وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

سفر به مسكو بهتر است يا سفر به سنت پترزبورگ؟

مسكو يا سنت پترزبورگ
هر كسي كه مي خواهد به روسيه سفر كند، اولين سوالي كه به ذهنش خطور مي كند اين است كه سفر به مسكو بهتر است يا سفر به سنت پترزبورگ؟ اگر بخواهيم منطقي باشيم، اين دو شهر اصلا نبايد با هم مقايسه بشوند. اين دو شهر دو سرزمين مختلف هستند و دو روح متفاوت دارند و شما بايد تمام تلاشتان را بكنيد كه براي يك بار هم كه شده از هر دو اين شهرها در طول زندگيتان ديدن كنيد. در اين مقاله ما به شما جلوه هاي مختلف مسكو و سنت پترزبورگ را نشان مي دهيم و تصميم را به خودتان واگذار مي كنيم كه بهتر است اول از كدام شهر روسيه ديدن كنيد.

مسكو يا سنت پترزبورگ

مسكو- شهري با 17 ميليون نفر جمعيت
مسكو شهر بسيار بزرگي است و در حقيقت جزء 15 شهر بزرگ جهان به حساب مي آيد و روز به روز نيز در حال رشد است. در طول قرن هاي متمادي اين كشور مردم متعددي را از سراسر كشور روسيه به خودش جذب كرده است، حتي وقتي كه حال و اوضاع روسيه متفاوت بود و حتي از روسيه امروزي نيز بزرگ تر بود. در مسكو حال و هوا و انرژي زياد موجود در يك شهر بسيار بزرگ به خوبي احساس مي شود و هر هفت روز هفته و هر 24 ساعت شبانه روز سرزنده است. خيابان هاي مسكو بسيار شلوغ هستند و ماشين ها در خيابان هاي 5 لاين آن پيوسته در حال حركت هستند و آدم ها نيز در سالن هاي بزرگ مترو از اين طرف به آن طرف مي روند.با اينكه شهر مسكو يك عالمه سورپرايزهاي هيجان انگيز و امكانات تفريحي مهيجي دارد، بعضي اوقات توريستان يك گوشه آرامي در شهر مثلا در كنار يك صومعه مخف جايي پيدا مي كنند و جلوه متفاوتي از مسكو را در مي يابند.

مسكو- شهري با 17 ميليون نفر جمعيت

سنت پترزبورگ- اروپاي كوچكي كه در روسيه گير افتاده است!
سنت پترزبورگ به اين دليل ساخته شد كه سمبل عالي بودن باشد! بگذاريد اين مسئله را ساده برايتان بيان كنيم. پيتر يكم حاكم روسيه و كسي بود كه سنت پترزبورگ را ساخت. او مي خواست كه يك شهر اروپايي اما بهتر، زيباتر و بزرگتر از آن ها بسازد تا يك پايتخت جديد براي امپراتوري روسيه داشته باشد. 
برعكس روسيه كه كاملا آشفته ساخته شده بود و هيچ برنامه ريزي دقيقي نداشت، سنت پترزبورگ با نقشه كاملا طراحي شده ساخته شد و معماري آن دقيقا نمودي از معماري زمان ساخت آن محسوب مي شود.
زمان سپري شد تا اينكه امروزه اين روحيه اروپايي آميخته شدند و فرهنگ اروپايي در ظاهر و اخلاق و رفتار آن ها بيشتر از هر شهر ديگر روسيه موج مي زند و كمي آرام تر و صميمي تر هستند. احتمالا نزديك بودن سنت پترزبورگ با كشور فنلاند نيز در شكل گرفتن فرهنگ اروپايي در سنت پترزبورگ بي تاثير نبوده است.

سنت پترزبورگ- اروپاي كوچكي كه در روسيه گير افتاده است!

مسكو- شهري با جاه طلبي زياد و ميليون ها افسانه 
مسكو براي ساليان سال مركز قدرت بوده است و اين قدرت در جاي جاي شهر مسكو نمود پيدا كرده است. ساختمان هاي كلاسيك و كليساهاي قرون وسطايي و آثاري از شوروري در گوشه كنار مسكو به چشم مي خورند، ساختمان هايي كه با همه ساختمان هايي كه تا به حال در زندگيتان ديديد متفاوت هستند. 
هر منطقه اي در مسكو داستان هاي نهفته زيادي دارد كه بعضي از آن ها واقعي هستند و بعضي ديگر ساخته ذهن ساكنين مسكو هستند. با همه اين ها مسلما شنيدن داستان ها و افسانه هاي مسكو برايتان جالب خواهد بود و اگر چند سال هم در مسكو اقامت داشته باشيد، باز هم جايي براي كشف كردن در مسكو باقي خواهد ماند. مسكو همان جايي است كه تاريخ روسيه در آن رقم زده شده است و به همين دليل از نظر تاريخي شهر بسيار ارزشمندي است.

مسكو- شهري با جاه طلبي زياد و ميليون ها افسانه

سنت پترزبورگ- شهر آب ها و پل ها
سنت پترزبورگ در كنار رودخانه نوا واقع شده است و در واقع رودخانه نوا خيابان اصلي آن است. اين رودخانه قسمت هاي مختلف شهر را به همديگر متصل مي كند و مسافران را از خليج فنلاند به سنت پترزبورگ منتقل مي كند. زمستان ها اين رودخانه يخ مي بندد و ظاهر متفاوتي به خود مي گيرد و بر اثر آن حال و هواي شهر كم انرژي تر از حد معمول مي شود. اما تابستان ها سنت پترزبورگ به ونيز روسيه تبديل مي شود و شهر غرق در زيبايي مي شود. البته فقط اين رودخانه باعث زيبا و خاص شدن شهر سنت پترزبورگ در فصل تابستان نمي شود. بلكه پديده اي به نام شب هاي سفيد در طول فصل تابستان در سنت پترزبورگ رخ مي دهد كه در طول آن روزها پايان پيدا نمي كند و حتي در طول شب ها نيز سايه هاي صورتي و آبي رنگي در آسمان ديده ميشود و به همين دليل شهر غرق تفريح و شادماني مي شود.

سنت پترزبورگ- شهر آب ها و پل ها

مسكو- شهر تاريخ ساز 
مسكو يك ويژگي شاخص دارد و آن هم اين است كه مسكو شهر جنبش هاي مداوم است و هميشه در حال تغيير است. قسمت منفي ماجرا اين است كه هيچ وقت ساخت و ساز در آن تمام نمي شود و قسمت مثبت ماجرا اين است كه مسكو هميشه در حال حركت به جلو است و هميشه سعي مي كند كه در هر زماني بهترين شود. 
هميشه يك اتفاق جديد در حال رخ دادن در مسكو است و اين تغييرات به گونه اي زياد هستند كه ممكن است احساس كنيد در وسط يك شهر آشفته هستيد، اما بايد اين را بدانيد كه تغييرات جزئي از مسكو هستند و جزء واقعيت هاي اين شهر هستند و هر روز در حال اتفاق افتادن هستند.

مسكو- شهر تاريخ ساز

سنت پترزبورگ- شهر هنرهاي كلاسيك
سنت پترزبورگ هميشه عنوان پايتخت فرهنگي روسيه را به خودش اختصاص داده است و اين مسئله بدون دليل نيست. بهترين هنرمندان روسيه اي در طول تاريخ اهل سنت پترزبورگ بوده اند. ساختمان هاي سنت پترزبورگ معماري هاي خيره كننده اي دارند و از طرفي هنرهاي بصري سنت پترزبورگ بسيار پيشرفته است و هميشه در روسيه پيشرو بوده است. كافي است كه سري به تئاتر مارينسكي بزنيد تا عمق هنر سنت پترزبورگ را با تمام وجود درك كنيد.
نمونه معماري فاخر سنت پترزبورگ را نيز ميتوانيد در پترگوف ببينيد. كاخ پترگوف با اين هدف ساخته شد كه آنقدر عظيم باشد كه حتي بزرگتر از مجموعه كاخ هاي ورساي باشد. كاخل پترگوف به خاطر فواره هاي زيبايش شهرت يافته است كه از مهمترين جاذبه هاي گردشگري سنت پترزبورگ در فصل تابستان علي الخصوص براي كودكان هستند. 
مجموعه كاخ ها و باغ هاي پترگوف در ساحل خليج فنلاند واقع شده اند و آنقدري مجموعه بزرگي است كه ممكن است در آن گم شويد!
در آخر اين را به خاطر داشته باشيد كه سفر به مسكو و سنت پترزبورگ جذاب است، اما سفر به اين دو شهر براي سفرهاي اوليه به روسيه مناسب هستند. بعد از بازديد از آن ها نوبت به ديدن شهرهاي ديگر روسيه مي شود و هرچه شما به سمت شرق روسيه برويد، با تنوع فرهنگي و مهمان نوازي بيشتري رو به رو مي شويد.اگر شما هم تصميم خود را بين سفر به مسكو يا سفر به سنت پترزبورگ گرفته ايد، مي توانيد براي رزرو تور ارزان روسيه يا تور ارزان سنت پترزبورگ با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد. اگر هم اين تصميم برايتان سخت است، مي توانيد همراه با تور تركيبي مسكو سنت پترزبورگ به روسيه سفر كنيد.

