وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

قلعه سرخ فام آگرا

قلعه سرخ فام آگرا يكي از مكان هاي پربازديد و جاذبه هاي گردشگري آگرا محسوب مي شود . با وجود تاج محل در شهر آگرا ، كه يكي از بهترين قلعه هاي مغولي در هند است ، آنچنان كه بايد خودنمايي نمي كند . آگرا قلعه ايست كه از ماسه سنگ قرمز ساخته شده است و رنگ سرخش در نما به اين علت است . اين دژ سرخ ، در 2.5 كيلومتري از بناي مشابه و خواهري خود يعني تاج محل قرار گرفته است و به دليل فضاي مسطح بين اين دو بنا ، به راحتي مي توان از قلعه آگرا ، تاج محل را مشاهده كرد . براي اطلاع از قيمت تور هند مي توانيد به سايت مربوطه مراجعه نماييد .
ظاهر و ساختار كنوني قلعه سرخ فام آگرا توسط مغول ها ساخته شده است ، گرچه بناي اصلي دست كم از قرن 11 ميلادي موجود است . پيش از آن آگرا تنها قلعه آجري بود كه توسط راجا بادل ايجاد و نگهداري شده بود . نخستين بار در سال 1080 بعد از ميلاد ، در متون تاريخي به قلعه آگرا اشاره شده بود . در آن هنگام بود كه سپاهي از غزنويان اين قلعه را به تصرف خود درآورد .
در سال 1526 مغول ها در طي جنگي با ابراهيم لودي ، او را شكست دادند و قلعه را به تصرف در آورده و توانستند گنجينه عظيمي از جواهرات همچون الماس كوه نور را به چنگ بياورند . مغولان در قصر سلطان ابراهيم باقي ماندند و پلكان بي نظيري را به آن اضافه كردند .

جهت رزرو بليط لحظه آخري هند ، مي توانيد به سايت آژانس هواپيمايي مهرپرواز مراجعه نماييد .


برچسب: تور ارزان قيمت هند , تور لحظه آخري هند , تور تركيبي هند , تور تركيبي هند تابستان 97 , بليط ارزان قيمت هند،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۴۰:۵۸ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :