وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

بالن سواري در يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا

بالن سواري در يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا 

تركيه كشوري با بي نظيرترين نقاط گردشگري يكي از نقاط مهم و دوست داشتني براي گردشگران از اقصي نقاط جهان است 
هر شهر آن بسته به تاريخ و طبيعت زياي آن سالانه پذيراي گردشگران زيادي مي باشد.
 از ساحل هاي بي نظير آن تا نقاط تارخي آن امروز ميخواهيم سفري بي نظير به شهر زيباي كاپادوكيا آن معروف به شهر بالن ها داشته باشيم شهر در دل صخره ها و آتش فشان ها شهري كه ساخت آن بدست طبيعت بوده و بشر در آن دخالتي نداشته است .

بالن سواري در زيبا ترين شهر صخره اي دنيا
بالن سواري در تاريخي ترين شهر توريستي تركيه 

كاپادوكيا شهري تاريخي و بي نظير كه در قلب تركيه قرار دارد اين شهر زيبا تاريخي ترين شهر تركيه است كه گردشگران زيادي را سالانه به سوي خود ميكشاند اين شهر نزديك قونيه تركيه شهر مولانا مي باشد .
كاپادوكيا به بالن هاي رنگي رنگيش معروفه از كل دنيا ميان اينجا كه بتونن اين صحنه خاص معركه رو نزديك طلوع آفتاب ببينن و آرامش بي نظيري در دل صخره ها و آسمون آبي آن تجربه كنن.

 بالن 20 تا 30 نفر ظرفيت داره و بايد از چند روز قبل رزرو كنين .حدود 200 بالن با تشريفات خاص ساعت پنج صبح مسافراشون رو سوار ميكنن،مشعل بزرگ بالن روشن ميشه با گرم شدن و سبك شدن وزنش آروم آروم از زمين بلند ميشه يك ساعت زمان اين پروازه و آخرش وسطه صخره ها فرود ميان و همون جا به افتخار اين فرود بي نظير و ناب نوشيدني مخصوص خودشون رو مينوشن .


بالن سواري
يكي از زيبا ترين شهر صخره اي دنيا 

فقط سه شهر در دنيا هستن كه خانه اي آن از دل صخره ها و سنگ ها بيرون اومدن،كاپادوكيا معروف ترين و زيبا ترين آن هاست و از طرف يونسكو جز ميراث فرهنگي جهاني نيز معرفي شده است.
خوابيدن توي اتاقي كه با تراشيدن سنگ تو دل صخره ها درست شده حس خاصي داره اما جز اين داستان فكر كن هر روز صبح  پنجره اتاقت رو به آسموني باز بشه كه پر از بالن هاي رنگي رنگيه...
اين منظره بي نظير مي تونيد در تور هاي تركيبي تركيه تجربه كنيد .

بالن سواري در كاپادوكيا

زيبا ترين مناطق تاريخي و طبيعي كاپادوكيا 

به جز بالن سواري و تماشاي منظره معركه بالن ها در آسمان و لذت بردن از طبيعت بي نظر آن كاپادوكيا يكي از تاريخي ترين مناطق تركيه است كه داراي كلي مناطق تاريخي و طبيعي مي باشد از مهم ترين هاي آن عبارتند از :
خانه هاي لانه كبوتري معماري اصيل منطقه را يادآور ميشوند اين منطقه در اوخر قرن هجدهم و نوزدهم ساخته شده است .

شهر زير زميني درينكويو مهيج ترين بخش منطقه كاپادوكيه است .اين منطق در زمان حفر و كندن زمين ها توسط كارگران كشف شده است اين شهر زيززمني داراي كلي آثار و نشانه از آيين كهن زرتشتيان ايران باستان است  .
پاسابگ يكي از مناطق جذاب معروف به دودكش هاي جني و پري كاپادئكيه است .
از ديگر مناطق مهيج و زيباي آن ميتوان به قلعه يوچي سار ،صومعه سراي سليمه پارك ملي گورمه و... اشاره كرد.

روزانه از شهرهاي استانبول (پرواز استانبول) و ديگر شهرهاي تركيه پروازهاي زيادي به شهر زيباي كاپادوكيه انجام ميشود و شما ميتوانيد با يك سفر يك ساعته به اين شهر بي نظير سفر كنيد .

زيباترين شهر صخره اي دنيا

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 26
+ نوشته شده: 1398/3/27 ساعت: ۱۲ توسط:mehrparvaz :

راهنماي جامع گشت و گذار و تفريح در گوموشلوك بدروم

چگونه يك روز عالي را در گوموشلوك بدروم سپري كنيم؟
احتمالا شما هم نام بدروم را به عنوان يكي از جذاب ترين شهرهاي توريستي تركيه شنيده باشيد، اما شايد نام گوموشلوك كمتر به گوشتان خورده باشد. خليج گوموشلوك در فاصله نزديكي به بدروم واقع شده است و به نسبت مركز شهر پرهياهوي بدروم آرامش بسيار بيشتري دارد. گوموشلوك در واقع يك روستاي جذاب در اطراف بدروم است كه بيشتر اهالي تركيه اي و محلي ها در آن به تفريح و استراحت مي پردازند. اما به قدري فضاي جذابي دارد كه حيف است از ديد توريستان پنهان بماند. اگر شما هم در سفر به بدروم به دنبال كسب آرامش هستيد، اقامت در گوموشلوك بدروم يكي از بهترين انتخاب هايي است كه مي توانيد داشته باشيد. در ادامه به شما نشان مي دهيم كه چگونه مي توانيد يك روز عالي را در گوموشلوك بدروم سپري كنيد.

گوموشلوك در بدروم

در گوموشلوك كجا اقامت كنيم؟
گوموشلوك يك روستاي ساده و بي شيله پيله است و اقامتگاه هاي آن از هر گونه تجملاتي به دور هستند. يك سري پانسيون ساده كوچك در مقابل ساحل وجود دارد كه مشهورترينشان پانسيون توفيك، حرا و آريبا هستند. اين اقامتگاه ها در واقع يك سري آپارتمان هستند كه ساحل شخصي نيز دارند. اگر هم دوست داريد كه در يك هتل اقامت داشته باشيد،مي توانيد شبتان را در هتل ليمان در گوموشلوك بدروم سپري كنيد. اين هتل از چند كلبه تشكيل شده است و يك رستوران ساحلي جذاب نيز دارد. مهمانان اين هتل مي توانند غذايشان را در اين رستوران ساحلي درست كنار ساحل شخصي هتل ميل كنند و از آرامش فضا استفاده كنند. 

اقامت در گوموشلوك بدروم

در كدام رستوران گوموشلوك بدروم غذا بخوريم؟
يكي از جذاب ترين رستوران هاي گوموشلوك رستوران ليمون است. تمامي غذاهاي رستوران ليمون با مواد اوليه تازه طبخ مي شوند و بسيار لذيذ و البته سالم هستند. اين رستوران يك باغ سرسبز نيز دارد و يكي از زيباترين چشم اندازهاي غروب خورشيد را به مهمانانش مي دهد. كافي است كه يكي از ميزهاي رستوران گوموشلوك را رزرو كنيد و در حال تماشاي غروب خورشيد يك شام خوشمزه تركيه اي ميل كنيد و از طعم بي نظير آن شگفت زده شويد.
اگر هم دوست داريد كه ميزتان درست كنار آب قرار بگيرد، مي توانيد به رستوران ميموزا در گوموشلوك بدروم برويد. البته قيمت غذاهاي اين رستوران به نسبت بالا تر است، اما ارزشش را دارد. چراكه اين رستوران درست در ساحل واقع شده است و دكوراسيون رستوران، تماما دست ساز است و با كدو تنبل هاي خشك شده و گل تزئين شده است و كاملا حال و هواي تابستاني دارد. به شما توصيه مي كنيم كه در اين رستوران ماهي تازه و مزه (پيش غذاي تركيه اي) سفارش دهيد و ساعتي را با آرامش كامل در كنار دريا سپري كنيد.
اگر هم به دنبال يك رستوران ارزان در گوموشلوك هستيد، بهتر است كه به رستوران سوگان ساريمساك برويد. اين رستوران درست در ساحل گوموشلوك واقع شده است و انواع غذاهاي خانگي كلاسيك تركيه اي را هم براي وعده ناهار و هم براي وعده شام سرو مي كند. به هر حال اين رستوران هم جزء رستوران هاي خوب گوموشلوك است و واقعا خوردن غذا با چشم انداز غروب خورشيد، در حالي كه ميزتان فقط چند قدم با آب فاصله دارد، تجربه بسيار دل انگيزي است. مخصوصا اگر غذايتان هم بسيار لذيذ و خوش طعم باشد! 

رستوران گوموشلوك

از گوموشلوك بدروم چه سوغاتي تهيه كنيم؟
همين كه پايتان به گوموشلوك بدروم برسد، با يك بازار سرباز مواجه مي شويد كه در آن انواع و اقسام سراميك هاي دست ساز، كدو تنبل هاي خشك شده، انواع سوغاتي، زيورآلات و ... به فروش رسانده مي شوند كه هر كدامشان برايتان يادبودهاي خوبي براي يادآوري خاطرات خوش اقامت در گوموشلوك خواهد بود و مطمئنا با هر بار ديدنشان در خانه، لبخند به روي لبانتان خواهد آمد و از حسن انتخابتان براي اقامت در گوموشلوك بدروم احساس رضايت خواهيد كرد.البته يك شيريني خوشمزه نيز در گوموشلوك درست مي شود كه لوكوم نام دارد. لوكوم يك شيريني تركيه اي است كه با خمير درست مي شود و در يك شربت غلطانده مي شود و نوعي راحت الحلقوم محسوب مي شود. اين شيريني در گوموشلوك بدروم با طعم پرتقالي درست مي شود و يكي از بهترين سوغاتي هاي گوموشلوك بدروم محسوب مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه در گوموشلوك بدروم طعم اين شيريني را امتحان كنيد و اگر با ذائقه تان جور در مي آمد، كمي از آن را به عنوان سوغات گوموشلوك بدروم تهيه كنيد.

گوموشلوك

در گوموشلوك بدروم چه تفريحاتي مي توانيم داشته باشيم؟
مسلما يكي از جذاب ترين تفريحات گوموشلوك اين است كه خيلي ساده تمام روز خود را در ساحل سپري كنيد و به استراحت بپردازيد. اما اگر خيلي اهل سكوت و آرامش نيستيد و به دنبال يك تفريح مهيج تر هستيد، مي توانيد با يك تور قايقراني در گوموشلوك بدروم همراه شويد و به دل دريا بزنيد. اين تورهاي قايقراني هر روز ساعت 11 صبح از اسكله گوموشلوك حركت مي كنند. اين تورها از جزاير كوچك نزديك به گوموشلوك بدروم نظير جزيره كوچوك كرميت، جزيره بويوك كرميت، جزيره چاووش و جزيره چاتال بازديد دارند و معمولا در ساعت 6 بعد از ظهر به گوموشلوك بر مي گردند. اين تورها شامل ناهار نيز مي شوند و همراهي با آن ها ايده خوبي براي تفريح در گوموشلوك بدروم براي مسافران ماجراجو است.اگر شما هم تصميمتان را براي سفر به بدروم گرفته ايد، مي توانيد براي رزرو تور لحظه آخري بدروم با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

گوموشلوك بدروم

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 20
+ نوشته شده: 1398/3/27 ساعت: ۱۰ توسط:mehrparvaz :

همه چيز در مورد تاريخ و فرهنگ ديديم تركيه

تاريخ و فرهنگ ديديم تركيه
ديديم قدمت تاريخي بلندبالا و فرهنگ و تاريخ بسيار پيچيده اي دارد. اين تاريخ پيچيده را مي توان در جاذبه هاي گردشگري و اماكن تاريخي ديديم مشاهد كرد و فرهنگ غني آن را نيز مي توان در آداب و رسوم مردم ديديم و غذاهاي اصيل آن ها ديد. اگر شما هم علاقه به مسائل تاريخي و فرهنگي داريد و دوست داريد كه يك تمدن ارزشمند تاريخي و فرهنگي را از نزديك ببينيد، سفر به ديديم براي شماست! اما به شما توصيه مي كنيم كه قبل از سفر به ديديم اين مطلب را بخوانيد و نشانه هايي از تاريخ و فرهنگ ديديم را مطالعه كنيد تا سرنخ هايي از تاريخ و فرهنگ ديديم را در ذهنتان داشته باشيد و در مدت زمان اقامتتان در تور ديديم، يك به يك آن ها را كشف كنيد و يك سفر تاريخي فرهنگي به تمام معنا را تجربه كنيد. 

ديديم تركيه

شهر باستاني ميلتوس
 شهر باستاني ميلتوس در ديديم يكي از قديمي ترين سكونت گاه هاي اين منطقه بوده است كه قدمت آن به 3000 سال قبل از ميلاد مسيح باز مي گردد. در قرن 7 پيش از ميلاد مسيح، شهر باستاني ميلتوس در ديديم به پايتخت تجاري جهان تبديل شد و دليل آن هم وجود 4 بندرگاه در آن بوده است. شهر باستاني ميلتوس يكي از ارزشمندترين جاذبه هاي گردشگري ديديم است كه هنوز كه هنوزه مي توان با بازديد از آن قدمت و عظمت تاريخ ديديم را با تمام وجود لمس كرد. اين شهر باستاني در ديديم هر بازديدكننده و هر توريستي را متحير مي كند و عظمت آن هر كسي را در جا ميخكوب ميكند.يكي از قسمت هاي شهر باستاني ميلتوس كه در نوع خودش يك شگفتي تمام عيار محسوب مي شود،مدرسه منطق ميلسيان است كه توسط تالس (Thales) يكي از 7 فيلسوف اصلي جهان باستان تاسيس شده است. اين مدرسه زادگاه ايده هاي مدرن بوده است و تاثير زيادي در منطق جهانيان گذاشته است. جالب است كه بدانيد يافته هاي حفاري شده در ميلتوس و معبد آپولو در موزه ميلتوس نگهداري مي شوند و به همين دليل است كه شهر باستاني ميلتوس يكي از مهمترين و جذاب ترين اماكن ديدني ديديم محسوب مي شود و بازديد از آن از واجبات سفر به ديديدم به شمار مي آيد. بازديد از شهر باستاني ميلتوس در تور ديديم حقايق جذابي را از جهان باستان برايتان مشخص مي كند كه مطمئنا شما را هم شگفت زده مي كند! جالب است كه بدانيد اولين حفاري ها در ميلتوس در سال 1899 شروع شد و تا سال 1938 به جز دوران جنگ جهاني اول، پيوسته ادامه پيدا كرد. اين حفاري ها دوباره بعد از جنگ جهاني دوم از سر گرفته شد و آثار باستاني فوق العاده ارزشمندي در آن كشف شد كه همان طور كه گفته شد همگي آن ها در موزه ميلتوس نگهداري مي شوند. به هر حال ميلتوس يكي از جذاب ترين اماكن ديدني تركيه است كه رازهاي زيادي را درون خود حفظ كرده است!

شهر باستاني ميلتوس

معبد آپولو در ديديم
معبد آپولو نيز از جاذبه هاي گردشگري ديديم به شمار مي آيد كه به قدري بزرگ است كه احتمالا شما هم وقت نكنيد از همه جاي آن ديدن كنيد.فضاي داخلي معبد آپولو در ديديم در زمان جهان باستان يك مكان ارزشمند مقدس بوده است و در آن پيشگويي هاي زيادي انجام مي شده است. جالب است كه بدانيد مردمان زيادي در آن زمان براي پيشگويي به معبد آپولو مراجعه مي كردند و در قبالش هزينه سنگيني پرداخت مي كردند. در دوران روم 122 ستون در مبعد آپولو در ديديم ساخته شده است كه امروزه تخريب شده اند، اما همين خرابه هايي كه از آن باقي مانده است نيز به خوبي گذشته با شكوه ديديم را روايت مي كنند.

معبد آپولو در ديديم

جاده مقدس ديديم
يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري ديديم، جاده مقدس است. اين جاده مقدس شهر باستاني ميلتوس را به آپولو متصل مي كرده است و يك جاده سنگي طولاني بوده است. جالب است كه بدانيد يك سري از كفپوش هاي سنگي جاده مقدس ديديم در سال 101 ميلادي ساخته شده است و همين مسئله نشان از قدمت ارزشمند اين جاده مقدس در ديديم دارد. به هر حال حتما در مدت زمان اقامتتان در تور ارزان ديديم از جاده مقدس نيز ديدن كنيد و فرصت ديدن اين نشان تاريخي ارزشمند ديديم را از دست ندهيد.
غذاهاي محلي ديديم 
غذاهاي ديديم بسيار متنوع هستند و هر كدامشان داستان هاي زيادي در پس خود دارند. اين غذاهاي متنوع محلي را مي توانيد يك به يك در رستوران هاي جذاب ديديم امتحان كنيد و طعم هاي اسرارآميز آن ها را يك به يك تجربه كنيد. يك عالمه رستوران و كافه در ديديم ساخته شده است كه در آن ها انواع غذاهاي سنتي تركيه اي سرو مي شوند. غذاهاي دريايي از جذاب ترين غذاهاي ديديم هستند كه تاريخ بلندبالايي در شكل گيري دستورپخت هاي آن نهفته است و دليل باب شدن آن ها هم لوكيشن ديديم در كنار دريا بوده است. بسياري از غذاهاي ديديم از گياهان و سبزيجات درست مي شود و به همين دليل است كه معمولا وجترين ها (گياهخواران) از سفر به ديديم اظهار رضايت و خشنودي مي كنند! جالب است كه بدانيد قدمت غذاهاي ديديم و در مجموع غذاهاي تركيه اي به 1300 سال پيش باز مي گردد. جالب است كه بدانيد يك سري نوشيدني هاي خاص نيز در ديديم وجود دارد كه نشان از فرهنگ و تاريخ پيچيده ديديم دارند و حتي سبك خاصي براي سرو آن ها وجود دارد و هنوز حالت سنتي خودشان را حفظ كرده اند.همان طور كه ديديد و حدسش را زده ايد، سفر به ديديم يك سفر كاملا تاريخي، فرهنگي است و يك مقصد گردشگري ارزشمند محسوب مي شود.  البته ديديم با امكانات تفريحي و سواحل بي نظيري كه دارد، براي توريستان ماجراجو نيز مقصد مسافرتي جذابي است و هر گونه امكانات تفريحي كه فكرش را كنيد، در آن تعبيه شده است. به هر حال اگر شما هم دوست داريد كه اين شهر تاريخي و جذاب را از نزديك ببينيد و قدم به فضاي فرهنگي اين شهر بگذاريد، مي توانيد براي رزرو تور ارزان ديديم با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

غذاهاي محلي ديديم

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 29
+ نوشته شده: 1398/3/13 ساعت: ۰۷ توسط:mehrparvaz :

همه چيز در مورد بامزه ترين جوجه تيغي جهانگرد دنيا!

بامزه ترين جوجه تيغي جهانگرد دنيا!
تا به حال در مورد جوجه تيغي جهانگرد چيزي شنيده ايد؟ آقاي پوكي يك جهانگرد معروف در سراسر دنيا است كه در واقع يك جوجه تيغي 3 ساله است! در اكانت اينستاگرام اين جوجه تيغي بامزه عكس هاي جالبي از سفرهاي پي در پي اين جوجه تيغي جهانگرد منتشر مي شود كه حسادت افراد زيادي را در كل دنيا برانگيخته است! اين جوجه تيغي آفريقايي متعلق به يك دختر آلماني به نام ليتا است و همراه او به كشف جاي جاي جهان مي رود! در واقع اين جوجه تيغي بامزه باعث شهرت اين دختر 26 ساله نيز شده است! جالب است كه بدانيد به گفته خانم ليتا هدفش از سفر با اين جوجه تيغي و درست كردن صفحه اينستاگرامش، آوردن لبخند به روي لب هاي مردم جهان در بين اين همه دغدغه بوده است و مي خواسته كاري كند كه مردم جهان در ميان اين حجم از اتفاقات و خبرهاي جدي، براي يك لحظه هم كه شده لبخند بزنند!

جوجه تيغي جهانگرد

اين جوجه تيغي بامزه لقب "بامزه ترين جهانگرد دنيا" را كسب كرده است و به واقع چنين لقبي با شكل و شمايل و سفرهاي او كاملا تطابق دارد! شايد شما هم عكس اين جوجه تيغي جهانگرد را تا به حال ديده باشيد. اين جوجه تيغي به قدري كوچك است كه به راحتي در كف دست جا مي شود! معمولا عكس هاي اين جوجه تيغي در دستان خانم ليتا در مقابل جاذبه هاي گردشگري دنيا از برج ايفل در پاريس گرفته تا قلعه هاي آلمان و يا سواحل نقاط مختلف دنيا گرفته مي شود كه هر كدامشان نشان از يك سفر هيجان انگيز اين جوجه تيغي خوشبخت دارد! جالب است كه بدانيد خانم ليتا توضيحات جالبي در مورد آموزش به جوجه تيغي ها و راه هايي براي مراقبت از جوجه تيغي ها نيز به كاربرانش ارائه مي كند كه در نوع خودشان جالب هستند! از طرفي اين جوجه تيغي و سفرهاي جذابش افراد زيادي را در جهان به فكر داشتن يك جوجه تيغي و سفر با آن انداخته است و حسادت افراد زيادي را برانگيخته است!

جوجه تيغي جهانگرد

جالب است كه بدانيد يك سري از ايرلاين هاي اروپا مجوز سوار شدن اين جوجه تيغي جهانگرد را به خانم ليتا داده اند. شايد برايتان عجيب باشد، اما نشستن در كنار اين جوجه تيغي بي آزار در مقايسه با نشستن در كنار يك نوزاد پر سر و صدا اصلا كار سختي نيست و به همين دليل معمولا مسافران هواپيما نيز از ديدن اين جوجه تيغي در هواپيما اظهار شكايت نمي كنند و از ديدن اين جوجه تيغي جهانگرد خوشحال هم مي شوند! 
جالب است كه بدانيد به گفته خانم ليتا، قصه سفرهاي اين جوجه تيغي از آن جايي شروع شد كه او مي خواسته براي يك ترم تحصيلي از كشورش خارج شود و اصلا توانايي گذاشتن اين موجود بامزه را براي 5 ماه متوالي نزد خانواده يا دوستانش نداشته است!

جوجه تيغي جهانگرد

به همين دليل مجبور شده كه اين جوجه تيغي را همراه خودش به سفر ببرد و راه چاره اي براي نگهداري از آن بدون حمل تجهيزات و وسايل سنگين آن بينديشد! اين اولين سفر خانم ليتا با جوجه تيغيش بود و از آن جا به بعد ايده سفر با جوجه تيغي به ذهن او خطور كرده است و همين ايده بامزه و كوچك به سفرهاي پي در پي اين جوجه تيغي جهانگرد منجر شده است.
اين جوجه تيغي بامزه تا به حال به كشورهايي نظير فرانسه، ايتاليا و آلمان سفر داشته است و عكس هاي بي نظير او در برابر جاذبه هاي گردشگري اين كشورها سر و صداي زيادي در جهان به پا كرده است و يك عالمه مقاله در مورد سفر با جوجه تيغي در وب سايت هاي مختلف درج شده است تا مردم بتوانند با خريد يك جوجه تيغي از سفرهاي اين جوجه تيغي جهانگرد تقليد كنند!

جوجه تيغي جهانگرد

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 24
+ نوشته شده: 1398/3/13 ساعت: ۰۶ توسط:mehrparvaz :