وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

جزيره پرنده يا جزيره كبوتر نماد شهر كوش آداسي

كوش آداسي به معني جزيره پرنده در 71 كيلومتري شهرستان مركزي استان آيدين و در نوار ساحلي منطقه اژه قرار گرفته است. اين شهرستان از شمال با سلجوق , از جنوب با شبه جزيره ديلك همسايه است. بندر كوش آداسي به دليل نزديكي به جزيره يوناني ساموس براي گزدشگراني كه به تركيه سفر مي كنند , از جذابيت خاصي برخوردار است و در ماه هاي بهار و تابستان سفر هاي منظمي به جزيره ساموس برگزار مي شود. قايق هاي تفريحي بسيار زيبا و مدرن كه تورهاي آبي زيادي را برگزار مي كنند , به اين بندر زيبايي خاصي بخشيده اند. بندر كوش آداسي يكي از بنادر مهم منطقه به شمار مي رود.

شهر افسوس در سال 3000 قبل از ميلاد مسيح به دست ايوني ها در نزديكي كوش آداسي تاسيس شد. اين شهر در سال 546 قبل از ميلاد مسيح به تصرف ايرانيان در آمد. در سال 200 قبل از ميلاد مسيح روميان باستان اين شهر را تصرف كردند و بعد از تقسيم امپراطوري روم , امپراطوري روم شرقي اين شهر را گرفت. زلزله اي باعث تغيير مسير رودخانه , آب و هوا و در نهايت نابودي شهر افسوس در نزديكي كوش آداسي شد و بندر جديدي با نام يوناني اسكالا نوا به معني اسكله نو در محل كوش آداسي كنوني تاسيس شد و جاي بندرگاه افسوس را گرفت. بعد از حمله سلطان محمد فاتح , اين شهر در سال 1413 به دست امپراطوري عثماني افتاد. در زمان سلطنت عثماني ها , اسكالا نوا به داشتن ساختمان هاي با شكوه مشهور شد. كاروانسراي اوكاز محمد پاشا يكي از بناهايي است كه در آن مي توان به خوبي معماري دوره عثماني را به وضوح مشاهده كرد.

دروازه قلعه , ديوارها , مساجد و نيز ارگ قلعه در جزيره كبوتر , در دوران تاريخي عثماني ساخته شده اند كه انعكاس دهنده سبك معماري دوران باستاني عثماني هستند.

بعد از جنگ جهاني اول در سال 1919 , كوش آداسي مورد تهاجم يونانيان قرار گرفت و طي يك مبارزه طولاني مدت در سال 1922 اسكالا نوا بخشي از جمهوري تركيه شد. پس از جنگ چناق قلعه و پيروزي آتاتورك , او به اين اسكله آمده و بعد از اطلاع از نام يوناني آن و به دليل اختلافات و درگيري هاي بين تركها و يونان , نام بندر را بر اساس نام جزيره اي در نزديكي آن به كوش آداسي يا جزيره پرنده كوش آداسي تغيير داد.

كوش آداسي يك شهر ساحلي زيبا ، در غرب كشور تركيه مي باشد . مجاورت كوش آداسي با درياي مديترانه و نيز وجود طبيعت بكر و زيباي ، اين شهر را به يك مكان فوق العاده براي علاقمندان به طبيعت تبديل كرده است . هر ساله ميليون ها گردشگر و توريست از كشورهاي مختلف براي بازديد از اين شهر شگفت آور ، اين مقصد را براي سفر خود انتخاب مي كنند . علاوه بر اين ، وجود مناطق باستاني و تاريخي بسياري كه اين شهر دارد ، باعث شده كوش آداسي براي علاقمندان به آثار باستاني و تاريخي هم جذابيت بسياري داشته باشد . اگر اين شهر را به عنوان مقصد سفرتان در تور بهار و تابستان 97 انتخاب كنيد ، حتماً سفري لبريز از لذت و خوشي و نيز خاطرات فراموش نشدني را در تور كوش آداسي لحظه آخري تجربه خواهيد كرد . مي توانيد با خيال راحت از آرامش يك بندر كم جمعيت و زيبا در تور كوش آداسي تابستان 97  لذت ببريد .

كوش آداسي همانند ديگر شهر هاي جنوبي تركيه داراي آب و هواي مديترانه اي مي باشد . آب و هواي مديترانه اي همان طور كه از نامش پيداست تابستان هاي گرم و زمستان هاي نسبتا سرد دارد و كوش آداسي هم از اين قاعده مستثني نيست . فصل بهار و تابستان مناسب ترين زمان براي برگزاري آفرهاي تور كوش آداسي و تور لحظه آخري كوش آداسي است ولي در فصل هاي ديگر سال كوش آداسي آفتابي است و مي شود در سواحل آن شنا و قايقراني كرد.

آژآنس مسافرتي مهرپرواز با ارائه تورهاي لحظه آخري كوش آداسي و تور ارزان قيمت كوش آداسي بهار و تابستان 97 ، شرايط را به گونه اي براي شما فراهم مي كند كه با كمترين هزينه ، بهترين خاطره و سفر بسيار خوبي را تجربه نماييد . آژانس مسافرتي مهرپرواز ليست قيمت هاي مختلفي از تور كوش آداسي بهار و تابستان 97 را خدمت مشتريان عرضه مي كند تا با توجه به بودجه و امكانات دلخواه ، بتوانند بهترين انتخاب را داشته باشند . قيمت تور كوش آداسي بهار و تابستان 97 با توجه به نوع ايرلاين ، نوع هتل و باقي امكانات ارائه شده در تور ، متغير است و شما مي توانيد از تور ارزان كوش آداسي در بهار و تابستان 97 هم بهره مند شويد .

 


برچسب: تور ارزان قيمت كوش آداسي , تور لحظه آخري كوش آداسي , تور كوش آداسي تابستان 97 , بليط ارزان قيمت كوش آداسي , بليط لحظه آخري كوش آداسي , جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۳:۲۷ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :