وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

بازديد از جاذبه هاي توريستي با تور كوش آداسي نوروز 97

پارك هاي آبي

كوش آداسي داراي سه پارك آبي بزرگ مي باشد. پارك آدالند در 4 كيلومتري و آكوا فانتزي در 6 كيلومتري كوش آداسي قرار دارند و لانگ بيچ آكواريزورت در 5 كيلومتري جنوب كوش آداسي واقع شده است كه از دوتاي ديگر كمي كوچكتر مي‌باشد. پاركهاي آبي آكوافانتزي و لانگ بيچ در واقع هتل هايي هستند كه پارك آبي هم دارند اما آدالند فقط پارك آبي است. رفتن به پارك هاي آبي در سفر به كوش آداسي از واجبات است و حتما بايد رفت و از دستش نداد . براي رفتن به پارك هاي آبي اتوبوس هاي خطي رايگان وجود دارد. لازم به ذكر است كه در آدالند، نمايش دلفين ها هم وجود دارد. اين پارك هاي آبي زيبا از ساعت 9 صبح تا 6 بعداز ظهر براي گردشگران باز مي باشد.

 

 كاروانسراي ديدني اوكوز محمد پاشا

كاروانسراي اوكوز محمد پاشا ، نزديكي بلوار آتاتورك و اسكله است ؛ كاروانسرايي است متعلق به قرن 17 و ساختماني شبيه به قلعه دارد. برنامه‌ي شب تركيه با آوازهاي محلي تركي هر شب در همين كاروانسرا برپاست . از كناركاروانسراي اوكوز محمد پاشا خيابان بارباروس هايرتين را كه مستقيم برويد، به بازار قديمي كوش‌آداسي مي‌رسيد كه بافت سنتي خودش را حفظ كرده ، كوچه‌هايش سنگ ‌فرش است و ماشين اجازه‌ي ورود ندارد.

 

معبد آرتميس در افه سوس

براساس يافته هاي باستان شناسي، بتكده يا معبد آرتميس (يا ديانا) و مجسمه آرتميس در شهر افسوس و نزديكي كليساي اس تي جن(كه انجيل يوحنا در آن توسط اس تي جن نوشته شده)در سال 560 قبل از ميلاد به دستور كرزوس پادشاه ليديه بنا نهاده شد . اين بنا با ابعاد 130متر در 79 متر بر 120 ستون 20 متري و از جنس مرمر استوار گرديده بود كه در وسط بنا نيز مجسمه آرتميس قرار داشت . اين معبد 200 سال بعد در شب تولد اسكندر مقدوني در يك آتش سوزي عمدي تخريب گرديد اما مدتي بعد به دستور اسكندر بازسازي شد و تا 300 سال پس از ميلاد مسيح پابرجا بود اما با افول شهر افسوس غارت شد و نهايتا سيلي ويرانگر كل معبد را در گل و لاي مدفون كرد و امروزه تنها دو ستون از آن بناي با عظمت باقي مانده است. جهت مشاهده تور كوش آداسي نوروز 97 روي لينك كليك كنيد.


برچسب: جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي, تور كوش آداسي نوروز 97, پارك هاي آبي كوش آداسي, معبد آرتميس, كاروانسراي محمد پاشا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۲:۱۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :