگي و آنفولانزا، مرفين و دگزامفتامين، در ليست داروهاي ممنوعه اين كشور ها قرار دارد .

در كشور تايلند،كانادا و ويتنام گردشگران ملزم به ارائه مجوز يا نامه كتبي از پزشك معالج خود براي حمل و دز مصرفي دارو هاي خود هستند در غير اين صورت مشمول جريمه هاي سنگين و حتي وارد شدن به كشور مقصد مي باشند .
حتي در بعضي از كشور ها عدم ارائه مجوز دارو براي دارو هاي خاص منجر به پيگرد قانوني مسافران مي شود .در بعضي از كشور ها نظير بالي،تايلند و ويتنام حمل قرص هاي خواب آور مثل استيلناكس كه از خانواده بنزوديازپين هستند،ممنوع مي باشد و بايد قبل از سفر به اين كشور ها تحقيقات لازم انجام شود .

گردشگران گرامي لطفا قبل از سفر نكات و قوانين خاص كشور ها را مطالعه كنيد تا در زمان سفر براي كوچيك ترين چيز ها دوچار مشكل نشويد يكي از مهم ترين نكات حمل دارو مي باشد و رعايت نكردن موجب مشكلات فراواني در سفر برايتان ميشود .در هر كشور قوانين حمل دارو متفاوت است گاهي بعضي از كشور ها به شدت سخت گير هستند و براي هر دارويي اجازه و تاييديه پزشك لازم دارن و رعايت نكردن آن حتي موجبات قانوني را برايتان در پي دارد . با رعايت كردن نكات و قوانين سفر خوب و خوشي را براي خود رقم بزنيد و با رعايت نكردن آن ها براي خود دردسر درست نكنيد .

دارو هاي ممنوعه در سفر

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري،تور هاي داخلي و تور هاي خارجي(تور اروپا)، رزرو بليط هواپيما ، رزرو هتل و كليه خدمات گردشگري در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .

 

برچسب: رزرو تور ارزان, رزرو تور لحظه آخري, صدور ويزا, رزرو تور اروپا, خريد بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۶:۰۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :