وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

چه زماني به تركيه سفر كنيم تا بيشتر لذت ببريم؟

ما در اين مقاله مي خواهيم بهترين زمان سفر به تركيه را برايتان توضيح دهيم،با ما همراه باشيد! تركيه بسيار نزديك ايران است ، از اين رو، حتي با خريد يك بليط ارزان مي توانيد به شهرهاي زيباي اين كشور رفته و از سفر خود نهايت لذت را ببريد.
خوب طبيعتا هر كسي براي سفر رفتن به كشورهاي مختلف دنيا، به دنبال علاقه مندي ها و تفريحات خود مي گردد. ما در اين مقاله، علاقه مندي هاي شما را هم لحاظ كرده ايم و سعي كرده ايم كه با توجه به علايق مختلف، اين مقاله را نگارش كنيم.كشور تركيه در هر فصلي تماشايي و منحصر به فرد است، اما اگر شما آب وهواي گرم را دوست نداريد فصل بهار را انتخاب كنيد. فروردين و ارديبهشت و خرداد ماه هايي هستند كه شما مي توانيد تعطيلات آسوده و بي نظيري را در تركيه تجربه كنيد.
همچنين در پاييز هم مي توانيد اين حس و حال را داشته باشيد. 
تير و مرداد ماه هاي پرطرفدار و پر جنب و جوش ساحل هاي مديترانه هستند، جايي كه شما مي توانيد زيباترين ساحل ها را با آب آرام و تميز مشاهده كنيد.
در طول تابستان درجه آب بين 24 تا 28 درجه سانتيگراد است و تفريحات آبي مثل گشت زدن با قايق و جت اسكي و يا حتي آفتاب گرفتن و بازي در ساحل هاي زيباي مديترانه هيجان انگيز و پرطرفدار هستند.
در جريان باشيد كه تفريحات آبي فقط تا ماه هاي مهر و آبان در دسترس و قابل استفاده هستند.

چه زماني به تركيه سفر كنيم تا بيشتر لذت ببريم؟

دوستاني كه علاقه مند به آثار تاريخي و خانه هاي قديمي هستند مي توانند به كاپادوكيا سفر كنند. در كاپادوكيا مي توانيد بالن سوار شويد و لذت ببريد. اين نكته را هم مد نظر داشته باشيد كه در تابستان براي اين تفريح مراجعه كنيد. چون در پاييز و زمستان ممكن است به دليل بادهاي شديد نتوانيد از بالن سواري لذت ببريد.

اگر طرفدار اسكي كردن هستيد، مي توانيد به پيست هاي اسكي Erciyes، Uludug، Palandoken و Kartalkaya سر بزنيد. بهترين كيفيت برف براي اسكي در ماه هاي دي، بهمن و اسفند مي باشد.
اگر برنامه ريزي شما براي سفر به تركيه براي بازديد از درياي سياه استانبول است حواستان باشد كه اين ناحيه از تركيه در فصل پاييز و زمستان بسيار باراني است، پس بهترين گزينه براي بازديد از درياي سياه فصل تابستان است. زماني كه داخل شهرها هنوز بسيار گرم است، شما مي توانيد از هواي تازه و خنك در فلات هاي مرتفع لذت ببريد. در اين مكان ها فستيوال هاي سنتي نيز اجرا مي شوند. بهترين مكان ها براي ديدن در اين ناحيه فلات آيدر، درياچه اوزون، درياچه كارا و آثار باستاني سانتا وتجربه قايق سواري در رودخانه فيرتينا مي باشد.

قسمت جنوبي تركيه گرم ترين ناحيه تابستاني است، بنابراين بهتر است در فصل بهار به اين مناطق برويد. معروف ترين شهرهاي اين ناحيه، Urfa،  Gaziantep، Antakya و  Mardin
مي باشد.
ساحل مديترانه اي گرم و مطبوع است و هميشه حتي در زمستان هواي ملايمي دارد، ولي ممكن است باراني باشد. جذاب ترين قسمت هاي اين ناحيه از تركيه، آنتاليا و شهرهاي كوچك اطراف آن است كه در اين ناحيه تعداد بي شماري هتل و استراحتگاه براي تعطيلات و خوش گذراني وجود دارد.

چه زماني به تركيه سفر كنيم تا بيشتر لذت ببريم؟

 
قسمت شرقي تركيه آب و هواي قاره اي (زمستان بسيار سرد و تابستان بسيار گرم) دارد. بنابراين اگر شما دوست داريد كه اسكي را تجربه كنيد، پيست اسكي ارزروم يك انتخاب خوب در زمستان خواهد بود. چرا كه در اين ناحيه در فصل زمستان، برف سنگيني مي بارد. از قسمت هاي مشهور اين ناحيه هم به درياچه وان مي توان اشاره كرد.
بهتراست بدانيد كه ساحل هاي آسيايي مانند فتحيه، بدروم، كوش آداسي و آيواليك در تابستان هواي بسيار گرم و در زمستان هواي مطبوعي دارد.

اميدواريم كهمطالب چه زماني به تركيه سفر كنيم تا بيشتر لذت ببريم  توانسته باشد به شما براي انتخاب زمان مناسب براي سفر به تركيه كارآمد بوده باشد.
پيشنهاد مهر پرواز در اين هفته تور استانبول است


برچسب: تور تركيه , تور ارزان قيمت تركيه , بليط ارزان تركيه،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۸:۳۴ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :