وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،تابستان 98

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

يكي از كشورهاي بينظير و منحصربفرد در اروپا كشور جذاب صربستان است كه پايتختش شهر هميشه زنده و  پرجاذبه  بلگراد است!سفر و ديدن صربستان انتخابي ويژه و هوشمندانه و عالي براي مسافرت است. چون هم برايتان بسيار ارزان تمام مي شود (البته نسبت به ديگر كشورهاي مطرح اروپايي) و هم نيازي به اخذ ويزا نداريد و هم اينكه به يك كشور اروپايي سفر مي كنيد!آژانس مسافرتي مهرپرواز در اين مطلب قصد دارد حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان را با شما در ميان بگذراد. شايد اين حقايق جذاب باعث شد چمدان سفرتان را ببنديد و در اولين فرصت با تور صربستان پاييز 97  به كشور زيباي صربستان سفر كنيد! شما سروران همچنين ميتوانيد به صورت آنلاين بليط ارزان هواپيما و همچنين تور خود را در سايت مهرپرواز با پايين ترين قيمت و بهترين كيفيت رزرو كنيد!
حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان
1.بالا بردن 3 تا انگشت (شست و دو انگشت كناري) يك سنت صربستاني است. پس اگر دوست داشتيد به محلي هاي صربستان بگوييد كه صربستان را دوست داريد، اين سه انگشت را با هم نشان دهيد!
 پس اگر خواستيد با صربستاني ها عكس بگيريد و آن ها همه اين سه انگشت را نشان دادند، تعجب نكنيد. خوب اين نشانه تعامل در صربستان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

2.صنعت ساعت سازي صربستان حتي از مشهور ترين ساعت هاي سوئيسي هم قديمي تر است. صربستاني ها صنعت ساعت سازي را 600 سال قبل تر از سوئيس شروع كردند. پس اگر به صربستان سفر كرديد، مي توانيد ساعت هاي زيبا و بسيار عالي خريداري كنيد.
3.هرگز به آقايان صربستاني نگوييد كه خانم هاي ديگر جهان زيباتر از خانم هاي صربستاني هستند ،چون عصباني مي شوند!  
4.همه امپراطورهاي رومي در محل كنوني صربستان متولد شده اند!
5.خوردن قهوه جزء زندگي صربستاني هاست. خوردن قهوه در صربستان خيلي سريع نيست. اين مراسم از درست كردن يك كافه اعلاء شروع مي شود، سپس مي نشينند و با ساعت ها گپ ميزنند و قهوه مي نوشند. علاوه بر اين دعوت كردن مهمان به خوردن يك فنجان قهوه تركي نشانه احترام گذاشتن به مهمان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

6.مشهورترين ورزش صربستان فوتبال (ساكر) است. صربستاني ها ديوانه فوتبال هستند و همه دنيا آن ها را بزرگترين طرفداران فوتبال مي شناسند. تيم ملي بسكتبال، واليبال و واترپولوي صربستان هم مدال هاي متعدد جهاني كسب كرده است. علاوه بر اين بهترين بازيكن تنيس جهان يعني نوواك دجوكوويك هم صربستاني است و باعث افتخار كشور صربستان مي باشد.
7.در صربستان همه كافي شاپ ها و رستوران ها هميشه مملوء از جمعيت هستند و اولين سوال هر توريستي اين است كه : اصلا صربستاني ها كار هم مي كنند؟!  

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

8.صربستان، بوسني و هرزگوين، مونته نگرو، كرواسي و مقدونيه كشورهاي مختلفي هستند اما همه زبان همديگر را متوجه مي شوند. جالب است كه بدانيد زبان هاي صربستان، كرواسي، مونته نگرو و بوسني 95% مشابه مي باشند.
9.تنها كلمه اي كه از زبان صربستان در كل دنيا استفاده مي شود، كلمه ومپاير به معناي خون آشام است.
10.كليساي جامع سنت ساوا كه در بلگراد واقع شده است، بزرگترين كليساي ارتودوكسي و دهمين كليساي بزرگ مسيحي به شمار مي آيد.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 158
+ نوشته شده: 1397/6/31 ساعت: ۱۴ توسط:mehrparvaz :