سنت پترزبورگ- شهر هنرهاي كلاسيك

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1398/4/20 ساعت: ۰۸ توسط:mehrparvaz :

7 سوغاتي كه فقط از روسيه مي توانيد بخريد

سوغاتي هايي كه فقط از روسيه مي توانيد بخريد
روسيه كشوري است كه مي توان از آن سوغاتي هاي بسيار جذاب و به يادماندني تهيه كرد، سوغاتي هايي كه لبخند را به چهره دوستان و خانواده تان خواهد آورد. درست است كه كل دنيا به يك دهكده جهاني تبديل شده است و شما مي توانيد در هر جايي هر جنسي را پيدا كنيد. اما يك سري سوغاتي وجود دارد كه فقط و فقط در روسيه مي توانيد آن ها را خريداري كنيد. در ادامه اين سوغاتي هاي روسيه را به شما معرفي مي كنيم.

سوغاتي هايي كه فقط از روسيه مي توانيد بخريد

ظروف چيني سلطنتي
براي دو قرن، يك كارخانه ظروف چيني در روسيه براي خانواده سلطنتي رومانوف ظرف هاي نفيسي را توليد مي كرده است و اين ظروف نقشي اساسي در زندگي روزانه اين خانواده سلطنتي داشته است. حالا با گذشت اين همه سال، شما هم مي توانيد درست مثل يك خانواده سلطنتي روسيه اي، اين ظروف را خريداري كنيد و آن ها را در خانه تان داشته باشيد.

ظروف چيني سلطنتي

شال هاي روسي
مدل هاي متنوعي از شال هاي روسي وجود دارد. براي مثال يك نوع شال به نام پاولوپوسادسكي در روسيه فروخته مي شود كه نامش را از شهر توليدكننده آن گرفته است. اين شال ها به خاطر طرح هاي گلدارش و زيبايي و ظرافتي كه دارند، شهرت يافته اند. اين شال ها دقيقا شبيه شال هايي هستند كه خانم هاي روسيه اي دويست سال پيش سر مي كرده اند. به همين دليل است كه خريد شال هاي روسي يك يادگاري ارزشمند و يك سوغاتي نفيس از تور روسيه به حساب مي آيد. اين شال ها شما را از سرماي زمستان دور مي كنند و زيباييشان جلوه جذابي به استايلتان مي دهند.

شال هاي روسي

سراميك هاي گژل
اين سراميك هاي سفيد رنگ و آبي رنگ كه از سال 1802 در حومه شهر مسكو توليد مي شوند، خاص ترين سوغاتي روسيه و بهترين يادگاري از اين كشور مي باشند. اين سراميك ها با رنگ هاي زيبا و طرح هاي گلدارشان، بسيار زيبا و جذاب هستند. اگرچه امروزه نمونه سراميك هاي گژل را مي توانيد در كشورهاي ديگر نيز پيدا كنيد، اما بهترين و زيباترين نمونه هاي آن در روسيه پيدا مي شوند و بهتر است كه آن ها را از خود كشور روسيه تهيه كنيد.

سراميك هاي گژل

آثار مينياتوري پالخ
قدمت سنت نقاشي روي چوب در روسيه به قرن 12 بر مي گردد و هنوز كه هنوزه در يك سري از روستاهاي روسيه به قوت خودش باقي مانده است كه مهمترين و مشهورترين شان پلاخ است. كشيدن اين نقاشي هاي مينياتوري زمان زيادي مي برد و به همين دليل هديه اي ارزشمند و سوغاتي بي نظيري از كشور روسيه محسوب مي شود.

آثار مينياتوري پالخ

كپي آثار هنري فابرج
كارل گوستاو فابرج يك هنرمند و جواهرساز سنت پترزبورگي بوده است كه تخم مرغ هاي عيد پاك را با ديزاين هاي خاص براي خانواده هاي سلطنتي روسيه اي درست مي كرده است و بخشي از آثار او در موزه ارميتاژ نگهداري مي شوند. امروزه شما مي توانيد كپي آثار هنري اين هنرمند شاخص روسيه اي را در سراسر كشور روسيه تهيه كنيد. اين تخم مرغ ها از طلا يا نقره درست مي شوند و با مرواريد، عاج، ياقوت يا الماس تزئين مي شوند و با قيمتي بسيار كمتر از نسخه اصلي آن ها به فروش رسانده مي شوند و به همين دليل براي سوغاتي مناسب هستند.

كپي آثار هنري فابرج

شكلات روسي
وقتي صحبت از شكلات مي شد، بلژيك اولين كشوري است كه به ذهن خطور مي كند. اما در روسيه هم شكلات هاي خوب و با كيفيتي از ديرباز توليد مي شود كه در نوع خودشان بي نظير هستند. تا قبل از انقلاب روسيه، قنادي آبريكوسوف و پسران بيش از 800 مدل شكلات را توليد مي كردند. اما با اين حال امروزه نيز شكلات هاي خوب و متنوعي در روسيه توليد مي شوند كه احتمالا شما هم با ديدن آن ها در ويترين فروشگاه ها براي خوردن يك عالمه شكلات وسوسه خواهيد شد. توصيه ما به شما اين است كه اگر عاشق شكلات هستيد و يا قصد خريد شكلات را به عنوان سوغاتي از روسيه داريد، حتما به شكلات فروشي هاي معتبري مثل آلنكا (Alenka ) و بابائوسكي (Babaevsky) در روسيه سر بزنيد.

شكلات روسي

غذاي فضانوردان
غذاي فضانوردان روسيه اي يكي از جذاب ترين و خاص ترين سوغاتي هاي روسيه به شمار مي آيد. اين غذا نه تنها خوشمزه است، بلكه از مواد طبيعي درست شده است و بسته بندي زيبايي نيز دارد و به همه اين دلايل سوغاتي خوبي محسوب مي شود كه فقط و فقط از روسيه مي توانيد آن را تهيه كنيد. اين سوغاتي را مي توانيد از موزه بوران يا غرفه شماره 26 در پارك ودنخا در مسكو كه از جاذبه هاي گردشگري روسيه محسوب ميشود و يا در ايستگاه هاي مترو مسكو تهيه كنيد. به شما قول مي دهيم كه دوستان و خانواده تان از ديدن اين سوغاتي و امتحان كردن طعم و مزه غذاي فضانوردان شگفت زده خواهند شد.اگر شما هم قصد سفر به روسيه را داريد، مي توانيد براي رزرو تور ارزان روسيه با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

غذاي فضانوردان

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1398/4/10 ساعت: ۱۲ توسط:mehrparvaz :

سفيد همانند سفيدي شب هاي سنت پترزبورگ

كشورهايي كه در تابستان شب برايشان معنا ندارد 

 در بعضي از نقاط جهان به دليل شرايط جغرافيايي و آب و هوايي خورشيد در آن ها غروبي ندارد و شب همانند روز روشن است .اين رويداد جذاب در قطب و كشور هاي نزديك آن ميتوان مشاهده كرد.اين رويداد جذاب  در اوخر بهار و ماه هاي گرم تابستان قابل مشاهد است.

كشور هاي بي نظيري كه اين رويداد جذاب و كم نظير در آن اتفاق مي افتند عبارتند از :
كشور زيباي نروژ،كشور  بي نظير ايسلند كشور طبيعت و آتش فشان ها ،شهر هاي شمالي زيبايي كشور كانادا،كشور زيباي سوئد،كشور بي نظير فنلاند با طبيعت بكر آن،و روسيه كه معرروف ترين آن است ميتوان نام برد.

سفيد به زيبايي شب هاي سفيد روسيه

سفيد همانند سفيدي شب هاي سنت پترزبورگ

روسيه بزرگ ترين كشور دنيا كه از آسيا به اروپا كشيده شده .روسيه يكي از با تمدن ترين كشور هاي اروپا و آسيا مي باشد و داراي تاريخ و فرهنگي غني مي باشد.روسيه يكي از توريستي ترين و پيشرفته ترين  كشور هاي دنيا محسوب ميشود و يكي از بهترين نقاط براي گرشگران از اقصي نقاط جهان مي باشد .سالانانه گردشگرانه زيادي را به سوي خود جذب ميكندد و تور هاي (تور مسكو و سنت پترزبورگ) زيادي از طرف آژانس ها براي ديدنم اين كشور زيبا و بي نظر ارائه ميشود.

شب هاي سفيد روسيه

شب هاي سفيد روسيه يكي از معروف ترين رويداد هاي طبيعي اين شهر زيبا در كشور زيباي روسيه است كه سالانه گردشگران زيادي براي ديدن اين پديده ي نادر به اين كشور سفر ميكنن.اين پديد زيبا فقط در برخي از كشور ها قابل ديدن است  سنت پترزبورگ روسيه يكي از زيباترين و ناب ترين آن هاست .
 غروبي كه به پايان نميرسد ،ميتوان از آن به عنوان زيبا ترين و عجيب ترين پديده  طبيعي نام برد .به خاطره اين پديده جذاب سالانه جشنواره ها و فستيوال هاي مختلفي از اوخر فصل بهار و فصل تابستان برگزار ميشود  كه گردشگران زيادي را به سوي خود دعوت ميكند .
البته تموم شدن اين پديد و غروب كردن خورشيد به منطقه و موقعيت جغرافيايي آن هم بستگي دارد.در طول اين جشنواره ها آتيش بازي ،انواع جشن ها،كنسرت ها و ... برگزار ميشود در طول شب هاي سفيد تعداد حضور گردشگران در تور روسيه به بالاترين نقطه خود ميرسد .شب هاي بي نظير و سفيد روسيه

 

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 15
+ نوشته شده: 1398/4/6 ساعت: ۰۷ توسط:mehrparvaz :